HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 17:54:20

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Ynt: LÜTFEN Allah RIZASI İÇİN YÖNETİCİ DARİMİ DIŞINDA KİMSE CEVAP VERMESİN!!!!!  (Okunma Sayısı 5839 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Teymullah el-Muvahhid
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Ekim 2013, 20:52:25 »

Ey Zemahşeri adlı üye!

Sizi daha önce hem özelden, hem de sitede sorulara cevap vermemeniz konusunda uyarmıştım. Ve üyelerle bizim iznimiz dışında tartışmaya girmemeniz konusunda da uyarmıştım. Ve "Kurallar" bölümünde tüm üyeleri de uyarmıştım. Niye bu kadar sabırsız davranıyorsunuz ki... Biz cevap verdikten sonra varsa bir sorunuz sorun, biz cevap verelim. Ve bu güne kadar hangi soruyu sordunuz da biz sildik? Allah için söyleyin. Bizler sizin sorularınızı mı sildik yoksa sorulara verdiğiniz cevapları mı? El insaf diyorum. Bizim sildiklerimiz ortadadır. Biz siz de dahil hiç bir üyenin ilmi edeb ve adaba uygun hiçbir sorusunu silmiş değiliz ve gücümüz yettiği kadar hiç bir soruyu cevapsız da bırakmış değiliz. Sildiğimiz şeyler kurallarımızı ihlal eden, üyelerin sorulara verdiği cevaplardır. Ve sizi ispata çağırıyorum. Ne zaman bir soru sordunuz da biz sorunuzu sildik? Veya ne zaman kurallarımızı ihlal etmeden bir cevabımıza itiraz ettiniz de bu itirazınızı sildik? Şayet isbat edemezseniz hakkımıza girmiş olursunuz, bunu bilin... 

وَآخِرُ دَعْوَانَا أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Davamızın sonu;
Alemlerin rabbi olan Allah’a hamd olsun
-Zemahşeri-
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2013, 17:21:44 »

Hamd Alemlerin Rabbi Olan Allah’a mahsusutur.

“Sizi daha önce hem özelden, hem de sitede sorulara cevap vermemeniz konusunda uyarmıştım. Ve üyelerle bizim iznimiz dışında tartışmaya girmemeniz konusunda da uyarmıştım. Ve "Kurallar" bölümünde tüm üyeleri de uyarmıştım. “
Teymullah-alıntı

Ya hakikaten şaşırmış durumdayım.Tüm yazılarım ortada, tabi ki silinmeyenler.Hangi üyeyle kendini bilmezler gibi sataşma veya luzümsüz tartışmaya girmişim.Bunu ispat edin.

Biz görüşümüzü ortaya koyarken gelip sataşan hatta hakaret eden onlar.Siz bunları neden görmüyorsunuz? Önce insan gibi sonrada müslüman gibi bizim görüşümüzü red edenler ve o konularda bize muhalif olanlara karşı hangi kırıcı bir sözüm var lütfen bunu ispat edin.

“Niye bu kadar sabırsız davranıyorsunuz ki... Biz cevap verdikten sonra varsa bir sorunuz sorun, biz cevap verelim.”
Teymullah-alıntı

Öyle yapıyoruz zaten.Küfür sözleşme sorusunun dışında  siz veya üyeler cevap vermeden bu kuralınızdan haberimiz olduğundan bu yana hep öyle yapmaya çalıştık.

“Ve bu güne kadar hangi soruyu sordunuz da biz sildik? Allah için söyleyin.”

Teymullah-alıntı

“Tabiki buyrun daha evvel sorduğum sorularım.”

Bunun açılımını daha sonra yapacağız,zira sizin birkaç cümleniz aklıma takıldı onları sormak istiyorum;

(Kişiye “Bu okula girecek olanlar sakal bırakamaz veya kız ise  baş örtü takamaz .” Bu sözü söyleyen kimse kanun koymuş olur. Kişi bunları bu konuda kanun koyma hakkına sahip olarak görürse kafir olur.
Teymullah-alıntı

Peki kanun koyma hakkı görmeden böylesi bir meselede itaat ederse bu  fiilin hükmü ne olur.

