HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 15:28:12

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Kitabınızda Osmanlı İmparatorluğu İslam Devletidir Yazıyor Bu Küfürdür!!  (Okunma Sayısı 20874 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
AllahuAkbar
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 12 Haziran 2016, 01:20:55 »

Ziyaeddin el-Kudsi, "Hâkimiyet Allah'ındır" adlı kitabının 8. sahifesinde şunu yazmıştır:

"Ne kadar hatalı olursa olsun, İslam kanunlarını tatbik eden ve İslam devleti sayılan Osmanlı İmparatorluğu yıkıldıktan sonra..."

Yazıda açıkça "İslam devleti sayılan" yazıyor bunu açıklar mısınız? Osmanlı Devleti Allah'ın kanunlarını beşer kanunlarıyla değiştiren bir küfür devletidir. Bu nasıl İslam devleti sayılıyor çok merak ediyorum.
Ebu Muhammed Es-selefi
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2016, 12:00:57 »

Cevap: Osmanlı Devleti Allah c.c. hangi hükmünü beşer kanunlarla değiştirmiştir. Acaba bunu şeri delilerle ispat etin mi, delilerle ispat etmeden küfür hükmü vermen heva ve heves dayalı bir hükümdür. Ve bu daha büyük bir küfürdür. Öncelikle hangi hükümleri değiştirdiğine dair delilerle ispat yapman gerekmez mi?
abdulber
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2016, 13:54:59 »

hemen hemen tüm padişahları zaten tasavvuf ehlı oldukları bılınen bır sey osmanlı devletınde.. sugunkı sofılerın ağa babaları konumundalar bır bakıma ... hıc bırınız gunumuzdekı tasavvufcuları tekfırde bır an duraksamazken .. sıze ne oluyorda koskoca kufur devletını ıslam devletı yaptınız
Ebu Muhammed Es-selefi
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2016, 23:47:42 »

Cevap: A.ber sana bir kaç sorum olacak cevaplarsan sevinirim.
Soru: 1.  Her tasavvuf  şirk-midir, tasavvufçu olan herkes müşrikmidir?
Soru: 2. Bir toplumun işlediği şirk ve küfürler onlardan önce yaşayan dedelerine babalarına veya ırkına milletine mal edilebilir mi?
Soru: 3. Yukarıdaki kişiye sorduğum soruyu sana da soruyorum, Osmanlı devletinin küfür devleti olduğunu hangi delilerle ispat etin bize de açıkla ?

abdulber
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2016, 21:22:54 »

oru: 1.  Her tasavvuf  şirk-midir, tasavvufçu olan herkes müşrikmidir?
Soru: 2. Bir toplumun işlediği şirk ve küfürler onlardan önce yaşayan dedelerine babalarına veya ırkına milletine mal edilebilir mi?
Soru: 3. Yukarıdaki kişiye sorduğum soruyu sana da soruyorum, Osmanlı devletinin küfür devleti olduğunu hangi delilerle ispat etin bize de açıkla ?

usta.. tasavvufcu olupta tevhıd ehlı bırını gosterebılırsen her tasavvufcu musrıkmıdır deılmıdır soruna cevabı kendın vermıs olursun.. kendınızı zorlamayın ıstersenız uç orneklere muracaat ederek .. kendını zaten tasavvufa nıspet eden dolayısı ıle bırcok sırkede nıspet etmıs olmakda tasavvufı akımların ıcerısındekı şirkleri zaten hepımızın malumu bılmekteyız bursa sırasıyla saymaya gerek yok..

2. sorunuza gelınce ben onu buna bunu otekıne mal etmedım bunu nerden cıkardınız.. soyledıgım suydu.. bugunkı tasavvuf ne ıse 3 asagı 5 yukarı osmanlıdakı tasavvufda aynı ıdı.. her padısahın muneccımı oldugunu savasa cıkalımmı cıkarsak kazanırmıyız kaybedermıyız gıbı durumları muneccımlere yıldızlara baktırarak muneccımlerden gelecek cevaba gore hareket eden .. hanı fal okları vardıya Allah rasulu zamanında mekke kafırlerı yapacakları ıslerı putlarının basına gıdıp fal okları cekerek belırlerlerdı aynı sekılde osmanlı padısahlarıda muneccımlerın haberlerıne gore akıbetlerının ne olacagı konusunda buna gore hareket ederlerdı.. Allahın takdırı harıcınde muneccımlerın ne dedıgı kadarlerıydı anlayacagın... ınanıs boyle ıdı ...

