HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Nisan 2024, 08:23:27

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: "Tevhidmuallimi!?" ismini kullanan üyenin itirazları  (Okunma Sayısı 10283 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Teymullah el-Muvahhid
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Ocak 2016, 02:11:58 »

Alıntı sahibi: TevhidMuallimi
Bismillah

soru ve cevaplar ilmi olarak ele alınmamış sürekli kelamlar başını almış gitmiş  tahrif meselesinin delili ne söyleyebilir misiniz ?

Bazı alişveriş sitelerinde "Mesafeli satış sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum" butonu kendiliğinden işaretlenmiş oluyor yani biz kabul ediyorum butonuna basmıyoruz. Bu durumda alışveriş caiz olur mu?

böyle saçma soru olabilir mi buton kendiliğinden işaretlenmiş kabul butonuna basmıyoruz alışveriş caiz olur mu ? akıllı insan böyle kelamlara dalmaz yaptığının bir alışveriş olduğunu anlar markete girerken hiç konuşmadan para verir bir şey alır çıkarız bu da alışveriştir illede bir şey söylemeyi gerektirmez ilk önce tevhidin ne olduğunu öğren sonra bu soruları sor KUDUS.. en azından fıkıh kitaplarını açsan alışveris bablarını okusan sorunun cevabını bulursun..

BENİM SORUM DAVETULHAQ SİTESİNE TAHRİFİN DELİLİ NEDİR ? KİŞİ YAZIYI TAHRİF ETSE BİLE HÜKÜMLER OLDUĞU GİBİ İŞLEMEKTE BU HALİYLE TAHRİF NE İŞE YARAR .. ??

وَآخِرُ دَعْوَانَا أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Davamızın sonu;
Alemlerin rabbi olan Allah’a hamd olsun
Teymullah el-Muvahhid
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Ocak 2016, 02:46:01 »

"Tevhid muallimi!" ismini kullanan üye!

Eğer konuyla ilgili verdiğimiz cevapların tümünü okusaydınız, cevaplarımızın kelami olmadığını, şer'i delillere ve kaidelere dayalı olduğunu görürdünüz. Aşağıdaki linklerden yöneticilerin daha önce verdiği cevapları okuyabilirsiniz. Akabinde sormak istediğiniz bir şey olursa, kimseye saldırmadan ilim ve edeb sınırları içerisinde bu başlık altında sorarsınız.

وَآخِرُ دَعْوَانَا أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Davamızın sonu;
Alemlerin rabbi olan Allah’a hamd olsun
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.