HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 20:30:42

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: numara tasima  (Okunma Sayısı 8717 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
zilkade
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Mart 2016, 22:21:39 »

Hattimi a operetorunden b operetorune tasimak icin telefoncuya gittim no tasimak icin ne gerektigini sordum sadece kimlik fotokopisini istedi bende verdim baska islem yapilacakmi diye sordum yok dedi.daha sonra ogrendik kimlik bilgileri dogrultusunda sozlesme doldurup imza atip bayiye gonderiyormus bizde tekrar noyu baska operatore tasimak zorunda kaldik sozlesme fes olsun diye yeni sozlesme imzaladik caiz olacak sekilde
Sorum su ,tasima islemi hemen olmamakta bir kac gun surmekte ne yaplmaliyiz bu durumda  kufre girmis oluyormuyuz

Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2017, 03:08:23 »

Hattimi a operetorunden b operetorune tasimak icin telefoncuya gittim no tasimak icin ne gerektigini sordum sadece kimlik fotokopisini istedi bende verdim baska islem yapilacakmi diye sordum yok dedi.daha sonra ogrendik kimlik bilgileri dogrultusunda sozlesme doldurup imza atip bayiye gonderiyormus bizde tekrar noyu baska operatore tasimak zorunda kaldik sozlesme fes olsun diye yeni sozlesme imzaladik caiz olacak sekilde
Sorum su ,tasima islemi hemen olmamakta bir kac gun surmekte ne yaplmaliyiz bu durumda  kufre girmis oluyormuyuz

Cevap: Bir sözleşmeye imza atmamışsanız, hiç bir şey sizi bağlamaz. Sadece kimliği alıp, sim kartı sizin üzerinize yazarlar. Firma, sim kart sahibinin yerine imza atarsa bu da kişiyi bağlamaz. İmza atanı bağlar. Kimlik vermekle, imza atılmış sayılmaz. Dolayısıyla hattınızı başka bir operatöre taşımanıza gerek yoktur. Çünkü ortada sizi bağlayıcı birşey yoktur.

Abdullah.
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2017, 18:49:28 »

Firma hat sahibi yerine küfür olan bir sözleşmeye imza atarsa Bu kişiyi bağlamaz diyorsunuz !?  Bu kanaate nasıl vardınız?   Hat sahibi adina kim imza atarsa bu kişiyi bağlar.  Çünkü ihtilaf durumunda  firma şahıs ı bilicek  imzayı kimin attığına değil. Bu sebeble bir kimse böyle soylesmeleri bir başkasına imzalarsa dahi bu kendisini bağlar.
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2017, 14:45:14 »

Firma hat sahibi yerine küfür olan bir sözleşmeye imza atarsa Bu kişiyi bağlamaz diyorsunuz !?  Bu kanaate nasıl vardınız?   Hat sahibi adina kim imza atarsa bu kişiyi bağlar.  Çünkü ihtilaf durumunda  firma şahıs ı bilicek  imzayı kimin attığına değil. Bu sebeble bir kimse böyle soylesmeleri bir başkasına imzalarsa dahi bu kendisini bağlar.

Siz soru mu soruyorsunuz? Yoksa cevabımıza itiraz mı ediyorsunuz? Öncelikle bunu netleştirelim.
Abdullah.
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2017, 15:11:31 »

Cevabınıza itiraz ediyorum..
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2017, 20:06:21 »

Cevap, soruya göre verilir. Sorudaki tek bir kelime meseleyi değiştirir. Dolayısıyla bizim verdiğimiz cevap, soruya göredir.

Kimlik verip hiç bir sözleşme yapmaksızın hattı almakla, sözleşmeyi başkasına yapsın diye doldurup vererek hattı almak ayrı ayrı şeylerdir. Bizim cevabını verdiğimiz sorudaki kişi, kimlik fotokopisini vermiş ve hattı almıştır. Yani sözleşmesiz bir şekilde alış-veriş bitmiş, akit tamamlanmıştır. Daha sonra satıcının yaptıkları kendisini bağlar. Çünkü hat sahibi, firmadaki yetkiliye ne bir yetki vermiş, nede bir sözleşmeye kendisi imza atmış değildir. Dolayısıyla hat sahibini bağlayan bir durum söz konusu değildir.

Sizin itiraz ettiğiniz meselede ise; hattı alacak kişi, firma yetkilisine yetki vermiş durumundadır. Böyle olursa elbetteki müşteri bu sözleşmeden sorumlu olur. Fakat cevabını verdiğimiz sorudaki kişi böyle bir durumda değil. Soruyu dikkatle okursanız verilmiş olan cevap daha anlaşılır olacaktır.
Abdullah.
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2017, 22:21:06 »

Evet haklısınız . Soruyu tam anlamadan  sizin cevabiniza göre konuştum. Hakkınızı helal edin. Allah yardımı merhameti üzerinizden eksik olmasın..
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2017, 12:34:00 »

Amin. Helal olsun.
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.