HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Mart 2024, 13:49:15

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: seyyid kutp tağuuta mhakeme  (Okunma Sayısı 5490 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibrahim malatya
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 21 Haziran 2019, 20:07:32 »

seyyid kutp muhammed kutup hapse girdiğinde mahkemeye baş vrdu diyorlar bunu açıklarmısınız
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2019, 21:20:27 »

Muhammed Kutub tağuta başvurmuştur ya da başvurmamıştır bu bizi ilgilendirmez. Zira kendisine Müslüman hükmü vermiyoruz. Fakat Seyyid Kutub'un tağutun mahkemesine başvurduğunu, ona muhakeme olduğunu iddia edenler öncelikle iddialarını ispat etsinler. İddia ispat edilmediği sürece kuru laftan öteye geçmez. Ama şu bir gerçektir ki, bu gibi kimselerin biriktirdikleri hazineleri, anlamsız, boş ve ispat edilmeyen sözlerden ibarettir. Düşünceleri, zekâ seviyeleri ölçüsünde kurdukları hayallerden öteye geçmez.
Onlar kim, imanın nuruyla küfrün karanlığını birbirinden ayırabilen derin görüş sahibi kişi kim! Size tavsiyemiz gerçek tevhid akidesini öğrenin, kıymetli olan şu vakti onların asılsız sözleri için harcamayın.

ibrahim malatya
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2019, 21:26:44 »

şimdi bu önemli soruyu sormamın nedeni ehli tevhid diye ortaya çıkan bazı hocalar der kardeşi muhammed kutup hapse girince seyyid kutup mahkemeye başvurmuştur diye geçiyordu  şimdi bu hocanın bu kitabı yığınla basılıp kitapçılarda akın akın satılmakta bende buna rastlayınca sorayım dedim    .Allah sizlerden razı olsun
ibrahim malatya
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2019, 21:39:56 »

bide ben boş vakit harcamıyorum zaten öğrenmek için çabalıyorum tağuta muhakeme meselesini şeyh ziyaeddin elkudsiden okudm bana şeyhin açıklamaları daha mantıklı geliyor lakin bunlar bu muhakeme meselesini darul harp ve darul islam zamanı diye ayırıyıorlar ortaya bazı şüpheler atıyorlar işte yazdığımda onlardan biri idi bende öğrenmek için yazdım zaten
Laa Tağut
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2019, 19:14:24 »

Muhammed Kutub tağuta başvurmuştur ya da başvurmamıştır bu bizi ilgilendirmez. Zira kendisine Müslüman hükmü vermiyoruz. Fakat Seyyid Kutub'un tağutun mahkemesine başvurduğunu, ona muhakeme olduğunu iddia edenler öncelikle iddialarını ispat etsinler. İddia ispat edilmediği sürece kuru laftan öteye geçmez. Ama şu bir gerçektir ki, bu gibi kimselerin biriktirdikleri hazineleri, anlamsız, boş ve ispat edilmeyen sözlerden ibarettir. Düşünceleri, zekâ seviyeleri ölçüsünde kurdukları hayallerden öteye geçmez.
Onlar kim, imanın nuruyla küfrün karanlığını birbirinden ayırabilen derin görüş sahibi kişi kim! Size tavsiyemiz gerçek tevhid akidesini öğrenin, kıymetli olan şu vakti onların asılsız sözleri için harcamayın.

Peki, Mevdudi’yi Müslüman olarak görüyor musunuz?
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.