Tağudu red etmek tevhidin gereğidir . " Sonuç "
HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Kasım 2019, 23:26:46

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Tağudu red etmek tevhidin gereğidir . " Sonuç "  (Okunma Sayısı 4693 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Malik bin Enes
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 09 Mart 2016, 07:02:37 »

Sonuç

Ey ihlaslı okuyucu!

Bu kitabın sonunda şu kelimelerle sana veda ediyoruz. Bu kelimeler sende emanet olsun!

VAllahi ben, senin maslahatını isteyen, senin için üzülen bir nasihatçıyım. Bu kitabın başından sonuna kadar sana söylediğim bazı sözleri tekrar hatırlatmak istiyorum:

Bil ki! Temellerin temeli, amaçların en yücesi; ibadette Allah (c.c)’ı birlemen, ibadetlerin her çeşidini bütün yönleriyle yalnızca Allah (c.c)’a yapman ve tağutun her türlüsünü reddetmendir.
Bu temel olmaksızın yapılan hiçbir amel sahih değildir ve asla kabul edilmez. Zira bu temel, rabbin için gerçekleştirmen gereken ilk iştir ve hayata veda ettiğinde üzerinde bulunman gereken en son şeydir..

Allah (c.c) bu temel için halkı yarattı, rasuller gönderdi, kitaplar indirdi, gök ve yerleri yarattı. Dostluk ve düşmanlık, bu temel doğrultusunda yapılır. Cihad, bu temeli gerçekleştirmek için meşru kılınmış, kanlar ve mallar, bu temel için feda edilmiştir.
Dünya ve ahirette senin kurtuluşun ancak bu temel ile olur. Bu temelde senin azizliğin, kıymetin, hürriyetin vardır. Tağutlara bağlanarak bu temeli sakın kaybetme! Bu temelden daha basit şeylerle kendini meşgul etme! Bu temeli anlamadan ve onunla amel etmeden sakın başka şeylere geçme!
Alim geçinen bir takım kimselerin bu temeli bırakıp teferruatla uğraşmaları seni aldatmasın. Zira bu ilmi tam olarak öğrenmeden İslam’ın tefferruatıyla uğraşmak, şeytanın kandırmacasından başka birşey değildir. Çünkü şeytan bu şekilde onları, en büyük zulüm ve günah olan şirke kolaylıkla sevkeder.
Zamanımızda ünü, şöhreti yayılmış, diploma sahibi olan ve alim (!) olarak bilinen nice insanlar vardır ki bunlar, temel ilmini bilmemeleri sebebiyle gerek bilerek ve gerekse bilmeyerek şirke düşmüş, şirki desteklemiş, şirke davet etmiş, insanları kendilerine ibadet ettiren tağutların varlığından rahatsız olmamış ve hatta bu tağutlara ibadet eder olmuşlardır.

Bütün bunların sebebi; tevhide ve gereklerine önem vermemeleridir.
Tağutlara ibadetin, hayatın her yönünde çok zararlı etkileri vardır. Tağuta ibadet edenlerin bu ibadeti, onlara çok pahalıya mal olmaktadır. Zira tağut için nefisler, ırzlar, mallar, çocuklar feda edilmekte buna rağmen tağut bununla yetinmeyerek, onlardan daha fazlasını istemektedir. Bu kimseler ahirette de büyük bir hüsrana uğrayacaktır. Çünkü tağuta ibadet edenler için ahirette cehennem vardır. Bu ise ne kötü bir sondur.

Allah (c.c) şöyle buyuruyor:
“Kafirlerin dostları, tağutlardır. Onları nurdan karanlıklara sokarlar.” (Bakara: 257)

Tağutların soktuğu karanlık bir değil, bir çok karanlıklardır. Bu karanlık; şirkin karanlığıdır, tağuta ibadet ve boyun eğmenin karanlığıdır, nefsi ve göğsü daraltan karanlıktır, mutsuz hayatın karanlığıdır. Ahirette ise cehennem azabı ve karanlıklarıdır.

“De ki: “Allah katında ceza olarak bundan daha kötüsünü size haber vereyim mi? Allah’ın kendisine lanet ettiği, ona karşı gazablandığı ve onlardan maymunlar, domuzlar ve tağuta tapanlar kıldığı kimselerdir. İşte bunlar, yerleri kötü olan ve doğru yoldan sapan kimselerdir.”                                           (Maide: 60)

“Allah’a ortak koşan kimse, sanki gökten düşmüş de onu bir kuş kapmış veya rüzgar onu ıssız bir yere sürükleyip atmış gibidir.”                                 (Hac: 31)

Allah (c.c)’a eş koşanların cezası işte budur!
Fakat, Allah (c.c)’ı birleyip bütün ibadetleri sadece O’na yapan, O’na hiçbir şeyi eş koşmayan ve bütün tagutları reddeden kişi için iki şey vardır: Hem dünyada hem de ahirette mutluluk ve müjde...

“Tağuta kulluk etmekten kaçınarak Allah’a yönelenlere müjde vardır. O kulları müjdele! Onlar, sözü işitirler ve en güzeline uyarlar. İşte onlar, Allah’ın kendilerini hidayete erdirdiği kimselerdir ve onlar, temiz akıl sahipleridir!” (Zümer: 17-18)

“Allah, içinizden iman edenlere ve salih amel işleyenlere vadetmiştir. Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl güç ve iktidar sahibi kıldıysa, onları da yeryüzünde güç ve iktidar sahibi kılacak, onlar için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir. Onlar, yalnızca bana ibadet ederler ve bana hiç bir şeyi ortak koşmazlar. Kim bundan sonra inkar ederse, işte onlar fasıklardır.”  (Nur: 55)

İşte ayetlerde zikredilen mükafatların hepsi:
“Bana ibadet ederler ve bana hiçbir şeyi eş koşmazlar” ifadesinin karşılığıdır. Acaba bu şartı nefsimizde, hayatımızda ve ailemizde gerçekleştirdik mi?
Bu meseleyi, nefsimizde, ailemizde ve hayatımızda gerçekleştirmediğimiz sürece Allah (c.c)’tan bizi zafere ulaştırmasını, yeryüzüne hakim kılmasını ve korkularımızı güvene çevirmesini ne kadar istersek isteyelim şüphesiz Allah (c.c) bunu bize vermez ve yapmış olduğumuz dualar boşa çıkar.
Allah (c.c)’ın bu amelimi kabul etmesini, bütün günahlarımı affetmesini, tevhid üzerinde beni sabit kılmasını, tevhid üzere ölmemi nasib etmesini ve bu kitabımı gerek bana ve gerekse bütün kullara faydalı kılmasını temenni ederim. Zira O, duaya icabet eden, çok merhametli olan ve affedendir.

Ümmi olan Nebimiz Muhammed (a.s)’e, onun ehline ve sahabelerine selam olsun!

Son duamız: “Alemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun!”

Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

.....DAVETULHAK.....HAKKA DAVET FORUMU.....

| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | İmode | Rss Haber |