HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Nisan 2024, 14:16:28

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: CEMALEDDİN KAPLAN VE METİN KAPLAN  (Okunma Sayısı 56661 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TuğruL Çağrı bin ÖzTürk
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 08 Haziran 2011, 18:23:30 »

Selamun Aleykum Kardeşlerim ...

Cemaleddin Kaplan ve Metin Kaplan hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?
DARİMİ
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2011, 19:55:36 »

İsimler üzerinde; şu falancanın durumu böyledir, şöyledir tartışmalarına girmek istemiyoruz.
Bizim işimiz ve amacımız: Tevhidi, İslamı anlatmak ve ayrıntılarıyla ortaya koymaktır. Şirki, Küfrü, İnsanı islamdan çıkaran sözleri, amelleri, zamanımızda insanların en çok mübtelâ oldukları küfür-şirk, ilhad akımlarını, fikirlerini, düşünlerini anlaşılır tarzda anlatmak, okuyucuya sahih bilgileri ulaştırmaktır.
Bir kimse nasıl islama girer, sahih tevhid inancına nasıl sahip olur? Bunlar anlatılmaktadır.
Günümüzde en büyük fitne olan, şirk-küfür unsurlarını ortaya koyduk.
İnsanı, İslamdan çıkaran sözleri, amelleri delilleriyle ortaya koyduk.
Kitaba ve Sünnete göre Müslüman kimdir? Müşrik kimdir? Bunlar anlatıldı ve anlatmaya devam ediyoruz.
İslamda velayetin boyutları, müslümanın dostu kim? İslamda ,berânın boyutları,müslümanın müşrik ve kafirlerle ilişkileri delilleriyle anlatıldı ve anlatmaya devam ediyoruz.
Hak, batıldan ayrılmış dolayısıyla mü'min kim? Müşrik kim? İnançlar ve saflar ayrılmıştır.
Herkes kendisi hükmünü vermeli, kim inanmış mü’min, kim müşrik? Bunların ayrımını herkes kendisi yapmalıdır. Filanca şahıs, filanca yazar şudur diye isimler üzerinde tartışmalara katılmıyoruz.
Her şahıs, öğrendiği ve kabul ettiği akideye göre; seçimini, tesbitini kendi yapmalı, çevresindekileri tanımalıdır. İsimler üzerinde yapılan tartışmalar sağlıklı değildir. Her ismi  sitemize taşıyarak, kişiler üzerinden tartışmalar üreterek, İslam tebliğini asıl mecrasından çıkarıp, kısır çekişmelerin anaforunda dönüp durmak demektir.
Oysaki şahıslar, İslam akidesine göre değerlendirilmelidir. Bunu da her şahıs kendisi yapmalıdır. Kişilerin taşıdığı inanç, söyledikleri, anlatttıkları, yazdıkları yazılar, kitaplar ve amelleri, faliyetleri kendilerinin tevhid ehlimi, değil mi? Ortaya koyar. Bunun da hükmünü vermek her şahsın kendi sorumluluğundadır.
Fahrun Nisa
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2011, 01:45:49 »

CEMALEDDİN KAPLAN da duraklamadayim.arastiriyorum kendisini..simdiye kadarda küfrüne ve sirkine sahit olmadim..ama metin kaplan müsriktir..
TuğruL Çağrı bin ÖzTürk
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2011, 17:40:52 »

Öncelikle yorumlarınız için Allah razı olsun.

CEMALEDDİN KAPLAN,muvahiddir,bunda ne şüphe vardır ne de telaş.Allah O'ndan Razı Olsun.Allah O'na rahmet etsin.

Lakin Metin Kaplan hakkında şüphedeyim.NEDEN ?

- 2010'daki Mahkemesinde ''BERAAT'' istemesi.
- Mahkeme için avukat tutması.

