HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Mart 2024, 16:24:15

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: SAYGI ŞİRKİ (OKUL ASKERLİK BAYRAM TÖREN...)  (Okunma Sayısı 105685 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Fahrun Nisa
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #75 : 01 Şubat 2012, 01:30:06 »

FAHRUN NİSA

bana meclistekierin bir küfrünü söyle lütfen HAKİMİYETTEN DEVAM EDELİMMİ

BU ADAMLARIN BİR ŞİRKİNİ SÖYLEYİN

Hüküm kelimesi sözlük anlami itibariyle yargi ve yargida bulunmak anlamindadir!!!!!!

yetkili bir makama bas vurma manasini icermektedir.
HAKimiyet sekliyle söylenisi ise,hüküm koyma ,hüküm verme yetkisi,yüksek egemenlik anlamiyla Kurani kerimde de bu anlaminda kullanilir!!!!
Fahrun Nisa
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #76 : 01 Şubat 2012, 01:31:36 »

Hüküm vermek yalnızca Allah'a aittir." (Yusuf: 40)
 Herkim Allah a ait olan yetki ve sıfatları kendisine verirse baş tağut olur örneğin günümüzdeki beşeri sistemler gibi
 Bu beşeri sistemler açıkça kendilerini ilah ilan etmişlerdir.Ve Allah a ait olan teşri koyma yetkisini kendilerine vererek tağut olmuşlardır
 Herkim bu tağutları desteklerse onlarda tağuta kul olmuş olurlar ve müşriktirler.
Fahrun Nisa
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #77 : 01 Şubat 2012, 01:37:59 »

Ya bütünüyle izzet, şeref ve özgürlük olan yüce Allah'a kulluk...
 Ya da tamamıyla zillet ve mahkumiyet olan Allah'ın kullarına kulluk...
 Dileyen dilediğini seçsin!

[Seyyid Kutub]
alisvs
Ziyaretçi
« Yanıtla #78 : 01 Şubat 2012, 01:41:23 »

bak kardeşim

Allah EL HAKEM DİR

O HÜKÜM KOYUCUDUR O BİR İŞTE HÜKÜM BUYURDUYSA KİMSENİN BAŞKA BİR HÜKÜM SÖYLEME HAKKI YOKTUR.Allah HEM KEVNİ HEMDE TEŞRİ HÜKÜM SAHİBİDİR KOYDUĞU HÜKME İTİRAZ ETMEK KÜFÜRDÜR.ONUN HÜKMÜNE ZIT BİR HÜKÜM KOYMAK ONUN HAKİMİYETİNE ORTAK GETİRMEKTİR ŞİRKTİR.

BUNUNLA İLGİLİ SAYISIZ VE SAYFALARCA ALİMLER DELİL YAZMIŞLAR DEĞİLMİ.AYET HADİS İCMA NET VE KATİ OLARAK BİLİYORUZKİ HÜKÜM YANLIZ AllahA AİTTİR.

BU MECLİSE GİREN BİR KİŞİ AllahIN HÜKÜMLERİ DURURKEN BEŞERİ BİR SİSTEMİN HÜKÜMLERİNİ ONAYLAR İSE TASDİK EDER İSE YADA KENDİSİ BAŞKA BİR HÜKÜM KOYARSA BU NEDİR BUNCA KATİ DELİLLE ÇELİŞTİĞİ İÇİN KÜFÜRDEDİR DEĞİLMİ BUNUN KONUŞULCAK ÇOK ŞEYİ YOK DEĞİLMİ.