(Kafir devletler vergi kanunu koymaktadır. Bu kanunları koyanlar kafirdir. Bu kanunu uygulattırmak için çalışanlar da kafirdir. Bu sebeple vergi dairelerinden çalışanların hepsi kafirdir. Fakat vergi ödeyenlerin durumu başkadır.)
 Teymullah-alıntı

Helal yada haram olan bir konuda kafirlerin yasaklayıcı hüküm koyması ve insanlardan buna itaat etmesini istemesi ile vergi meselesine olan bağını anlayamadım. Bu nasıl buna kıyas olabilir veya meseleye örneklik teşkil edebilir ki.
-Zemahşeri-alıntı

“Bizler sizin sorularınızı mı sildik yoksa sorulara verdiğiniz cevapları mı? El insaf diyorum. Bizim sildiklerimiz ortadadır. “
Teymullah-alıntı

Teymullah kardeşim ben öyle birşey demedim.Sizler sorularımı siliyorsunuz demedim sorularıma cevap vermediniz dedim.Daha evvel işlenmiş konulara verdiğimiz cevapları sildiniz dedim.Askerlik mevzusuyla ilgili üyelerin yorumları bölümünde hem sildiniz hem konuyu kilitlediniz.Oysa bakın daha evvel ne demiştiniz.

“Cevabımız: Sitemiz genel bir sitedir üyelere kapalı değildir. Yazı yazmada bir takım kurallarımız vardır, bunlar ihlal edilmediği sürece kimsenin düşüncesine, eleştirisine boykot koyamayız, bu durumu sizlerde biliyorsunuz.
Genel olarak sitemizde lehinize veya aleyhinize yazı yazılmayacak diye bir sözümüz olmadı. Olsaydı hemen gereğini yapardım.
Anlaştığımız şart: sadece münazara ettiğimiz bölümde üyelerin müdahalesine izin verilmeyecektir, bununda zaten gereğini yapıyorum.
Eleştiri hakkaniyet içerisinde olduğu müddetçe bizce bir zararı yoktur, bilakis fayda görüyoruz.
Sizin taraftarlarınızı da hakkaniyet içerisinde bizleri eleştirmek için davet ediyoruz.
Dilerseniz kendi sitenizde de izin verip orada eleştirilerinizi yapabilirsiniz. Biz istersek cevap veririz istersek kale almayıp cevap vermeyiz. Kafamız hiç karışmaz adımlarımızdan eminiz Allah ın izniyle.”
DARİMİ-alıntı

İşte biz buna binaen kendi görüşlerimizi bir müslüman gibi ortaya koyduk.Diğer müslüman kardeşlerimi tenzih ediyorum birkaç münafık ruhlu kendini bilmez bize durmadan hakaret etti.Seviyesizliklerini gördüğümüzde birçok sataşma hakaretlerine cevap bile vermedik.Fakat bu birkaç kişi yine ordan burdan bize olmadık hakaretler yağdırmaya devam ettiler.Siz buna sessiz kaldıkça bizde kendimizi bu mel’unlara karşı korumaya çalıştık.

İster sanal alem olsun ister gerçek hayatta olsun hiç kimsenin bana hakaret yapmaya ne gücü yeter nede buna müsade ederim.Bu kendini bilme birkaç kşin ağzına sakız olduk adeta.İşte bunun için cevap vermek zorunda kaldık, tüm şikayetimiz buydu.

Ve şunu gerçekten merak ediyorum alimlerin dinini açığa vurmayanlar başlıklı bölümdeki yazılar niçin silindi? Bir şikayetimde buydu.Sildiğimiz şeyler kurallarımızı ihlal ettikleri yazılardı diyorsunuz oysaki hem o bölümde hemde askerlik konusundaki üyelerin yorumları bölümünde nasıl bir kural ihlali yaptığımızı açıklamanız lazım.

“Veya ne zaman kurallarımızı ihlal etmeden bir cevabımıza itiraz ettiniz de bu itirazınızı sildik? Şayet isbat edemezseniz hakkımıza girmiş olursunuz, bunu bilin...”
Teymullah-alıntı

Eğer bilmeden hakkınıza girmişsem,ki o gün çok aşırı sinirli idim belki yanlış cümleler kullanmış olabilirim.Yemin olsunki orada yazdıklarımı bile doğrudürüst okumadım taki bir bacı beni uyardı,bu sebeple sizden helallık diliyorum.