3. sorunuza ıse soyle dıyebılırım arkadasım .. ıslam devletı oldugunu ıddıa edıyorsanız bunu sızın delıllendırmenız gerekmekte oncelıkle .. ıddıa sahıbı konumundasınız eger bızler herhangı bır tolumun ıcerısındekı Allahın hukumlerıne ısaretle toplumları ıslam yada kufur olarak belırleyecek olur ıse sugun yeryuzundekı tum devletler ve toplumlara ıslam devletı dememız gerekır cunkı her toplumun kanununda bılıyoruzkı Allahın hukumlerıne mutabık bır cok hukum soz konusu darı kufur yapanın topyekun Allahın hukum ve rasulunun sunnetıne tabı olmadıklarından oturu bır butun olarak bakıyor ve dıyarları buna gore degerlendırıyoruz ıslam yada kufur dıyarı olaraktan.. osmanlıda gunumuzdekı devletlerın kanunlarında olan hukumlerden daha fazla ıslama mutabık hukumler olusu sızın ıcın osmanlıyı ıslam devletı yapan bır durum ıse acıkcası ben boyle bır anlayısı kabul etmıyorum.. ben sıze burda tarıh dersı vermıyım sız arastırın ınsaAllah.. hılafetın babadan ogula gecmesıne ınanmak kısıyı dınden cıkarırmı .. kısının makam ıcın oz kardesının kanını helal sayması kısıyı dınden cıkarırmı .. sayılabılecek cok daha fazla durum soz konusu aslında osmanlınnın ozunde tevhıd uzere bır devlet olmadıgına daır ...

musadenızle bende sıze sızın uslubunuzla bır ıkı soru sorayım sız sevıyorsunuz hemen maddeler halınde 3-5 soru sorup karsınızdakı ınsana hemen sorular yoneltmeye

1: elınızde 600 yıl kadar hukum surdugu ıddıa edılen osmanlı devletı hakkında kı bınlerde muhakeme vs durumu soz konusu olmus olmalı bu sure zarfında varmıdır elınızde bır mıras taksımatıyla alakalı kısıler arasında Allahın hukmu ve rasulun sunnetıyle hukmedıleıgıne daır nakledebılecegınız br ornek...

2: haddlere daır ıckı recm gıbı haramların karsılıgı olarak uygulanmıs nakledebılecegınız nakıller varmıdır .. 600 yıl ıcerısınde bır tane recm uygulması olarak konusulan bır durum var onunda uygulanmısmı uygulanmamısmı ne oldugu bellı deıl herkez kafasına gore bır masal anlatıyor ...

daha fazla soru yoneltıp sızı yormıyım sarayların gay odaları halvetler konu cok uzar bunlara gırer ısem Gülümseme dolayısı ıle osmanlıya tepeden tırnaga kadar bakar ısek her noktasında haramın her cesıdını kufrun cok cesıdını gormek mumkun  ee boyle bır devletın parcalarını bır araya getırıp puzzle mısalı bır araya getırıldıgınde onumuze koskoca bır tablo cıkıyor ve o tablo dıyorkı ben kufur devletıyım ..

vesselam
Ebu Muhammed Es-selefi
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2016, 15:52:07 »

usta.. tasavvufcu olupta tevhıd ehlı bırını gosterebılırsen her tasavvufcu musrıkmıdır deılmıdır soruna cevabı kendın vermıs olursun.. kendınızı zorlamayın ıstersenız uç orneklere muracaat ederek .. kendını zaten tasavvufa nıspet eden dolayısı ıle bırcok sırkede nıspet etmıs olmakda tasavvufı akımların ıcerısındekı şirkleri zaten hepımızın malumu bılmekteyız bursa sırasıyla saymaya gerek yok..

Cevap: A..ber  Öncelikle  hiçbir soruma cevap vermiş değilsin ve açıklamalarınla kendini daha da batırmışsın. Sen tasavvuf nedir bilmiyorsun, eğer bilseydin böyle saçma sapan cevaplar vermezdin. Zannediyorsun ki günümüzdeki şirk ehlinin kendini tasavvufa nispet etmesiyle tasavvufun bizzat kendisi şirk olduğunu iddia ediyorsun, buda senin cahilce hüküm verdiğinin bir örneğidir. Söylediğin şeylere galiba kendin bile inanmıyorsun? Günümüzdeki insanların işlediği şirkleri tasavvufa nispet etmeleri tasavvufun kendisi bizzat şirk olduğunu gösterir mi? Sana göre tevhid ehli olup tasavvufçu hiç kimse yok mu! Tasavvufçu olan herkes müşriktir bunumu iddia ediyorsun?

