HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 22:32:29

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: et meselesi  (Okunma Sayısı 6242 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
faris ekrem
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Ekim 2017, 10:09:52 »

müşriklerin kestiği yenirmi?

günümüzde müşrik dediğimiz insanlar keserken Allah ın adını anarak kesiyolar bizzat şahidim.yani bir puta veya putlaşmış insanlara kesmiyolar ve yemek gayesiyle kesiyolar.ayette buyrulduğu gibi bu durumda yemezsek NOLUYORDA Allah IN ADIYLA KESİLEN İ YEMİYORSUNUZ hükmü almıyormuyuz.birde ehli kitap dediğimiz kesimde nitekim Allah üçün üçüncüsüdür veya meryem oğlu mesih dir derken zaten onlarda müşrik durumda.yani ilmi ve aydınlatıcı bi cevap bekliyorum.mesela ebu cehil bi puta kestiği hayvanı bi sahabeye götürse o sahabe kesinlikle yemezdi ama eu cehil veya günümüzdeki müşrikler Allah adına kestim derse veya biz onu görsek keserken oy verene müşrik diyoruz mesela tagutu bilmiyor ve reddedmiyor dolayısıyla ama Allah adıyla yemek için hayvan kesiyor.biz sen müşriksin yemeyiz biz dersek oda yukardaki ayeti söylerse bizim deliimiz ne olur.haddi aşmaktan Allah a sığınırım.yardımlarınızı bekliyorum.
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2017, 11:59:34 »

Sorularınızın cevabına ve bu konuda ortaya atılan şüphelere verilen cevaplara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=17108.0
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.