Niyetim sizinle polemik yaşamak değil kesinlikle böyle birşey aklımın ucundan dahi geçmez.Allah sizden ve tüm Hakyayınları çalışanlarından müslüman olanlarından razı olsun.Sizin gerçekten hem bizim hem çocuklarımızın üzerinde büyük emekleriniz vardır,biz nankör kedilerin miyavladığı gibi değiliz inşaAllah.İlim ehlinden öğrenilir kadiesi gereiğince, bizde sizlerin özelliklede DARİMİ kardeşimizin şunu tüm samimiyetimle söylüyorum,ki niyetleri bilen sadece Allah’tın oldukça faydalanıyoruz.

Bu kadar kitap okuduk bu kadar kendimizce ilim yapmaya çalıştık fakat DARİMİ kardeşin son yazısındaki “Ağlabozana göre “mecnuri” hallere göre nasıl hüküm veriliri buradan öğrendik.Daha çok şeyler öğrendik ve hala öğrenmeye devam ediyoruz.

Tüm bunlara rağmen bazı tali meselelerde sizin gibi düşünmüyoruz diye ,ki bize göre her ne kadar mesele tevhidi bozan meseleler olsada meselelere ilişkin yine bize göre tevilleriniz sizi tekfir etmemize engel teşkil etmektedir,buda bazı kendini bilmezleri üzerimize saldırtıyor.Buna müsade etmemeniz dileğiyle sizi Allah’ emanet ediyorum kardeşim.
Allah müslümanların yar ve yardımcısı olsun.
Teymullah el-Muvahhid
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2013, 14:07:31 »

Demişsiniz ki; Ya hakikaten şaşırmış durumdayım.Tüm yazılarım ortada, tabi ki silinmeyenler.Hangi üyeyle kendini bilmezler gibi sataşma veya luzümsüz tartışmaya girmişim.Bunu ispat edin.

Biz görüşümüzü ortaya koyarken gelip sataşan hatta hakaret eden onlar.Siz bunları neden görmüyorsunuz? Önce insan gibi sonrada müslüman gibi bizim görüşümüzü red edenler ve o konularda bize muhalif olanlara karşı hangi kırıcı bir sözüm var lütfen bunu ispat edin.

Cevap: Evet, yazdıklarınız yazılar, silinmeyenler dışında ortadadır. Sorun ise silinmeyen yazılarınız da değil silinen yazılarınızdadır. Hakareti orada yaptınız ve sorulara cevap verilmesin dediğimiz halde siz yine de sorulara cevap verdiğiniz ve bizde tabii bir hakkımız olarak cevabınızı sildik. Eğer bunu ispatlamamızı istiyorsanız, rahatlıkla ispatlarız.

Biz burada sadece sizin mesajlarınızı tek olarak silseydik belki haklı olabilirdiniz. Bununla birlikte sizinle aynı tavrı takınan üyenin de mesajlarını da sildik. Ve sorulara biz cevap vermeden cevap veren birçok üyenin mesajını da sildik. Size hakaret edildiyse bu size de onlara hakaretle cevap verme hakkını kazandırmaz. Şayet size haksızlık yapılmışsa sizde aynı uslubla karşılık verirseniz, o kişinin büründüğü tavra bürünerek haksızlık yapmış olursuz. Bu yüzden böyle tavra bürünmeden durumu bize bildirmeniz yeterlidir. Bir gerekeni yaptık ve yapacağız da bundan emin olabilirsiniz.

“adi herif, ipini koparmış, çapsız soysuz”

Bu ifadeler ve daha bir çok hakaret içerikli ifadeler size aittir. İspat istiyorsanız size mesajlarınızla yine ispatlarız. Ve sorulara verdiğiniz cevaplarda zaten ortadadır. İsterseniz size onu da ispatlarız.

Biz sizin sorularınızı silmiş değiliz. Ve sildiğimiz şeyler sorulara biz cevap vermeden yazdığınız mesajlar ve kurallara aykırı yazılarınızdır. Sorularınıza ise vakit buldukça cevap vereceğiz inşeAllah…

Demişsiniz ki: Teymullah kardeşim ben öyle birşey demedim.Sizler sorularımı siliyorsunuz demedim sorularıma cevap vermediniz dedim.Daha evvel işlenmiş konulara verdiğimiz cevapları sildiniz dedim.Askerlik mevzusuyla ilgili üyelerin yorumları bölümünde hem sildiniz hem konuyu kilitlediniz.Oysa bakın daha evvel ne demiştiniz.