2. sorunuza gelınce ben onu buna bunu otekıne mal etmedım bunu nerden cıkardınız.. soyledıgım suydu.. bugunkı tasavvuf ne ıse 3 asagı 5 yukarı osmanlıdakı tasavvufda aynı ıdı.. her padısahın muneccımı oldugunu savasa cıkalımmı cıkarsak kazanırmıyız kaybedermıyız gıbı durumları muneccımlere yıldızlara baktırarak muneccımlerden gelecek cevaba gore hareket eden .. hanı fal okları vardıya Allah rasulu zamanında mekke kafırlerı yapacakları ıslerı putlarının basına gıdıp fal okları cekerek belırlerlerdı aynı sekılde osmanlı padısahlarıda muneccımlerın haberlerıne gore akıbetlerının ne olacagı konusunda buna gore hareket ederlerdı.. Allahın takdırı harıcınde muneccımlerın ne dedıgı kadarlerıydı anlayacagın... ınanıs boyle ıdı ...

Cevap: Sorularıma cevap vermemişsin hala kulaktan duyma iftiralar,  sahte tarihçilerin asılsız söylemlerini alarak batıl kıyaslar yapıyorsun, delile sabit olmayan şeyleri söyleyerek kendini rezil ediyorsun.  Sen söylediğin sözleri bile ne manaya geldiğini bile bilmiyorsun bu söz (Sugunkı sofılerın ağa babaları konumundalar bır bakıma ... hıc bırınız gunumuzdekı tasavvufcuları tekfırde bır an duraksamazken ) senin değil mi bu sözün manası nedir sence elbette onu da bilmiyorsun. Cahilane yazdığın bu kelamları bırak bana sabit somut delilerle cevap ver senin verdiğin bu cevaplar saçmalıktan başka bir şey değildir. Osmanlı padişahları müneccimlere inandığı Allah ın takdirine inanmadığı müneccimlere göre hareket etikleri nerde geçiyor hangi delile dayanarak bunu söylüyorsun?

3. sorunuza ıse soyle dıyebılırım arkadasım .. ıslam devletı oldugunu ıddıa edıyorsanız bunu sızın delıllendırmenız gerekmekte oncelıkle .. ıddıa sahıbı konumundasınız eger bızler herhangı bır tolumun ıcerısındekı Allahın hukumlerıne ısaretle toplumları ıslam yada kufur olarak belırleyecek olur ıse sugun yeryuzundekı tum devletler ve toplumlara ıslam devletı dememız gerekır cunkı her toplumun kanununda bılıyoruzkı Allahın hukumlerıne mutabık bır cok hukum soz konusu darı kufur yapanın topyekun Allahın hukum ve rasulunun sunnetıne tabı olmadıklarından oturu bır butun olarak bakıyor ve dıyarları buna gore degerlendırıyoruz ıslam yada kufur dıyarı olaraktan.. osmanlıda gunumuzdekı devletlerın kanunlarında olan hukumlerden daha fazla ıslama mutabık hukumler olusu sızın ıcın osmanlıyı ıslam devletı yapan bır durum ıse acıkcası ben boyle bır anlayısı kabul etmıyorum.. ben sıze burda tarıh dersı vermıyım sız arastırın ınsaAllah.. hılafetın babadan ogula gecmesıne ınanmak kısıyı dınden cıkarırmı .. kısının makam ıcın oz kardesının kanını helal sayması kısıyı dınden cıkarırmı .. sayılabılecek cok daha fazla durum soz konusu aslında osmanlınnın ozunde tevhıd uzere bır devlet olmadıgına daır ...