----------------------------------------------------------

Peki başka bir şey bilen var mı _?
ebab_il
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2011, 04:17:58 »

TUĞRUL ÇAĞRI BİN ÖZTÜRK,

Metin Kaplan'ın tağutun mahkemesinden beraat istemesi, avukat tutması küfre girmesi için yeterli değil midir?
TuğruL Çağrı bin ÖzTürk
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 13 Aralık 2011, 20:51:23 »

ebab_il

METİN KAPLAN'a kafir diyorsunuz da Cemaleddin'e artık Müslüman demediğimi bildirmek istiyorum bu vasıtayla ?!
Zira O2na Müslüman diyenler ;
Ya cahilliğinizden kulaktan gelen haberlere göre davranıyorsunuz ?
Ya da kendi itikadınızla O'nun itikadını bir tutuyorsunuz demeektir. !?

Cemaleddin Kaplan'ın 1993'de kaleme aldığı ve 1997'de Hilafet Devleti Yayınları aracılığı ile çıkan BEYYİNELER -4- adlı kitapçığın 167-168.sayfalarında yazanları aktarıyorum ;

Ümmet-i Muhammed Gazetesi soruyor ;
Sayın el-Emir ven-Naib Cemaleddin Hocaoğlu!
Braunschweig şehrinde sizin hakkınızda yazılan bir bildiri elimize geçti.
Bu konuda düşünceleriniz nelerdir ?

Cemaleddin cevaplıyor ;
Bu bildiriyi hazırlayanlar gölgelerinden korktuklarından isim ve adreslerini bile verememişler.
Teşkilatımızı ağır suçlarla itham eden bildirinin sorumlularını layık oldukları MAHKEME MERCİİLERİNE ŞİKAYET EDİLECEKTİR.
BU HUSUSTA AVUKATLAR HAREKETE GEÇMİŞTİR...

ebab_il,şimdi ne diyorsun ?

[/color][/size][/font]
müslümcü
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 13 Aralık 2011, 23:38:58 »

tugrul kardeş sen ne yazdığının farkındamısın bu hızla devam edersen senden başka mümin kalmaz şöyle hocanın bir hayatına göz at ve yazarken bir düşün bu benim sana nasihatımdır eğer mümin birine kafir dersen o sözün nereye gideceğini iyi düşünmek lazım bilmem anlatabildim mi
ebab_il
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2011, 00:00:19 »

Tuğrul, cemaleddin Kaplan ı tekfir etmenin yolu metin kaplan ı tekfir etmemden mi geçiyor?

Cemaleddin Kaplan a Müslüman dememin sebebi onun hiçbir küfrüyle karşılaşmadığımdandır. Yazdıklarını kendi dilinden dinlediğimde de tağutun mahkemesini reddettiğini söylüyor ve reddetmeyenin de müslüman olamayacağını söylüyor.

Ayrıca, son olarak diyorum ki tağutun mahkemesine başvurmak, avukat tutmak küfürdür. Böyle bir fiilin her faili de kafirdir!
Abd el-Hafid e-Muvahhid
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 15 Aralık 2011, 22:38:50 »

Selam Yalnızca Müslümanlaradır.

''MÜSLÜMCÜ''
Ben Tuğrul...

Küfrü açıkça ortada olan birini de mi tekfir etmiyorsunuz artık ?

Cemaleddin Kaplan,bu kitabı 1993'de yazmıştır ve bu kitap 1997'de tekrar basılmıştır.
Kaynağının İsmini (Beyyineler -4-) ve sayfasını (167-168) vermeme rağmen hala ''BÖYLE YAPARSAN SENDEN BAŞKA MÜSLÜMAN KALMAYACAK'' gibisinden klasik cahil cümleleri kuruyorsunuz ?!
Bu kitabı ve serisini bizzat Almanya'dan Cemaleddin'e ve Metin'e bey'atlı,Furkan bin Abdullah adlı kişi gönderdi,hala inanmayan veya SADECE BENİM MÜSLÜMAN OLDUĞUMU söyleyenler varsa,kendi küfürlerinde kavrulmamaları için,hemen adı geçen kitapçığı almalarını tavsiye ediyorum zira artık ben bilmiyordum diyemeyeceksiniz !?

Cemaleddin Kaplan'ın son nefeste Müslüman olduğunu söyleyen kimdir ?
Özcan grubu ?! Onların da ne olduğu malum !?

