HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 20:56:04

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Allah RIZASI ICIN YARDIM EDIN BUGUN  (Okunma Sayısı 5764 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
veli6940
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Mart 2016, 09:53:10 »

Esselamu aleykum konu baslagina yardim edin yazdigim icin ozurdilerim fakat cok fazla zor durumdayiz acil yardimci olursaniz cok seviniriz. Gunes panelleri diye bi is var bu iste farkli yerlere gunes panelleri dosuyolarmis benide bu ise cagirdilar ve gercekten is bulamadigim icin bunalim geciriyorum her iste dinimden dolayi sakincali bi durum var eger bu ise gidersem gunes panelleri dosicem insaAllah fakat sorun su: bu gunes panellerinin sahibi bu toplanilan ceyrani faiz sozlesmesi ile satiyor ben bundan sorumlumuyum? sakincali bir ismi bu? ve bu is devlet isiyse kufur olurmu? Ben vesile olurmuyum faiz sozlesmesi yapmasina haram olurmu bu? Lutfen bugun bunu cevaplarsaniz cok iyi olur cunku bugun is gorusmesi olcak cevap vermem gerek Allah rizasi icin yardimci olun esselamu aleykum..

Malik bin Enes
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Mart 2016, 15:36:39 »

Cevap: Güneş panellerini döşeme işinde çalışmanızda sakınca yoktur. Yaptığınız işte haram olan bir durum yoksa iş sahibinin yaptığı iş sizi bağlamaz. Aynı şekilde sizin yaptığınız anlaşma da haram veya küfür olan maddeler yoksa iş sahibinin başka kişilerle yaptığı faiz anlaşmaları sizi bağlamaz. Sizin bahsettiğiniz iş devletin işi olsa bile sizin o işte çalışmanız küfür değildir.
veli6940
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Mart 2016, 21:49:02 »

Yardım ettgınız ıcın  cokk tesekkur ederız Rabbım ılmınızı hıdayetınızı artırsın hayırlı aksamlar..
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.