HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Nisan 2024, 12:31:42

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Yeni üyeyim yardım edermisiniz?  (Okunma Sayısı 10546 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hsy35
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 14 Temmuz 2011, 12:24:08 »

bana tagutun trde ilk ne zmn çıktığını söyleyebilirmisin tarih verebilirmisiniz 1960,1970,1980 gibi vs
hsy35
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2011, 12:44:26 »

tagutun ne old.nu arkadaşımdan öğrendim bu kavram ülkemize ne zmn girdi 30,50,50 etc
Tirmizi
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2011, 15:06:39 »

Tağut hakkında selefin sözlerinin özeti şudur:
Muhakkakki tağut:Kulları Allah'a(c.c)ibadetten,dinde ihlaslı olmaktan ,Allah'a ve Rasulüne itaat etmekten engelleyip alıkoyan herşeydir.Bu cinlerden şeytanlar olabileceği gibi insanlardan şeytanlar,ağaçlar,taşlar ve bunlar dışındaki her şey olabilir.
Şüphesiz ,İslama zıt ve Allah(c.c)ın şeriatından alınmayan ,kan ırz ve mallar konusunda hüküm verilmesi için insanlar tarafından konulan ve Allah(c.c)in şeratındaki hadleri uygulamayı iptal eden ;faiz,zina içki ve bunlar dışındaki yasakları helal kılan bütün kanunlar bu kelimenin ihtiva ettiği mananın içine girer.Hatta Allah'ın dininden alıkoyan,saptıran batıl kitaplarda tağut kapsamına girerler.

Allah'tan başkasına ibadete çağıran insi ve cinni şeytanlar her zaman ve her devirde var olmuştur ve bu Allah'ın kullarını imtihanıdır,hakk-batıl mücadelesinin sebebidir.
Kahinler,sihirbazlar,gayb'tan haber verenler de ;her devirde az veya çok bulunmuştur ve gerek âlimler gerekse  İslam İdarecileri onlarla mücadele etmişlerdir.
Allah'ın yolundan ve O'nun dinine tâbi olmaktan alıkoyan ve kendilerine tâbi olunan kötü liderler,sapmış,batıla saplanmış dini önderler ki;batıl fırka liderleri(Rafizilik,durzilik,nusayrilik,mazekçilik,karamitaçılık,kadiyanilik vs.) bunlarda İslam tarihi içerisinde ve İslam toplumlarında var olmuşlar lakin Ulemâ-Umerâ onlarla mucadele etmişlerdir.Yine  batıl tarikatler ve şeyhler (Hulul,ittihadçılık ve vahdeti vucutçuluk,bektaşilik,kalenderilik ve bunların şeyhleriyle) İslam Alimleri mücadele etmişler ve bunların batıl olduğuna dair eserler yazmışlar ,hatta bu şeyhlerin katline dair fetvâ vermişlerdir.

Lat,menat yerine kaim olan ,türbeler,ilahlaştırılan Allah'ın salih kulları ,asr-ı saadet haric her devir de varola gelmişlerdir.İslam Alimleri bunlarla da mucadele etmişlerdir.
On dokuzuncu asrın sonlarında,yirminci asrın başlarında şimdiye kadar İslam toplumlarında  olmayan büyük bir fitne zuhur etmiştir.Son İslam devleti olan,Osmanlı devletinin yıkılması,Hilafetin ortadan kaldırılması ve Şer'î hukukun yürürlükten kaldırılmasıyla birlikte:
Allah'ın kanun koyma hakkı inkar edilmiş,
Vahye dayanan,Kurân ve Sünnet içerikli yasalar yürürlükten kaldırılmış,
Teşrî yani kanun koyma hakkı, beşere veya seçilmişlerden oluşan belli bir kesime,meclise  verilmiş,
Kendilerinin  veya Kralların, zorba İdarecilerin koydukları yasalara,insanları zorla itaata ve muhakeme olmaya çağırmışlar ,böylelikle Allah'a savaş açmışlardır.
İnkılaplar adı altında,Allah'ın kanunlarını toplumsal hayattan soyutlamışlar ve onun yerine batıdan ithal ettikleri;İsviçre,Fransız kanunlarını hayata geçirmişlerdir.
Yine ınkılap ve medenileşme adı altında ,Allahın yasakladığı her türlü sözü,ameli,inancı,düşünceyi  helal görmişler ve bunları kanunlarla koruma altına almışlardır.Zina,içki,kumar,faiz,her türlü şans oyunları ,şirkin-küfrün okutulması,öğretilmesi ve bir yaşam pratiğine aktarılması,kafirlerle vela kapsamına giren her türlü ilişki ve antlaşmalar yani şirk ve küfür olan bir hayat tarzının vatandaşlık görevleri adı altın da herkese dayatılması...
Moda ve medeni  yaşam tarzı adı altında her türlü hayasızlığı,açık saçıklığı,fuhşuyatı,isyanı,münkeratı;çeşitli kitle iletişim araçlarıyla ,toplumun her kesimine süslü göstermişler ve toplumu Batı-Hıristiyan toplumlarına benzetmişlerdir.
Her ferdin doğumundan ölümüne kadar,her alanda hayatını küfrün kanunlarına göre tanzim etmişler ve Allahın yeryüzündeki egemenliğini kesinlikle reddetmişlerdir.
Din adına çeşitli fesat kurumları ihdas ederek insanları; Tevhid Dininden alıkoymuşlar,dinin anlatımını yozlaştırmışlar ve zihinleri bulandırmışlardır.
Şirk,küfür ve bid'at yuvalarını muhafaza etmişler,her türlü bid'ate,hurafeye ve dini yozlaşmaya sahiplenmişlerdir.