Kafirin şehadetiyle Kafiri Müslüman gösterenler,Müslümanın deliliyle SÖZDE MÜSLÜMAN'a ! hakettiği KAFİR vasfını verecek mi bekliyorum ?!

EVET,YILLARCA CEMALEDDİN'İ MÜSLÜMAN OLARAK BİZE GÖSTEREN BU SİTENİN ADMİNLERİNDEN CEVAP BEKLİYORUM ?!
YOKSA HİÇ OKUMADAN MI KARAR VERİYORSUNUZ MÜSLÜMANLIĞA !?

/color]
ebab_il
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 15 Aralık 2011, 23:53:42 »

Birini tekfir edebilmek için 'sağlam' yerden haber gelmesi lazım. Yukarda mahkemeye başvuran veya avukat tutmak küfürdür, bunları her kim yaparsa kafirdir dedim. Cemaleddin ve Metin e beyatlı birinin getirdiği haberden bahsediyorsun. Metin e beyatlı olanı tekfir ediyorum ve hem Müslüman a hem de kafire aynı anda beyatlı olunmaz! Kur'an dan önceki Allah ın kitapları bile tahrif edilmişken kafirlerin bastığı bir kitabı delil olarak kabul etmemi nasıl beklersin?

Ben avukat tutma ve hakime başvurma küfürdür diyorum! Bunları yapanlar kafirdir diyorum! VE kafirlerin bastığı bir kitabı delil kabul etmiyorum!

Abdel hafid, 'ebab_il şimdi ne diyorsun' demişsin. Dediğimi dememe rağmen cevap vermedin?
müslümcü
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 16 Aralık 2011, 00:25:16 »

tuğrul kardeş size bir kaç isim yazacağım bunlar hakkındaki düşüncenizi yazarmısınız
1-ebu hanzala
2-ahmet kalkan
3-takuittin bayburdi
4-murat gezenler
5-makdisi ( gerçi onu yazmışsın )
6-ali küçük
7-ebu enes
8-ebu zerka

ve sizden bir ricam daha olacak sizin hoca dedğiniz isimleri yazarmısınız Allah cc razı olsun
Abd el-Hafid e-Muvahhid
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 16 Aralık 2011, 22:13:35 »

Bismillahirrahmanirrahin

Kendisine şirk koşulmasını bağışlamayan Allah'a hamd,
İslam'ın son Peygamberi Muhammed as'a,ashabına ve ailesine salat ve selam olsun.

ebab_il,''KAFİRLERİN BASTIĞI KİTABI NASIL DELİL OLARAK KABUL ETMEMİ BEKLERSİN'' diyorsun !?

Ben yazıda da belirttiğim gibi,bu kitap 1993'de Cemaleddin tarafından basılmıştır,1997'de ise yeniden basımı yapılmıştır.
Ben bu kitabın 167-168.sayfalarından aktardığım GAZETE-CEMALEDDİN Röportajı,Ümmet-i Muhammed adlı Gazetenin 84.sayısı olarak da kaynak olarak kitabına eklediğini belirtmek isterim !?

ebab_il,''HEM MÜSLÜMAN'A HEM DE KAFİRE AYNI ANDA BEY'ATLI OLUNMAZ!'' diyorsun ?!

Gülmemek için Allah'tan sabır diliyorum.
Sen bu cümlenle bile Cemaleddin'e bağlı olanı Müslüman sayıyorsun !?
Cemaleddin'in Müslüman olduğunu söyleyen Özcan grubudur,Özcan grubu ise keferedir !?
Kafirin Müslüman demesi,Müslüman dediği kişiyle aynı itikadı paylaştığı içindir !?
Bu yüzdendir ki Cemaleddin'e Müslüman hükmünü vermeniz,yalnızca Özcancılardan kaynaklanıyor yoksa Ziyaeddin el-Kudsi'nin Cemaleddin Kaplan ile görüşmesiyle değil,kaldı ki böyle de olsa Cemaleddin'in küfrü sabit ve açıktır,gerçeği gösteren Allah'a hamd olsun.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bismillahirrahmanirrahin

Kendisine şirk koşulmasını bağışlamayan Allah'a hamd,
İslam'ın son Peygamberi Muhammed as'a,ashabına ve ailesine salat ve selam olsun.

müslümcü,gerçeği görmene rağmen hakikatten uzaklaşıp alakası olmayan cümleler kuruyorsun ?!