BURDA 2 FİİL VAR BİRİ MECLİSE GİRMEK 2 HÜKÜM KOYMAK VE TASDİK ETMEK.
BAKIN KÜFÜR OLAN SEY 4 DUVAR ARASSINA GİRMEK DEĞİLDİR ASIL NEDEN HÜKÜM KOYMAKTIR.BU ÜLKENİN MECLİSİNE VEKİL OLARAK GİREN BİR KİŞİ BAŞTAN AllahIN HÜKMÜNE AYKIRI DAVRANDIĞINDAN BİZDE DİYORUZKİ MECLİSE GİREN KÜFÜRDEDİR.BURDA ASIL FİİL GİRMEK DEĞİL ASLINDA ASIL KÜFÜR FİİLİ İLAİ HÜKÜMLERE TEZAT HÜKÜM KOYMAK VE GİREN KİŞİNİN GİRERKEN BUNLARI ONAYLAMASIDIR.

BAKIN NET VE AÇIK ŞEKİLDE BİZ BU MECLİSTEKİ BİR VEKİLİN KÜFRÜNÜ HEMEN DAHA İLK GİRDİĞİ GÜN YADA ADAY OLDUĞU GÜNKİ BEYANLARDA KATİ DELİLLER İLE ORTA KOYUP TEKFİR USULÜNÜ İŞLETİP DİYORUZKİ SİZ KAFİRSİN BİZ SİZDEN DEĞİLİZ.

ÇÜNKÜ
1.)SİZ Allah İÇKİ İÇMEYİ YASAKLARKEN SİZ HELAL DİYE YASA ÇIKARTIMSSINIZ
2)Allah ZİNAYI YASAKLAMIŞ İKEN SİZ BUNU BELLİ ŞARTLARDA SUÇ SAYMIYORSUNUZ .ZİNANIN CEZASI İSLAMDA VARDIR AMA SİZ HAPİS CEZASSI KOYMUSUNUZ.
3)Allah FAİZİ HARAM KILMIŞ SİZ BUNU HELAL SAYIP TEŞVİK ETMİŞSSİNİZ
4.)Allah KISAS HÜKMÜ İNDİRMİŞTİR SİZ HAPİS KURALI KOYMUSUNUZ
5.)Allah HAKİMİYETİ KENDİNDE TUTMUŞTUR SİZ HAKİMİYETİ MİLLETE İNDİRGEMİSSNZ.
6)Allah ÖRTÜNMEYİ EMRETMİŞTİR VE AÇILMAYI HARAM SAYMIŞKEN SİZ BUNU HELAL SAYMISSINIZ İSLAMA GÖRE ÖRTÜNENERİ GERİCİ DİYE ADLANDIRMISINIZ.
7.)Allah İSLAMI İNDİRMİŞTİR SİZ LAİKLİK ÇIKARMISINIZ
8.)Allah ŞERİATI İNDİRMİŞTİR SİZ DEMOKRASİYİ GETİRMİSSİNİZ.

BU BÖYLE SÜRER GİDER
BAKIN BUNLAR NET FİİLLLER VE NETKÜFÜRLER HEPSİ KATİ DELİLLERE BAĞLI BUNLARA TEZAT DAVRANDIĞINIZ İÇİN SİZ KAFİRSİNİZ MÜŞRİKSİNİZ DİYORUZ .

EĞER İSTERSENİZ BUNLARIN NET DELİLLERİNİDE SİZE VERİRİRİZ SİZİN BUNLARA HİÇBİR DELİLİNİZ YOK SİZİ BU KÜFÜRLERE HANGİ İÇTİHADİ GÖRÜŞÜĞ DELİL GETİRİRYORSUNUZ.
BİLDİKLERİ HZ YUSUF OLAYI VAR ONLARIN DELİLL SUNDUĞU BİZDE ONLARIN BU DELİLLERİNİ TAHRİF ETTİĞİNİ BU DELİLİN YALAN OLDUĞUNU HZ YUSUFUN ASLA KRALIN HAKİMİYETİYLE ONUN ŞERİATIYLA HÜKMETMEDİĞİNİ YİNE NET KATİ DELİLLER OLARAK ORTAYA KOYUYORUM VE BU ADAMLARA DİYORUMKİ SİZİN DELİLİNİZ MUTEBER BİR DELİL DEĞİL SİZİN RUHSAT VE İKRAHINIZDA YOK
ARTIK SİZ KAFİRSİNİZ BİZİMLE SİZİN ARANIZDA FARK VAR DİYORUZ VE BU ADAMLARI TEKFİR EDİYORUZ .BU OLAY UZUN KISACA YAZMAYA ÇALIŞTIM.

