HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Mart 2024, 16:02:25

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Itikadı bozuk olanın kurbanı  (Okunma Sayısı 5434 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
veli6940
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Eylül 2015, 15:27:28 »

Kayınbabamın itikadı bozuk yani kafir. Onun kestiğini yemiyoruz ve kurban bayramında almış olduğu kurbanı benim kesmemi istiyor eşimle ben yiyebilelim diye o etten. Fakat diyoki bu kurbanı ben kızıma hediye ettim koyunu o kestiyor bunu kurban niyeti ile kesin diyo oysa biz et niyeti ile kesmeği düşünüyodık vekalet olnasın diye. Eşime verdiğine göre biz bunu kurban niyeti ile kesebilirmiyiz? Lütfen cevap verin bugün için çok önemli

Malik bin Enes
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2015, 19:38:34 »

Cevap: Hediye etmek demek; Karşı tarafın mülküne vermektir. Babası Kızına hayvanı hediye etmişse artık hayvanın sahibi kendisi değil, kızıdır. Dolayısıyla Kızı sahip olduğu hayvanı  kurban niyetiyle kesebilir. Hediye eden kişi Kurban olarak kesin dese bile önemli değildir. Çünkü Hediye ettiği şeye karışamaz. Karışsa bile onun koyduğu şartlar geçersizdir. Hediye ettiği için artık o hayvan kızına aittir, Sahibi o olmuştur. Ve kurban olarak kesebilir.
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.