Ben ; Adamın küfrü açık,artık özür sahibi değilsiniz diyorum,
Sen ;
1- Senden başka Müslüman kalmayacak,
2- Şu kişiler hakkında düşünceni yazar mısın,
3- Hoca dediğin kişiler kimlerdir,diyorsun ?!

Konu nerde senin yazdıkların nerde ?!

Ama sırf kederlenmemen için yazayım ;

1- Hanzala ; Temyiz'e gitmeyi Nisa 60'dan olmadığını söylediğinden zındıktır - kafirdir !
Hapisi ikrah görüp Avukat tutmayı da caiz görmüş ve yapmıştır.Tıpkı Cemaleddin,Metin ve Özcan vs.. avanesi gibi !?

2- Ahmet Kalkan ; Cehaleti mazaret görenlerdendir,uzun uzadıya anlatmaya gerek yok,Hanzala'dan farkı yoktur !

3- Takuiddin Bayburdi ; Gurabacılar Müslüman mıdır ki O olsun !?

4- Murat Gezenler ; Bu adamın ne olduğu ortadadır,Makdisi keferesinin dinindendir !

5- Makdisi ; Bu adamın ne mal olduğunu yazmıştım !?

6- Ali Küçük ; O da herkesi Müslüman sayan keferelerdendir.Herkesi Müslüman saymak,cehaleti özür görmektir !

7- Ebu Enes ; Bu ve avanesinin Cübbeli'den başka tekfir ettiği kişi var mıdır ?! Ebu Said adındaki bunak,kafir yöneticilere küfrünü söyleyenlere,'BU HASTALIĞA BULAŞANLAR'' diyor,ahirette görür,kime hastalık bulaşmış !?

8- Ebu Zerka ; Bu da aynı ahırdandır,hepsi kamera aşığı,nerde kameraları varsa,orada çekime koşarlar !?

Benden hoca olarak istediğin isimlere gelince ;

Rasulullah s.a.v,Sahabeler,Tabiin ve Tabiine Tabi olanlar ve bunların itikadını açıklayan Allame İmamlar,
Bu Allame İmam'ın açıkladıklarını zamanına ve geleceğe en doğru şekilde aktaran ve aktarmaya çalışan Mücahid İmam İbn Teymiyye ve O'nun Öğrencileri (İbn Kesir,İmam Cevziyye ...),
Allame İmamlar'ın aktardığını en iyi ve sade şekilde aktaran İbn Teymiyye ve öğrencilerinin aktardığını en iyi şekilde çağına ve geleceğe aktaran İmam Muhammed ibn Abd el-Vehhab,
O'nun öğrencileri ve torunları (Abdullah,Abdullah'ın oğlu Süleyman,Hasan Alu'ş Şeyh,..)

Bu kadar yeter mi bilmem ama doğruyu gördükten sonra,sapanlardan olmamak için Allah'a sığınırım...

ebab_il
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 18 Aralık 2011, 07:04:47 »

Allah ın selamı hidayete tabi olanlara olsun..

Tuğrul, ilk yazında;

Cemaleddin Kaplan'ın 1993'de kaleme aldığı ve 1997'de Hilafet Devleti Yayınları aracılığı ile çıkan BEYYİNELER -4- adlı kitapçığın 167-168.sayfalarında yazanları aktarıyorum

demişsin. Bir sonraki yazında da;

Cemaleddin Kaplan,bu kitabı 1993'de yazmıştır ve bu kitap 1997'de tekrar basılmıştır.

demişsin. Ben sana diyorum ki Cemaleddin 93 te yazmışsa, 97'de de kafirler tarafından basılmıştır. Bastıran kafirlerdir, yani haber onlardan geliyor, yani bu habere itibar edilmez diyorum. Ve tekrarlaya tekrarlaya diyorum ki eğer Cemaleddin mahkemeye başvurmuş, avukat tutmuşsa veya avukat tutmak ve mahkemeye başvurmak küfür değildir demişse veya avukat tutan ve mahkemeye başvuranı tekfir etmezse hatta tekfir etmeyeni de tekfir etmezse Cemaleddin Kaplan tekfir edilir! Bana bu konuda 'sağlam' kaynak getirirsen Cemaleddin i tekfir ederim ama 'sağlam' olsun! Getirdiğin haber kafirlerin elinin altından geçmemiş olmamalı zira bu habere itibar etmeyeceğimi bildiriyorum!