Cevap: Sorularınıza vaktimiz olduğumu takdirde cevabımızı vereceğiz. Bu konuda müsterih olun. Askerlik mevzusu ile ilgili mesajlarınız da bu meseleyi farklı mecralara çekildiği ve münazara dışında direk konuya müdahil olmaya kalkıştığınız için silindi. Ve bu bölüm, yorumları yazmak dışında farklı mecralara çekildiği için bölümü kapatmayı uygun gördük. Zira biz hakaret etmeden münazara hakkındaki görüşlerinizi bildirmenizi istemiştik. Fakat siz ve bazı üyeler kendi aranızda tartışamaya girdiniz ve bölümün açılma ve müsaade edilen mecranın dışında bir konuyla devam ettirdiniz. Bizde müdahale ettik.

Demişsiniz ki: İşte biz buna binaen kendi görüşlerimizi bir müslüman gibi ortaya koyduk. Diğer müslüman kardeşlerimi tenzih ediyorum birkaç münafık ruhlu kendini bilmez bize durmadan hakaret etti.Seviyesizliklerini gördüğümüzde birçok sataşma hakaretlerine cevap bile vermedik.Fakat bu birkaç kişi yine ordan burdan bize olmadık hakaretler yağdırmaya devam ettiler.Siz buna sessiz kaldıkça bizde kendimizi bu mel’unlara karşı korumaya çalıştık.

İster sanal alem olsun ister gerçek hayatta olsun hiç kimsenin bana hakaret yapmaya ne gücü yeter nede buna müsade ederim.Bu kendini bilme birkaç kşin ağzına sakız olduk adeta.İşte bunun için cevap vermek zorunda kaldık, tüm şikayetimiz buydu.

Cevap: Bu site kimsenin marifetlerini ve cesaretini sergileyeceği ve “haydi hodri meydan, adresini ver geliyorum vs. ” şeklinde naralarını atacağı bir site değildir. Müslümana hakaret edilirse Müslüman aynı hakaretle karşılık vermez. Ya karşıdaki kişiyi affeder ya da ona edeb dairesi içerisinde cevap verir. Başkalarını hiç tanımadığınız halde münafıklıkla itham ettiniz, onlara birçok hakarette bulundunuz. Bu da İslami bir tavır ve ahlak değildir. Bir kimse sırf size veya şahsınıza hakaret ettiği için münafık ruhlu mu oldu? Mel’un mu oldu? Kendinize gelin ve sözlerinize dikkat edin. Hesabını veremeyeceğiniz sözler sarf etmeyin. Bu kadar basit ve cahilce ithamlar da bulunmanız bizi hayli üzmüştür ve size karşı beslediğimiz hüsnü zannı bertaraf etmiştir. Nefsinizi ve şahsınızı bu kadar ön planda tutmayın ve bir ithamda bulunacağınız zaman Allah’tan korkarak bunu yapın.

Ebu’d Derda (r.a)’dan Rasulullah (s.a.s)’ın şöyle dediği rivayet edilmiştir:

“Kıyamet gününde tartı konulacaktır. O gün en ağır şey, güzel ahlaktır.” (Ebu Davud, Tirmizi. İbn Hibban bu hadis için sahih demiştir.)

İkrime (r.a)'den şöyle rivayet edilmiştir:

Bu ayet indiğinde Rasulullah (s.a.s), Cibril (a.s)’e şöyle dedi:

"Ey Cibril! Bu nedir? Cibril (a.s) ona:

"Rabbin; sana darılanı ziyaret etmeni, sana vermeyene vermeni, sana zulmedeni affetmeni emrediyor." (İmam Taberi, hem İkrime’den hem de Cabir’den nakletmiştir.)

Bizi size karşı yapılan ithamlara sessiz kalmakla itham ediyorsunuz. Bu asılsız bir iftiradır. Allah’tan korkun. Biz sizin yaptığınız hakaretleri ve size yapılan hakaretleri tümüyle sildik. Eğer bunu görmüyorsanız bizim yapacağımız bir şey yoktur.

