HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 14:29:55

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Resulullahın kabrine gidip dua istemek  (Okunma Sayısı 6150 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BirMümin
Ziyaretçi
« : 30 Haziran 2016, 02:05:29 »

Resulullah SAV in kabrine gidip sanki diriymişcesine Ya ResululAllah benim için dua et de şu işim olsun demek caiz midir?
DARİMİ
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2016, 11:15:02 »

Cevap: Kişi Rasulullah (s.a.s)’in kabrinde sağ olduğuna inanarak Rasulullah’tan onun için Allah'a dua etmesini isterse bu şirk değildir bidattir .'' Ya Rasulullah bana şifa vermesini Allah’tan iste'' demesi gibi.. Rasulullah’tan böyle bir istekte bulunan kişi müşrik olmaz bidat’çi olur. Çünkü yaptığı amel başkasına ibadet hükmünde değildir.
Eğer Rasulullah (s.a.s)'den Allah’a dua etmesini istemek şirk olsaydı, o zaman hayatta iken ondan dua etmesini istemekte şirk olurdu..
Cumhura göre Rasulullah (s.a.s) kabrinde sağdır.
Eğer kişi buna inanarak yani melekler Rasulullah (s.a.s)’e ulaştırıyor ve Rasulullah (s.a.s)'de kabrinde sağdır ve Allah’a dua edebilir şeklinde inanıp Rasulullah (s.a.s)'den Allah’tan dua etmesini isterse bu şirk değildir bidattir.
Fakat doğrudan Rasulullah’tan yardım istemek şirktir.

Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.