HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Ağustos 2017, 06:50:26

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Hat-sözleşme-rıza  (Okunma Sayısı 440 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bünyamin19
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 08 Şubat 2016, 13:43:41 »

Bundan bayağı evvelce yeni bir hat (telefon sim kartı) alacaktım.

Telefoncuya gittim.
(Bu arada hat alınırken küfür bir sözleşme verip bunun imzalanmasının istendiğini bililyordum. Gittiğimde bir şekilde reddettiğimi yazmak kararındaydım)

Sonra meramımı söyledim. Kimliğimi istediler. Verdim, bazı bilgileri kaydettikten sonra geri verdiler. Bu arada ücretini verdiğimi hatırlıyorum.

Sonra ben sözleşme beklerken, git birkaç gün sonra gel dediler. Ben de dışarı çıkıp Allah'a hamd ederek ordan ayrıldım. (Muhtemel müşkül bir halde bırakmadığı için)

Neyse birkaç gün sonra gittim. Ve bana sadece hattı verdiler  ve ben de eve geldim.

Sonradan aklıma düştü ve feci endişelendim. Yani ben herhangi bir şekilde onlara benim yerime imza atın gibi bir şey söylemedim ve ima da etmedim. Fakat netice itibariyle ben onlara kimliğimi vermiş oldum. Ve yukarıda anlattığım şekilde gelişen olay neticesinde (kuvvetle muhtemel olmakla beraber, bilmiyorum ama) benim yerime(adıma) sözleşmeye imza atmış olabilirler.

Dediğim gibi hiçbir şekilde, benim yerime imza atın vs. gibi bir ifadede imada bulunmadım.

Ama yine de şüpheliyim. İhtiyaten sorayım dedim. Şu anda beni bağlayan bir vaziyet var mı ? Mesul müyüm ? Eğer varsa ne yapmam lazım gelir ? Acilen cevaplar mısınız ?

Bu arada ilave bir kısa soru da sormak istiyorum.  Bir hattı(sim kartını) başka bir hatta (tkcell, avea vs.) geçirirken, eğer hat halihazırda küfür bir anlaşma imzalanması neticesi alınmışsa bu simkartı geçiş yapmak (malumdur ki yeni bir sözleşme devreye giriyor ve yine bildiğime göre eskisiyle bir irtibat kalmıyor) ve yeni sözleşmeyi bir tahrif ile tahrif edersem veya reddettiğimi bildiren bir şey yazarak geçiş yaparsam, beni bağlayan bir hal var mıdır ?  Eğer bu caiz değilse ne yapmak lazım gelir ?

Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2017, 10:11:13 »

Bundan bayağı evvelce yeni bir hat (telefon sim kartı) alacaktım.

Telefoncuya gittim.
(Bu arada hat alınırken küfür bir sözleşme verip bunun imzalanmasının istendiğini bililyordum. Gittiğimde bir şekilde reddettiğimi yazmak kararındaydım)

Sonra meramımı söyledim. Kimliğimi istediler. Verdim, bazı bilgileri kaydettikten sonra geri verdiler. Bu arada ücretini verdiğimi hatırlıyorum.

Sonra ben sözleşme beklerken, git birkaç gün sonra gel dediler. Ben de dışarı çıkıp Allah'a hamd ederek ordan ayrıldım. (Muhtemel müşkül bir halde bırakmadığı için)

Neyse birkaç gün sonra gittim. Ve bana sadece hattı verdiler  ve ben de eve geldim.

Sonradan aklıma düştü ve feci endişelendim. Yani ben herhangi bir şekilde onlara benim yerime imza atın gibi bir şey söylemedim ve ima da etmedim. Fakat netice itibariyle ben onlara kimliğimi vermiş oldum. Ve yukarıda anlattığım şekilde gelişen olay neticesinde (kuvvetle muhtemel olmakla beraber, bilmiyorum ama) benim yerime(adıma) sözleşmeye imza atmış olabilirler.

Dediğim gibi hiçbir şekilde, benim yerime imza atın vs. gibi bir ifadede imada bulunmadım.

Ama yine de şüpheliyim. İhtiyaten sorayım dedim. Şu anda beni bağlayan bir vaziyet var mı ? Mesul müyüm ? Eğer varsa ne yapmam lazım gelir ? Acilen cevaplar mısınız ?

Cevap: Bu meseleye daha evvel cevap verilmiştir. Aşağıdaki linkten bahsi geçen cevabımızı okuyabilirsiniz.

http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=17555.msg42191#msg42191

Bu arada ilave bir kısa soru da sormak istiyorum.  Bir hattı(sim kartını) başka bir hatta (tkcell, avea vs.) geçirirken, eğer hat halihazırda küfür bir anlaşma imzalanması neticesi alınmışsa bu simkartı geçiş yapmak (malumdur ki yeni bir sözleşme devreye giriyor ve yine bildiğime göre eskisiyle bir irtibat kalmıyor) ve yeni sözleşmeyi bir tahrif ile tahrif edersem veya reddettiğimi bildiren bir şey yazarak geçiş yaparsam, beni bağlayan bir hal var mıdır ?  Eğer bu caiz değilse ne yapmak lazım gelir ?[/font][/size]

Cevap: Hattınızı başka bir operatöre taşıyacağınız zaman eğerki size bir sözleşme sunarlar ve sözleşmede bağlayıcı küfür madde var ise, bu maddeyi tahrif etmeniz yeterli değildir. Ayrıca oradaki sorumluya bu maddeyi kabul etmediğinizi, ancak bu şartla alabileceğinizi belirtmeniz gerekmektedir.
Ebrar Sultan
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2017, 17:32:32 »

SelamunAleykum.

Peki neden dilimiz ile de söylememiz gerekir bunun sebebi nedir ? Hangi durumlarda hem yazı hemde dil ile red gerçekleştirirmemiz gerekir.?
salih
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2017, 11:16:22 »

Bütün opertörlerde bağlayıcı küfür varsa; tahrif ederek almak küfür olur mu?
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

.....DAVETULHAK.....HAKKA DAVET FORUMU.....

| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | İmode | Rss Haber |