Demokrasi,ırkçılık,kominizm,kapitalizm,liberalizm,halkçılık,sosyalizm gbi batıl ve küfür ideolojiler gerek toplumsal ve ekonomik hayata egemen kılınıp,cahil kitlelere süslü gösterilirken,İslamdan kaynaklanan her şey haşa gericilik ve yobazlık adı altında sunulmuş,gösterilmiş ve insanların, Allahın dinine tâbi olmaları, yönetim kademelerince azami ölçüde engellenmiştir.
Hainler ve bozguncular kahraman(!) olarak sunulmuş,Yahudi-Hıristiyan maşaları olan,mason,bilderberg,lionscu,Roteryan olan fitneciler bilim adamı-akademisyen  olarak yıllarca topluma fitne pompalamışlar,kitlelerin ayrışmasına,terör ve kargaşaya sürüklenmesine zemin hazırlamışlardır ve bu toprakların zenginliklerinin sömürülmesine çanak tutmuşlardır.
Bunları ;devlet gücünü elinde bulunduran zorba,diktatör yönetimler, lanetli kanun ve silah gücünü kullanarak,yanlarına bel'amları ve dalkavukları  alarak yapmışlardır.
Allah(c.c) şöyle buyuruyor:
"O zulmedenler,nereye döneceklerini yakinen öğreneceklerdir."(Şuara:227)
"Kafirler istemeseler bile Allah nurunu tamamlayacaktır."(Saf:Karizmatik
hsy35
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 21 Temmuz 2011, 13:35:32 »

eğer sizler yaşadıgınız düzenin sınır tanımaz düzen tagut düzen oldugunu söyluyorsanız o zman Allahın emrini gerceklestirin iman edin onların askerligini kanunlarını okullarını ve VATANDAŞLIGINI red edin Allaha teslim olun Allah bunu emreder
hsy35
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 20 Ağustos 2011, 14:33:36 »

Benim sizi tekfir ettigimi de nerden çıkardınız.Allah a sıgınırım...Umuyorum ki bu soruları bana tüm samimiyetinizle sormaktasınız...Ve yine ben Rabbime sıgınırım ki bilmedigim veyahut üzerinde tam anlamıyla vakıf olmadıgım konularda, hele hele de bu konular Allahın hükümleri olması hasebiyle korkarım ki yanlış bir anlatım sergilemktn. bu soruyu tüm samimiyetinizle Allah a ve Resulune sormuş olsaydınız emin olun cevabını almış olacaktınız.Ben diyorum ki sahabe nidasıyla ,Allah VE RESULÜ DAHA İYİ BİLİR...Ve sizin soru sormaktaki kastınızda niteki o dur.Allahın hükümlerini delilleriyle anlatmamı istemişsiniz...
Fahrun Nisa
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2011, 02:23:02 »

yeni,üye oldugun belli.sen,sadece ön yargisiz,siteyi inceliyeceksin,insaAllah bütün sorularina cevap bulacaksin.dedigin gibi Allah ve resulu süphesiz dogruyu söylemistir ve bu sitede Allah ve resulunun söylediklerinden baska bir sey bulmayacaksin delil olarak..yeni ögrendigin icin allak bullak olacaksin:)ama dert etme el hadi hidayet nasip edince,kendin kendi haline sasip kalacaksin ve yillardir nasil uyutuldugunu yada tagutlarin nasil ört bas edilip gizlendiginin farkina varacaksin (cünkü ben sahsim adina yasamistim gayri ihtiyari sizinde yasayacaginizi düsünüyorum)..anlatilmadi ve ögretilmedi imani bozan seyler,olamazsa olmazlar,rahmanin izniyle elhamdülillah ögrendik iman ettik.sana tavsiyem konulari karistirmadan tek tek ögren,akabinde hepsi ins gelecek,sakin nefsinle yanasma konulara sen sadece Allah ve resulu ne demis oku icine sindirerek insaAllah.
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.