HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 15:35:06

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: müşrik  (Okunma Sayısı 5931 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
arşüb nsb
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 29 Temmuz 2015, 12:22:56 »

müslüman olmak isteyen bir insan 18 yaşında bir kız çocuğu tek başına okuyup öğrenebileceği tevhid ve le ilahe'nin anlamını bilmekte kabul etmekte fakat bilgi alabileceği doğruyu öğrenebileceği  kuran dan başka hiç birşeyi  yoktur. yardımcı olurmusunuz ? Allah bizlere hidayet versin Allah bana yardım edenlerden razı olsun inşAllah.
Teymullah el-Muvahhid
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2015, 13:23:17 »

Soru: müslüman olmak isteyen bir insan 18 yaşında bir kız çocuğu tek başına okuyup öğrenebileceği tevhid ve le ilahe'nin anlamını bilmekte kabul etmekte fakat bilgi alabileceği doğruyu öğrenebileceği  kuran dan başka hiç birşeyi  yoktur. yardımcı olurmusunuz ?

Cevap: Öncelikle Allah (c.c)'tan kalbinizi İslam'a açmasını, sizi hidayet nimetiyle sevindirmesini ve hidayet ettikten sonra hidayet üzere sabit kılmasını dileriz. Hiç şüphe yoktur ki; Allah-u Teâlâ dinin aslını, yani kişinin Müslüman olması için bilmesi gerekenleri en açık ve net bir şekilde yüce Kitabında bizlere açıklamıştır. Öyle ki sağlam fıtrat ve selim akılla kişi bu Kitaba yönelirse bunu öğrenmekte hiçbir güçlük çekmez.

Fakat öyle bir zaman diliminde yaşamaktayız ki; fıtratlar bozulmuş, akıllar körelmiştir. Öyle ki insanlar, her mükellefin anlayabileceği gerçek iman ve İslam’ı anlayamaz hâle gelmişlerdir. İşte bunun içindir ki, bu konuda sahih tevhid çizgisinde bulunan âlimlerin Kur’an ve sünnete dayalı olarak, sahabe ve ilk 3 asırda yaşayan Rasûlullah (s.a.s)’ın övdüğü selefi’s-salihin öğretileri ışığında yazılmış eserlerde günümüzden pratik örneklerle bunu öğrenebilirsiniz.

Bu konuda size tavsiye edebileceğimiz ve sitemizde online olarak ve bilgisayarınıza indirerek okuyabileceğiniz eserler vardır.
İlk önce okumanızı tavsiye edeceğimiz eser kişinin Müslüman olabilmesi için bilmesi gereken dinin aslı ile alakalı Şeyh Ziyaeddin El-Kudsi’nin yazmış olduğu “İşte Müslüman” isimli eserdir. Sonrasında aynı Şeyhin İşte Tevhid ve sitemizde yayınladığımız Akaid serisindeki diğer eserleri okuyabilirsiniz.

Bununla birlikte kafanıza takılan bir mesele olur veya bir soru işareti varsa bunu soru-cevap bölümünde bizlere sorabilirsiniz.

وَآخِرُ دَعْوَانَا أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Davamızın sonu;
Alemlerin rabbi olan Allah’a hamd olsun
arşüb nsb
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2015, 15:50:27 »

işte müslüman kitabını telefonuma indirdim imanın şartlarına geldim telefona indirdiğim için almadım ama hepsini alıcam şimdi bir insan Allahı nasıl bilmeli ve tanımalıdır. Adlı kitabını bekliyorum inşAllah alıcam ayrıca kendimi ile birlikte ablama da okudum ve uzun uzun anlattım ablam bana kapanacığını söyledi çok şaşırdım söylediklerimi uygulamaya ve bana sürekli soru sorma halinde büyük Ablam söylediklerime şacma diyor Rabbim ona da hidayet verir inşAllah Allah tüm müslümanlardan razı olsun bizleri görmeden bilmeden ne kadar ilgileniyorsunuz imanımın zayıf olduğunu biliyorsunuz fakat dışlamıyor yardım ediyorsunuz en son bir müslüman bana tessetürünü almadan gelme demişti kovulmuştum ağlaya ağlaya eve gittim benim isteğim doğruyu bulmaktı hakikati anlatmatan beni kovdu ama ben burayı buldum ben kalben istedim Allah bana yardım etti.  lütfen ben ve ailem için Allah-u tealadan hidayet isteyin. selametle
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.