Demişsiniz ki: Ve şunu gerçekten merak ediyorum âlimlerin dinini açığa vurmayanlar başlıklı bölümdeki yazılar niçin silindi? Bir şikâyetimde buydu. Sildiğimiz şeyler kurallarımızı ihlal ettikleri yazılardı diyorsunuz oysaki hem o bölümde hemde askerlik konusundaki üyelerin yorumları bölümünde nasıl bir kural ihlali yaptığımızı açıklamanız lazım.

Cevap: Âlimlerin dinini açığa vurmayanlar bölümünü aramama rağmen bulamadım ve ne sildiğimizi de hatırlamıyorum. Fakat askerlik konusunda yorumlarda hangi kuralları ihlal ettiğini defalarca anlattık. Siz anlamıyorsanız bizim yapabileceğimiz bir şey yoktur. Ve yine de hangi kuralları ihlal ettiğinizi öğrenmek istiyorsanız, kurallar bölümünde ki kuralları güzel bir şekilde okuyun.

Demişsiniz ki: Eğer bilmeden hakkınıza girmişsem,ki o gün çok aşırı sinirli idim belki yanlış cümleler kullanmış olabilirim.Yemin olsunki orada yazdıklarımı bile doğrudürüst okumadım taki bir bacı beni uyardı,bu sebeple sizden helallık diliyorum.

Niyetim sizinle polemik yaşamak değil kesinlikle böyle birşey aklımın ucundan dahi geçmez.Allah sizden ve tüm Hakyayınları çalışanlarından müslüman olanlarından razı olsun.Sizin gerçekten hem bizim hem çocuklarımızın üzerinde büyük emekleriniz vardır,biz nankör kedilerin miyavladığı gibi değiliz inşaAllah.İlim ehlinden öğrenilir kadiesi gereiğince, bizde sizlerin özelliklede DARİMİ kardeşimizin şunu tüm samimiyetimle söylüyorum,ki niyetleri bilen sadece Allah’tın oldukça faydalanıyoruz.

Cevap: Bizim bir hakkımız varsa size helal ediyoruz. Fakat dikkatli olun. Af yolunu tutun. Size hakaret yapılsa bile, şahsınıza hakaret edilse bile bunu güzel sözlerle ve ilimle bertaraf edin. Hiçbir üyeye yapılan hakaret veya haksız ithama müsaade edecek değiliz.  Sizde buna dâhilsiniz. Kimseyi kayırdığımız veya kimsenin yaptığı hakaretlere sessiz kalmamız söz konusu değildir. Siteden istediğiniz gibi istifade edip soru sorabilirsiniz. Amacımız zaten insanlara hakkı ulaştırmaktır. Site kurallarına riayet ederek bizde gördüğünüz hataları bildirin. Bizim fikirlerimizi öğrenmek istiyorsanız veya eleştirecekseniz bizi muhattab alın. Üyelerle bizim düşüncemiz hakkında tartışmayın. Eğer kurallara uyulursa Allah’ın yardımı ve inayetiyle sitemizden daha çok faydalanacaksınız.

Tüm bunlara rağmen bazı tali meselelerde sizin gibi düşünmüyoruz diye, ki bize göre her ne kadar mesele tevhidi bozan meseleler olsa da meselelere ilişkin yine bize göre tevilleriniz sizi tekfir etmemize engel teşkil etmektedir, buda bazı kendini bilmezleri üzerimize saldırtıyor. Buna müsade etmemeniz dileğiyle sizi Allah’ emanet ediyorum kardeşim.

Allah müslümanların yar ve yardımcısı olsun.

Cevap: Bazı meselelerde bizimle aynı görüşte olmayışınız belki de bizim görüşümüzü tam olarak anlamamış olmanız veya bizi görüşlerimizi yanlış anlamanızdan kaynaklanıyor olabilir. Şayet böyle meseleler varsa bunu bize bildirin. Soru olarak sorun ve münazara bölümünde bu konuda sizinle tartışırız. Fakat şuan askerli meselesi hakkında mümkün olduğunca yazmayın. Zira bu konuda münazara bittikten sonra aklınızda bir şey kalırsa sorarsınız. Bizler hatalarımız varsa ve delillerle ispat edilirse hatamızdan dönecek olan kimseleriz.

Selametle kalın

وَآخِرُ دَعْوَانَا أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Davamızın sonu;
Alemlerin rabbi olan Allah’a hamd olsun
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.