Sonra şöyle demişsin;

ebab_il,''HEM MÜSLÜMAN'A HEM DE KAFİRE AYNI ANDA BEY'ATLI OLUNMAZ!'' diyorsun ?!

Gülmemek için Allah'tan sabır diliyorum.
Sen bu cümlenle bile Cemaleddin'e bağlı olanı Müslüman sayıyorsun !?

Bu nasıl bir iddiadır? Okumanda mı sıkıntı var? Benim belirtmek istediğim, kafire biat edenin kafir olduğudur ve Metin e biat edenlerin de küfürde olduğudur! Sen de bunu, Cemaleddin e biat edenlerin Müslüman olduğunu söylemişime yormuşsun. Yahu bugün yığınlarca insan Hz Muhammed (a.s.m) e biat ettiklerini söylüyor, her biat eden Müslüman mı? Yazdıklarımdan bu manaları hangi ruh halindeyken çıkardın bilmiyorum. Ama yazılanlara cevap vermeden önce 'anlayarak' okumanı tavsiye ediyorum. Zira bu tür uzak manaları çıkarmamış, beni de uzaktan yakından ilgimin olmadığı meseleleri açıklama zahmetinde bırakmamış olursun!
zeyd01
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 18 Aralık 2011, 20:26:52 »

selam müminlere inşaAllah,

Tartışmayı takip ediyorum da, şimdi her ikinizde farklı tellerden çalıyorsunuz. Ve her ikinizde kendi açınızdan bakınca haklısınız. Ancak ebab-il bu konuşmalarda haklı olan taraf Abd el-Hafid e-Muvahhid'dir. C.Kaplan kafirdir.
    Ama şunu unutmayın, bu adamı hangi akideye göre değerlendiriyorsunuz. Ortada var olan gerçek ikinizinde farklı akide de olduğunuzdur. Dolayısı ile kaplan müslüman mı değil mi tartışmasından önce akidede hemfikir misiniz ona baksanız daha iyi olmaz mı? Zİra kısır döngü olur  ve işin içinden çıkamazsınız. ebab-il senin,Abd el-Hafid e-Muvahhid in dediklerine katılacağını sanmam. kendi akidene göre sorun görmemiş olabilirsin. Ama seni temin ederim bu adam kafirdir, ve avukat tuttuğuna dair (sen inanmasanda) kesin bilgi var. Tevbe etmişse Allah bilir. Ama son dönemlerine dair bilgim var inşaAllah.

Fazla uzatmayayım, akidede hem fikir olunmadığı müddetçe, ve asıl olarak küfür denilen şeylerde bir olmadığınız müddetçe uzar gider. E tabi sen ebabil, birde kaplanı iyi tanımadığını bir kenarı koyuyorum..

Selam mümin olana inşaAllah.

Din ancak kitap ve mizan ile ayakta durur. Kitap yol gösterir ve demir ise onu destekler. (İmam İbn Teymiyye)
adem77
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 21 Aralık 2011, 14:34:04 »

senın ılmınne ben onun talbesıydım dunyaya son yıllarda seyyıd kutubdan sonra en barız acık ve net sırkı kufru anlatıp sırk fetcasını yayınlatyan ve ınsanları uyaran teblıg ısrsad eden tek alımdır soyleyın su son 20 yılda hangı ılım ehlı alım cıkmıstır butun tagurları sırkı kufru reddeden hatalı yoldasın cemaalledın muvahhıd muslumunaı tekfır etme metın kaplanla cemaalleddın hoc arasında daglar kadar farkvar ıfrat tefrıte gıtme yevmılkıyametde hesabını veremezsın
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.