EVET BURAYA KADAR SİZ BU GÖRÜŞLERİME KATILIYORSUNUZ VARSAYIYORUM YOK KATILMIYOR İSENİZ KATILMADIĞINIZ YERLERİ BELİRTİRSİNİZ.

BAKIN  BEN BU ADAMLARIN NET FİİLERİNİ SİZİN ÖNÜNÜZE SERDİM İSTERSENİZ DELİL GETİRİRİM DEDİM HEPSİDE MUTBER KATİ NET DELİLLEER SONRADA BU TEKFİR ETTİĞİM ADAMLARIN EN İSLAMCI GÖRÜRNENLERİNE SORDUM SİZ NASIL OLUYORDA AllahIN HÜKÜNMLERİ DURURKEN KENDİ HEVANIZA GÖRE BEŞERİ BİR HÜKÜMLE HÜKMEDERSİNİZ DİYE SORDUM BUNA DELİLLERİNİNİN OLUP OLMADIĞINI SORDUM BANA VERDİKLERİ CEVAP HZ YUSUF DELİL GÖSTERDİLER BENDE HZ YUSUFUN NAKİLLERİNİ TAHRİF ETTİĞİNİ AYETTE ZATEN HZ YUSUFUN AllahIN HÜKMÜNE ZIT KRALIN HÜKMÜNE UYGUN HAREKET ETMEDİĞNİİ SÖYMEKTE DİYE BELİRRTİM BAŞKADA DELİLLERİ YOK .ZATEN DİĞER LAİK KESİME BUNU SORMAYA GEREK YOK.BU BİRZAMANLAR RADİKAL OLARAK GEÇİNİP ŞİMDİ MECLİSTE OLANLARA SORULUR
BİZ BUNDAN SONRA DEDİKKİ SİZ KAFİRSİNİZ.BİZ SİZİ TEKFİR ETTİK ARTIK YOLUMUZ AYRIDIR DİYE BELİRRTİK

OLAY BU TEKFİR USULÜ BÖYLEDİR.

GEL GELELİM KONUMUZA

SİZ MEVDUDİYİ TEKFİR ETMEKTESİNİZ EL BENNAYI SAİD HAVVAYI MAKTİSİ VE DİĞER ALİM SAYDIĞIM İNSANLARI TEKFİR ETMEKTESİNİZ.
VE BEN SİZDEN BU ŞEKİLDE BİR TANE DELİL İSTEDİM BAKIM BEN SİZE BU ADAMLARIN KÜFÜRLERİNİ SÖYLEDİM DELİL GETİRDİM ONLARIN EN RADİKAL OLANLARININ DELİLLERİNE BAKTIM SONRADA TEKFİR ETTİM.

PEKİ BU ALİMLERİ TEKFİR EDENLER NASIL BUNLARIN BİRTANESİNİ YAPMADAN TEKFİR EDERLER SİZ NASIL TEKFİR EDERSİNİZ.
BAKIN SİZE MECLİSTEKİ İNSANLARIN KÜFÜRLERİNİ SORUYORUM HEMEN YAZIYORSUNUZ EVET DEDİĞİNİZ DOĞRU KÜFÜRLER AMA BU ALİMLERİN KÜFÜRLERİNİ SORUYORUM HİÇBİRŞEY GÖSTEREMİYORSUNUZ.
HEP MUĞLAK ÖYLE YAPMISSA GİRMİSSE SÖYLEMİSSSE ÖYLEYSE BÖYLEYSE DİYE MUĞLAK SEYLER
HİÇBİRİNİZ SİZİN ÖNCEKİ MESAJINIZDA VE BENİM ŞİMDİ  SAYDIĞIM KÜFÜRLER GİBİ BİR KÜFÜR VE ŞİRK GÖSTEDİNİZMİ

