HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 12:07:10

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: iftira'ya uğrayan kişi tağutun mahkemesine başvurabilir fetvası doğrumu?  (Okunma Sayısı 8117 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mediocre ummeh
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 27 Ocak 2017, 22:19:13 »

Hayırlı günler bir sorum olacaktı.                                                                                                                                                                           
bir müddet önce tanıdığım bazı kimselerle sohbetim oldu.
kendilerinin ziyaeddin el kudsi'nin ögrencileri olduğunu' belirteyim.

Onlardan Bizzat bu anlatacağım fetvanın ziyaeddin el kudsi tarafından söylendiginide
üstüne basa basa açık bir şekilde beyan ettiler.
çok lazım görülürse isim ve şehir'de verebilirim benim için sakıncası yok.

Bizzat böyle akide'nizin olup olmadığını sakıncası yoksa bizzat siteden duymak isterim.,
Tabi bu anlatacaklarımı ben küfür olarak görüyorum bunu da belirtmek istedim.

Emir konumunda olan ve ona yakın birisiyle konuşma fırsatım bunlar dedilerki,

Bir müslümana iftira atılsa, hakkında mahkeme açılsa Bu kişi hiç bir ikrah bulunmaksızın-
tağuta muhakeme keğıdı geldiginde tağutun mahkemesine kendi ayağıyla gidip mahkemeye
cevap verebilir dediler ve bu fetvanın Bizzat ziyaeddin el kudsi tarafından söylendigini bilirttiler.

Mümkünse en kısa zamanda cevabınızı bekliyorum hayırlı akşamlar.
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 29 Ocak 2017, 11:35:41 »

Cevap: Hocamız Şeyh Ziyaeddin el-Kudsi'nin böyle bir fetva vermediği kesindir. Asla böyle bir fetva vermez bilakis küfür olduğunu defalarca söyledi. Arapça Davetu'l-Haq sitesinde Mısırlı Şeyh Hilmi Şakir'e bu konuda reddiye yazdı ve onu tekfir etti. Çünkü Hilmi Şakir bu meseleyi caiz görmektedir.

Size bunu söyleyen kişilerin isimlerini bize söylerseniz memnun oluruz. Çünkü söylenilenler Şeyhimiz Ziyaeddin el-Kudsi'ye açık bir iftiradır.

Mail adresimiz: hakka.davet@yahoo.com.tr

mediocre ummeh
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2017, 20:36:58 »

Ayrıca sizlerden Ricam şimdi bu yazdığım yazıyı silmemenizi, paylaşmanızı istiyorum.

ziyaeddin el kudsinin böyle bir fetvası olmadığını ve bunun açık bir şekilde küfür
gördügünü beyan ettiniz güzel.

O zaman bu şahıslar'ın Bu itikatla küfürde oldukları açıktır bu konuda dinin aslını ihlal etmişlerdir.

Ben bu şahıslara diğer küfürleri bir yana, İftira atıldığında tağuta mahkeme olmak küfür değil bunu nereden
çıkardınız,siz halis kafirsiniz bunu herkese bildireceğim dediğimde beni tehdit etmeleri ve üzerime adam
göndermelerinden dolayı......

Eğer sizde bunu gerçek'ten dinin aslı görüyor ve küfür olduğuna itikat ediyorsanız ve çokluğa tapmıyorsanız.
Bu şahışları bu siteden açık bir şekilde tekfir ettiğinizi beyan edersiniz.
mediocre ummeh
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2017, 01:54:04 »

sitenizde araştırma yaparken şu linklerdeki yazılarınızı gördüm sizin yukarıda küfür dediğiniz mes'ele burada küfür olarak geçmiyor bunu açıklarmısınız? linkleri burada yazıyorum inşAllah...

http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=11871.0 bu linkte şöyle yazıyordu...!

Soru: selamu aleykum tağutun muhakemesine her icabet küfürmüdür ? küfürse delil nedir deyilse delil nedir..örneğim iftiraya uğrayan bir müslümanın üzerindeki suç için ne yapması lazım..acil
Cevap: Müslüman yapılan iftiradan dolayı Allah a teslim olması, tevekkül etmesi, sabretmesi gerekir. Kâfirin Müslüman a iftira atmak suretiyle tağuta başvurması sonucunda Müslüman a zarar gelecekse Müslümanın gidip Ben mahkeme olmak için gelmedim bana iftira atılmış diyerek ayrılması gerekir.

diğer bir linkte ise...http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=13154.0

soru: Kesin bilmdeğim bi konuda bana tanık olarak mahkemeye gitmem için kağıt geldi tanık olarak mahkemeye zorlama olmadan gidilir mi? Eğer gidersem ordaki tavrım nasıl olmalı ? Bu konuda yardımcı olur musunuz?