Cevap: Yazdıkların gerçekten şaşılacak şeyler sen herhalde ne Osmanlıyı ne İslam’ı nede İslam’a göre hüküm nasıl verilir bilmiyorsun. Bide kalkmış iddia sahibi güya biziz kaçamak cevap veriyorsun.  Benim sorularıma cevap vermeden bana soru soruyorsun hangi usule hareket ediyorsun. Sana sorduklarım soruları iyice oku ona göre sabit delilerle cevap ver. Hilafetin babadan oğula geçmesi küfürümdür?  Kişi şeri bir sebeple kardeşinin kanını helal sayarsa kâfir olur mu? Bir tane sabit delil getirmiş değilsin bunları hepsini delille ispat etmen gerekir aksi takdirde yazdıkların hiçbir değer ifade etmez.  Benim sorularıma  doğru dürüst cevap verdikten sonra senin sorularına tek tek cevap verecem inşAllah.
BirMümin
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2016, 21:43:00 »

İddia1: Osmanlı devleti Zinaya hapis cezası vererek Allahın kanununu değiştirmiştir. Bu şirktir. Bundan dolayı osmanlı devleti müşriktir.

İddia2: Osmanlı devleti padişahları ibni arabicidirler bundan dolayı müşriklerdir. Bundan dolayı osmanlı devleti müşriktir.

İddia3: Osmanlı devleti başlarda müslüman iken Tanzimat Islahat Fermanlarıyla müslümanla gayrimüslimi eşit tabakaya getirip şirk koşmuştur. Belli bir tarihten sonra artık islam devleti değildir. Bu tarihten sonra şirk devleti olmuştur

Bu iddiaların yanıtları var mı?
abdulber
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 13 Temmuz 2016, 00:24:10 »

Dikkatinize:

Site yoneticilerden hariç kimsenin cevap verme hakkı yoktur.

Dolayısıyla yazınız silinmiştir.
Ebu Muhammed Es-selefi
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 13 Temmuz 2016, 11:51:33 »

Cevap: A..ber  seni karşıma aldım doğruyu öğrenmen için sana soru sordum, ancak sen benim bu iyi niyetimi suistimal edip ukalalık yapıyorsun. Eğer gerçekten hakkı öğrenmek istiyorsan, davandan samimi isen, sorularıma usulüne göre cevap ver, yok  eğer bilmiyorsan ve gerçek şudur bilmediğin aşikardır boş-laflarla kendini yorma  ve siteyi de meşgul etme. Bu sana son uyarımdır ya adam gibi sorularıma cevap ver, bilmiyorsan bilmiyorum dersin bende Allah'ın izniyle sana tek tek cevap veririm, eğer ukalalık yaparsan seni sitede uzaklaştırın.
abdulber
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2016, 16:59:37 »

Cevap: A..ber  seni karşıma aldım doğruyu öğrenmen için sana soru sordum, ancak sen benim bu iyi niyetimi suistimal edip ukalalık yapıyorsun. Eğer gerçekten hakkı öğrenmek istiyorsan, davandan samimi isen, sorularıma usulüne göre cevap ver, yok  eğer bilmiyorsan ve gerçek şudur bilmediğin aşikardır boş-laflarla kendini yorma  ve siteyi de meşgul etme. Bu sana son uyarımdır ya adam gibi sorularıma cevap ver, bilmiyorsan bilmiyorum dersin bende Allah'ın izniyle sana tek tek cevap veririm, eğer ukalalık yaparsan seni sitede uzaklaştırın.

Ahlaksızlık yaptığın için sitede yerin yoktur.

Bu mesaj Davetu'l-Haq yönetimi tarafından uyarı amaçlı değiştirilmiştir.
Ebu Muhammed Es-selefi
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 14 Temmuz 2016, 10:40:53 »

Tasavvuf hakkında geniş bilgi    http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=11487.0
Osmanlı devleti hakkında bilgi   http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=13420.msg35869#msg35869
BirMümin
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 23 Temmuz 2016, 23:12:00 »

Tasavvuf hakkında geniş bilgi    http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=11487.0
Osmanlı devleti hakkında bilgi   http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=13420.msg35869#msg35869
Şeyh Abdurrahman bin Abdüllatif bin Abdurrahman Ali şeyh:

(Osmanlı) Türk devleti , müşriklerin devleti olması ile meşhurdu. Dinleri ise şirk ve bidat mücadelesiydi (ulema ed dava s.56)
abdulber1
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 03 Ağustos 2016, 21:27:31 »

Ahlaksızlık yaptığın için sitede yerin yoktur.

Bu mesaj Davetu'l-Haq yönetimi tarafından uyarı amaçlı değiştirilmiştir.
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.