HAYIR AMA TEKFİR BU ALİMLERİ MECLİSTEKİ TAĞUTLARALA AYNI KEFEYE KOYUP TEKFİR ETTİNİZ AllahTAN KORKUN BİRAZ Allah İÇİN.İNSAFLI DAVRANIN

mümin34
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #79 : 01 Şubat 2012, 03:08:15 »

ALİMLERİN KÜFÜRLERİNİ SORUYORUM HİÇBİRŞEY GÖSTEREMİYORSUNUZ.
HEP MUĞLAK ÖYLE YAPMISSA GİRMİSSE SÖYLEMİSSSE ÖYLEYSE BÖYLEYSE DİYE MUĞLAK SEYLER
HİÇBİRİNİZ SİZİN ÖNCEKİ MESAJINIZDA VE BENİM ŞİMDİ  SAYDIĞIM KÜFÜRLER GİBİ BİR KÜFÜR VE ŞİRK GÖSTEDİNİZMİ
alıntı
Sayın  alisvs günümüzde sizin alim dediğiniz kimlerdir? Bir kaç isim verebilirmisiniz. Belkide bize göre alim olan Allah’ın dinine göre zalim olabilir. Birde yazılarınızı küçük harflerle yazarsanız daha makbul olur bence
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #80 : 01 Şubat 2012, 12:47:00 »

TEVHİDci

ŞU RUMUZUNU DEĞİŞTİR FİTNECİ YAP

YADA BOZGUNCU KÖTÜ BİRŞEY SÖYLECEĞİM O RUMUZA İSME YAZIK

Neden böyle söylüyorsun? Mevdudi'nin parti kurup meclise girdiğini ve bu yüzden söylediklerini yaşamadığını söylediğim için mi?!

Kim fitneci? Mevdudi, Hasan el-Benna vb. kişilerin hakkı söylese bile (!) yaşamadıklarını ve yine kendi kitaplarından küfürlerini gösteren gösteren ben mi? Yoksa onca delillere rağmen hâla bu kişileri savunup, bu kişilerin kafir olduğunu söyleyenlere fitneci diyen sen mi? İslam'ı bilen herkes senin fitneci olduğunu çok iyi görüyor. Meselelere delil olarak getirdiğin ve onca kelamın, senin İslam'ı parçalamak (adına tebliğ desende) için burada olduğun çok aşikâr bir şekilde gösteriyor.

İslam'ı en güzel şekilde anlatmak, kişinin o inancı yaşadığını göstermez. Mevdudi o terimlerin manasını çok iyi hıfzetmiş olsada, parti kurması onun bu söylediklerini yaşamadığı gösterir. İşte bu yüzden bilmek yetmez. Amelde gerekir. Mevdudi gibiler bilse bile amel etmeyenlerden olduğu kendi hayatlarından çok açık bir şekilde görülmektedir. Aklı selim herkes bunu görür.
alisvs
Ziyaretçi
« Yanıtla #81 : 01 Şubat 2012, 13:02:01 »

mümin34

EL BENNA MEVDUDİ MAKTİSİ GİBİ İSİMLER SAİD HAVVA GİBİ İSİMLERİ TEKFİR EDİYORSUNUZ.