cevap: Zorlama olmadan mahkemeye gidemezsiniz. Eğer kişi mecbur tutulmuşsa, hakime; "Şahitlik için çağırmışsınız, fakat ben bir şey görmedim" deyip, oradan dönebilir.
Mahkemeye şahitlik için gitmek ile, muhakeme olmak için gitmek arasında fark vardır. Bu durumda kişi, oraya muhakeme olmak için gitmemiştir. Hatta gerekirse mahkeme tarafından gönderilen kağıdın üzerine "ben herhangi bir şeye tanık değilim" yazılır ve mahkemeye gidilmez.

bu yazılarla ilgili bir çok kişi acilen cevabınızı bekliyoruz inşAllah.

diğer bir soruda: esselamu aleykum günümüz tagutların mahkemelerine gittiğimiizde onları tekfir ettiğimizi mahkemelerini kaul etmediğimizi beyan ediyoruz fakat üzerimize atılan iftiralara cevap verdiğimizde bu küfür olurmu hakkıızı helal edin biraz bodozlama oldu ama fakat bizim buralarda yeni bir taife çıktı mahkemede kendini savunursan kafir olursun diyorlar adamlar seni mahkemeye çıkarsa ve deseki şu kıza tecavüz etmişsin onlar diyorlarki cevap verirsen kafir olursun.çünkü mahkeme bitmedi devam ediyor ne yapayım mahkeme bittikten sonra mı hakime ben yapmadım suçsusuz diyeyim?

Cevap: Küfür muhakemelerine gidildiğinde onları tekfir ettiğinizi söylemenize gerek yok. Fakat onlara, ben buraya muhakeme olmaya gelmedim, size muhakeme olmak istemiyorum ve size muhakeme olmayı kabul etmiyorum, bana iftira atıldı ben bu iftirayı ret etmek için geldim dersiniz. Ve sonra üzerinize atılan iftiraya cevap verirsiniz. Siz burada onların muhakemelerini kabul etmediğinizi açıkça beyan ettikten sonra kendinizi savunmanız muhakeme içi savunma değil, muhakeme dışı savunma olur. Muhakeme dışı savunma ise küfür değildir. Muhakeme dışı savunmaya küfür diyen kişinin bu konuya delil getirmesi gerekir. Ve biz diyoruz ki, muhakeme dışı savunma muhakeme olmak anlamına gelmez. Yusuf (a.s.) 'in Aziz'in karşısında kendini savunması gibi......

http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=13330.0
mediocre ummeh
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2017, 16:14:33 »

Ayrıca Benim sizlere sorduğum soru şuydu;
Bir müslümana iftira atılsa, hakkında mahkeme açılsa Bu kişi hiç bir ikrah bulunmaksızın-
tağuta muhakeme keğıdı geldiginde tağutun mahkemesine kendi ayağıyla gidip mahkemeye
cevap verebilir dediler.! demiştim...

Siz ise dedinizki." Hocamız Şeyh Ziyaeddin el-Kudsi'nin böyle bir fetva vermediği kesindir. Asla böyle bir fetva vermez bilakis küfür olduğunu defalarca söyledi. Arapça Davetu'l-Haq sitesinde Mısırlı Şeyh Hilmi Şakir'e bu konuda reddiye yazdı ve onu tekfir etti. Çünkü Hilmi Şakir bu meseleyi caiz görmektedir dediniz.

Allah'ın yardımıyla okuyup bunun hakkında bilgi edindim.Hilmi şakir dediniz isminide yanlış yazmışsınız, asıl ismi (Hilmi Haşimdir).Bu şahıs temyiz mahkemesine ve savunmaya cevaz veren birisidir,hocanız!! ziyaeddin elkudsi küfür olduğunu çoğu kimsenin kabul edeceği bir şeyi savunmaktadır.

ziyaeddin elkudsinin, Hilmi haşime verdiği cevabı.! sanki benim size sorduğum sorunun cevabı size sorduğum sorunun fetvasıymış gibi lanse edip yazdınız, Halbuki benim sorduğum soru farklı ziyaeddin elkudsinin o konuda vermiş olduğu fetva farklı.

Benim sorduğum soru çok açık yukarıda yazdığım gibi...

Zaten sizin akidenizde yukarıda ki paylaştığım yazılarınızdan anlaşıldığı üzere" hiçbir ikrah bulunmadan mahkeme keğıdı geldiğinde tağutun mahkemesine kendi ayağıyla gidip mahkemeye cevap verebilir bu caizdir küfür olması sözkonusu değil dediğiniz güneş gibi apaçıktır.!
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2017, 16:42:32 »

Yönetici kardeşlerden naklettiğiniz yazılar ile sizin ilk başta sorduğunuz soru çok farklı meselelerdir. Dolayısıyla kendi dar anlayışınızı bize dayatmak yerine vereceğimiz cevabı beklerseniz sizin için daha hayırlı olacaktır İnşeAllah. Acele etmeyin ve cevabımızı bekleyin.

Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.