HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 20 Nisan 2024, 14:28:08

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Burç konusu  (Okunma Sayısı 9470 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
TALHA Seleme
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 22 Ekim 2009, 19:32:21 »

Selamün Aleyküm... Burçların insan karakteriyle ( balık burcu duygusal v.b) alakalı olduğu ifade ediliyor bnunla beraber halkın dindar gibi görünen bazı kesimleri de bu şekilde ifadeler kullanıyorlar bu konuda net bir açıklama yapar mısnız?               
                                                   HİDAYETE TABİ OLANLARA SELAM OLSUN...
TALHA Seleme
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Ekim 2009, 19:19:06 »

Aslında benim sormak istediğim kesinlikle burç falıyla alakalı değildir. Gelecekten haber vermeningaybı bir mesele olduğu çok açık ve bilindik bir meseledir.Benim sorum burçlarla karakterlerin alakalı olup olmadığıyla ilgili tarikat çevresinden ve bazı müslümanlardan da böyle söylemler işitiğim için net bir cevab almak istedim sizden
Kelimetul Hak
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2009, 10:07:01 »

Aslında benim sormak istediğim kesinlikle burç falıyla alakalı değildir. Gelecekten haber vermeningaybı bir mesele olduğu çok açık ve bilindik bir meseledir.Benim sorum burçlarla karakterlerin alakalı olup olmadığıyla ilgili tarikat çevresinden ve bazı müslümanlardan da böyle söylemler işitiğim için net bir cevab almak istedim sizden

Zaten bu kesimin inandığı (ya da bu bid'ati masumlaştırmak için öne sürdükleri) burç çeşidi de, gelecekten haber verme özelliği değil, kişinin karakterine etkisi olup olmamasıdır. Burçlara giydirilen karakter özellikleri, yıldızlara ve onların hareketlerine bakılarak sağlanıyor. Buna da yıldız ilmi, yani müneccimlik deniliyor. Yıldızlardan bir takım manalar çıkarmak...

Halbuki Allah-u Teala yıldızları şu üç şey için yaratmıştır:

Katade radiyAllahu anh şöyle diyor:

"Allah-u teala bu yıldızları şu üç şey için yaratmıştır:

1 -
Gökyüzünü güzelleştirmek için.

2 - Şeytanları kovalamaları için.

3 - Yolcunun geceleyin yolunu bulması ve hesap işlerinde yararlanılması için.

Bunların dışında, yıldızlara bakarak manalar çıkarmaya çalışan kimse yanılır, hataya düşer, boşuna vakit kaybeder ve hakkında hiçbir şey bilmediği halde lüzumsuz zahmete katlanmış olur." (Buhari muallak olarak rivayet etti)

Burçların gaybten verme yanını değil de, insanların karakterlerini gösterdiğini iddia eden kimse de, yıldızlardan anlam çıkarmaya çalışan kimsedir. Diğer gayb türüne inananlardan bir farkı yoktur. Çünkü bu da bir çeşit gaybtır.

Selametle...

Küçük günahları küçümseme! Çünkü onlardan büyük günahlar dallanıp budaklanır.
TALHA Seleme
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2009, 14:27:36 »

Selamün Aleyküm ... Benimde almak istediğim cevap buydu                                                           
                                                                                  HİDAYETE TABİ OLANLARA SELAM OLSUN...
Cennete.Hasret
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 19 Ekim 2016, 22:42:44 »

Bir kere bu burçların karakter ile ilgili özelliklerini öğrenen sonrasından bunlarında uygun olmadığını öğrenip tevbe eden kişinin ne yapması gerekir? İnsanların doğum tarihlerini duyduğunda aklına burçlar geliyorsa ne yapmalıdır? Hükmü ne olur? 
Usame24
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2016, 18:07:03 »

Uyarı!!!

Sitede yöneticilerin dışında üyelerin sorulara cevap vermesi yasaktır. Bu yüzden üyelerin, sorulara vermeksizin yöneticilerin bu hususta verecekleri cevabı beklemeleri gerekmektedir. (Bu Mesaj Davetu'l-Haq Yönetimi Tarafından Uyarı Amaçlı Değiştirilmiştir.)
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.