BAKIN BENORAYA KENDİ TEKFİR ETTİĞİM ADAMLARIN NET KÜFÜRLERİNİ ORTAYA KOYDUM SEN VE SİZDE BU ADAMLARIN KÜFÜR FİİLLERİNİ BENİM YAZDIĞIM GİBİ BURAYA YAZMADAN BAŞKA BİR SÖZE GEÇMEYİN.
VE ADAM GİBİ BURAYA NET ŞEKİLDE YAZIN

.)SİZ Allah İÇKİ İÇMEYİ YASAKLARKEN SİZ HELAL DİYE YASA ÇIKARTIMSSINIZ
2)Allah ZİNAYI YASAKLAMIŞ İKEN SİZ BUNU BELLİ ŞARTLARDA SUÇ SAYMIYORSUNUZ .ZİNANIN CEZASI İSLAMDA VARDIR AMA SİZ HAPİS CEZASSI KOYMUSUNUZ.
3)Allah FAİZİ HARAM KILMIŞ SİZ BUNU HELAL SAYIP TEŞVİK ETMİŞSSİNİZ
4.)Allah KISAS HÜKMÜ İNDİRMİŞTİR SİZ HAPİS KURALI KOYMUSUNUZ
5.)Allah HAKİMİYETİ KENDİNDE TUTMUŞTUR SİZ HAKİMİYETİ MİLLETE İNDİRGEMİSSNZ.
6)Allah ÖRTÜNMEYİ EMRETMİŞTİR VE AÇILMAYI HARAM SAYMIŞKEN SİZ BUNU HELAL SAYMISSINIZ İSLAMA GÖRE ÖRTÜNENERİ GERİCİ DİYE ADLANDIRMISINIZ.
7.)Allah İSLAMI İNDİRMİŞTİR SİZ LAİKLİK ÇIKARMISINIZ
8.)Allah ŞERİATI İNDİRMİŞTİR SİZ DEMOKRASİYİ GETİRMİSSİNİZ.

BAK BEN TEKFİR ETTİĞİM ADAMLARIN FİİLERİNİ BÖYLE ORYA KOYUYORUM SENDE KOYACAKSIN.BAŞKA BİRŞEY YAZMAA
alisvs
Ziyaretçi
« Yanıtla #82 : 01 Şubat 2012, 13:04:55 »

TEVHİDCİ

Kendilerine, “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiği zaman, “Bizler sadece ıslah edicileriz” derler.

Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #83 : 01 Şubat 2012, 13:14:24 »

O yazdığın ayet sizin gibilerin üzerine tam oturuyor ama farkında değilsin. İslam'ı bilse idin bunu görürdün.

Hidayet Allah (c.c)'tan. Biz ne kadar güzel ve açık deliller getirsekte boş. Buna burada seninle apaçık bir şekilde şahid oluyoruz.
Fahrun Nisa
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #84 : 01 Şubat 2012, 15:29:39 »

Hasan el-Benna'nın Mısır anayasası hakkında şu sözleri söylemektedir:

"Bu esaslar dahilinde parlementer sistem, İslam'ın hükümet sistemine koyduğu esaslara aykırı değildir. Yine parlementer sistem bu esaslarıyla İslam nizamına uzak ve onca bilinmeyen şeyler değildir. O halde gönül rahatlığıyla diyebiliriz ki Mısır anayasasını oluşturan temel prensipler İslami prensiplerle çatışmaz, İslam'a uzak veya İslamca bilinmeyen şeyler değildir." (Hasan el-Benna / İslam Işığında Problemlerimiz - s. 49)
Fahrun Nisa
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #85 : 01 Şubat 2012, 15:54:14 »

Şeyh Seyfuddin El-Muvahhid
Müslüman Olmanın İlk İki Şartı:

Allah (c.c) kişinin müslüman olabilmesi için iki şart koşuyor: Tağutu red ve Allah'a iman... Bu iki şart aynı anda yerine getirilmedikçe, ne kadar müslümanlık iddiasında bulunulursa bulunulsun asla müslüman olunamaz.

el benna parti kurmasiyla demokrasiyi övmesiyle secimlere katilmasiyla TAGUTU red etmedigi ortadadir..
alisvs
Ziyaretçi
« Yanıtla #86 : 01 Şubat 2012, 16:41:05 »

Tağut; yalnız Allah'a ait olan hak, sıfat ve yetkilere kendisinin de sahip olduğunu söz veya fiilleriyle iddia eden veya kendisine Allah'a ait hak, sıfat ve yetkiler verildiğinde buna rıza gösteren varlıktır.

