9. İnsanlık -Hümanizm- Fikri
HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 19 Kasım 2019, 23:26:30

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: 9. İnsanlık -Hümanizm- Fikri  (Okunma Sayısı 3807 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Abdurrahman el-muvahhid
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Ekim 2015, 14:16:00 »

9. İnsanlık -Hümanizm- Fikri

İnsanlık fikrinin, Allah-u Teâlâ'dan başka ibadet edilen bir tagut olması; dostluk ve düşmanlığın, savaş ve barışların bu inanç ve fikirden dolayı yapılmasındandır.

İnsanlık fikri, insanlara şunu sunmaktadır:

Din ve inançları ne olursa olsun bütün insanlar hak ve hukuk açısından eşittir. Bu fikre göre; en takvalı insan ile en facir insan eşittir. Zira insan olmaları sebebiyle aralarında hiçbir fark yoktur.

Şüphesiz bu fikir, İslam’a göre batıldır ve bunu her müslüman bilmektedir. Böyle bir fikre, ancak dinden uzaklaşarak kafir olan kimse bağlanır. Çünkü bu fikir, bütün insanların hayırlısı olan Rasulullah sallAllahu aleyhi ve sellem ile küfrün ve sapıklığın başı olan Ebu Cehil’i eşit tutan bir inanç ve fikir akımıdır.

"İnsanlık" (hümanizm) fikrine bağlı olanlar, bu fikri savunma konusunda ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Zira bir amel yapmış olsalar, bunu insanlık için yaptıklarını söylerler. Şayet onlardan birisi maddi bir yardım yapmış ise; "insanlık için maddi yardım yaptım" der. Şayet bir savaşta yer almışsa; "insanlık için savaştım" der. Veya ölmüş ise; "insanlık için öldüm" der. Böylece her şeyi insanlık için yaptığını söyler. İşte böylece insanlık Allah-u Teâlâ'dan başka ibadet edilen bir tagut olur.
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

.....DAVETULHAK.....HAKKA DAVET FORUMU.....

| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | İmode | Rss Haber |