HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Mart 2024, 07:54:52

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Alahın kelam,sıfatı hakkında  (Okunma Sayısı 6867 defa)
0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
demirr
Ziyaretçi
« : 01 Haziran 2017, 21:02:46 »

ehli sünnet alimlerinden Allahın kelamının harfsiz sessiz bi konuşma diyen bir alimden delil atarmısınız siz böle diyorsunuz ama bunun tersi bir sürü ehli sünnet alimi harf ve sesi ispat ederken siz red ediyorsunuz ve bunu gizliyosunuz. ehli sünnet alimlerinden bir tek nakil istiyorum sizden bu arada cehmiyeden eşari ve maturidirilerden olmasın.
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2017, 22:41:51 »

ehli sünnet alimlerinden Allahın kelamının harfsiz sessiz bi konuşma diyen bir alimden delil atarmısınız siz böle diyorsunuz ama bunun tersi bir sürü ehli sünnet alimi harf ve sesi ispat ederken siz red ediyorsunuz ve bunu gizliyosunuz. ehli sünnet alimlerinden bir tek nakil istiyorum sizden bu arada cehmiyeden eşari ve maturidirilerden olmasın.

Öncelikle sizden bu iddia ettiğiniz şeyi ispatlamanızı istiyorum. Biz nerede "Allah harf ve sesle konuşur" diyen alimlerin sözlerini reddetmişiz ve bunu gizlemişiz? Bunu ispat edin.

ehli sünnet alimlerinden bir tek nakil istiyorum sizden bu arada cehmiyeden eşari ve maturidirilerden olmasın.

Yine sorunuza ehli sünnet alimlerinden delil istiyor fakat Eşari ve Maturidilerden olmasın diyorsunuz. Eşarilerin ve Maturidilerin ehli sünnet olmadığını nereden öğrendiniz? Size Eşari akidesine sahip alimlerin isimlerini söylersek, bellki hepsini ehli sünnetten çıkaracak belkide tekfir edeceksiniz. Görülüyor ki suud sihirbazları sizi de etkilemiş.

Bu konuyla alakalı daha önce sorduğunuz soruya cevap verilecektir.
demirr
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2017, 22:46:14 »

bunu nerdenmi çıkardım biz Allahın harf ve,ses sıfatını kabul ettimiz ve Allah zatı ile,arşının üzerindedir dediğimiz için bizi tekfir etti size,kensini nispet,eden kişiler.
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2017, 22:49:32 »

bunu nerdenmi çıkardım biz Allahın harf ve,ses sıfatını kabul ettimiz ve Allah zatı ile,arşının üzerindedir dediğimiz için bizi tekfir etti size,kensini nispet,eden kişiler.

Her sözünüzde cehaletinizin boyutu dahada artıyor. Biz sizden sözünüzü ispat edin diyoruz, siz ne diyorsunuz! Öncelikle sorumuzu güzelce bir okuyun, anlayın ve öyle cevap verin. Günümüzde kendisini İslam'a nispet ettiği halde müşrik sıfatından kurtulamayan insanlar var. Ne yapalım suçu İslam'a mı atalım!?

Kitaplarımızdan yada sitelerimizden delil getirin.
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.