El Benna fiilleriyle göstermistir kafirligini Bittimi??Parti kurmalariyla nedveye girmek icin secimlere katilmalariyla keferelik leri ortadadir.

kafir!!kefere kökünden türemistir üstünü örten anlaminada gelir bunuda bil.

EĞER SENDE BİRAZ İNSAF OLSAYDI YAPTIĞIN KÜSTAHLIĞI VE BARBARLIĞI BIRAKIR BİRAZ DÜŞÜNÜRDÜN.BEN SENDEN BİRTANE FİİL İSTEDİM KENDİ KAFANA GÖRE KARALAMA YAPMISSIN HASAN EL BENNA NEYİ ÖRTMÜŞTÜR ADAM İSLAMIN HÜKÜMLERİNİN ÜSTÜ ÖRTÜLMESİN DİYE HAYATINI ADAMIŞTIR.SEN NE MÜCADELE GÖSTERDİN NE YAPTINDA ŞİMDİ ÇIKIP BU ADAMI ELEŞTİRP KAFİR DİYORSUN.KÜSTAHLAŞMA ADAM BU YOLDA ŞEHİD EDİLDİ SADECE İSLAM HÜKÜMLERİNİ VE İSLAM AHLAKINI MISIRA GERİ GETİREBİLMEK İÇİN
alisvs
Ziyaretçi
« Yanıtla #87 : 01 Şubat 2012, 16:56:42 »

Allah (c.c) kişinin müslüman olabilmesi için iki şart koşuyor: Tağutu red ve Allah'a iman... Bu iki şart aynı anda yerine getirilmedikçe, ne kadar müslümanlık iddiasında bulunulursa bulunulsun asla müslüman olunamaz.

el benna parti kurmasiyla demokrasiyi övmesiyle secimlere katilmasiyla TAGUTU red etmedigi ortadadir..

ADAM PARTİ KURDU DİYORSUN DEMOKRASİYİ ÖVDÜ DİYORSUN NERDE YAPMIŞ BUNU
ZALİMLİĞİNİZ İFTİRANIZ BOYUNUZU AŞTI.

alisvs
Ziyaretçi
« Yanıtla #88 : 01 Şubat 2012, 19:34:57 »

Çünkü bu cemaat, devletin güvenliğine hizmet etmekte ve halkın ıslahında büyük rolü oynamaktaydı." 

arkadaş baktım öncekinede baktım sen buralardan ne küfürü çıkardın onu yaz buraya başka örneklere geçme bu yazdığın örnek ve bir önceki neden küfür onu yaz buraya delilleriyle burdaki küfür nedir.
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #89 : 01 Şubat 2012, 20:01:30 »

Alıntı
Çünkü bu cemaat, devletin güvenliğine hizmet etmekte ve halkın ıslahında büyük rolü oynamaktaydı.

Hasan el-Benna bu sözüyle; cemaatinin, taguti sistemin (ki Mısır, el-Benna'nın zamanında taguti bir devletti ve hâla öyle) güvenliği için hizmet ettiğini söylüyor. Bu söz kapalı bir söz müdür ki, sen bu sözün ne manaya geldiğini soruyorsun? Ya anlamadığından soruyorsun (ki anlamıyorsan ciddi anlayış bozukluğu var sende) yada yalandan anlamamazlığa veriyorsun. İkisi de tehlikeli.

Hasan el-Benna'nın Mısır devletinin güvenliği için çalıştığını söylemesi apaçık küfürdür.
Sayfa: 1 ... 4 5 [6] 7   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.