HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 19:28:54

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: tesettür  (Okunma Sayısı 10195 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
büşra kobak
Ziyaretçi
« : 25 Temmuz 2015, 16:54:13 »

merhaba ben tebliğ aşamasındayım tam olarak değil ama her öğrendiğimi amele geçiriyorum. fakat sadece ben tesettüre girmekte çok zorlanıyorum benim yaptığım ibadetler kabul olmuyormu dur şimdi den teşekkür ederim
Malik bin Enes
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2015, 13:14:05 »

Cevap: Senin tesettüre girmemenin sebebi veya tesettüre girmenin sana zor gelmesinin sebebi; sen imanı kalbine tam yerleştirmemiş olmandandır, sen kalbinde imanı gerçekleştirmemişsin. Kalbinde imanı olan bir kimse asla şeriatın hükümlerine karşı gelmez, hükümlerine inat etmez ve uygulamada karşı çıkmaz. Çünkü imanın sahih olması için şartlarından bir tanesi; Allah'ın emrine boyun eğip teslimiyet göstermek, Allah'ın emrine karşı gelmemektir. İtirazsız tereddütsüz kabul etmek gerekir. En ufak bir şeyi kabul etmediysen, Allah'a tam teslim olmamışsın demektir. Sende bunu yapmamış olduğun (tesettüre girmediğin) amel ile gösteriyorsun. Bu sebepten ilk olarak senin, güzel bir şekilde imanı öğrenmen lazım. İmanı öğrenip tam manası ile iman et ki, yapmış olduğun ameller kabul olsun ve geçerli iman hanesine yazılsın.
arşüb nsb
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 04 Ağustos 2015, 15:48:37 »

Allah razı olsun ben bu sözden önce imanım sonra tesettür anlamını çıkartabilirmiyim
(en çok zorlandığım konudur yardım edenlerden Allah razı olsun)
arşüb nsb
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Ağustos 2015, 18:51:46 »

ben yanlış mı anladım yanlış anladıysam düzeltmenizi rica ederim
arşüb nsb
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2015, 19:14:03 »

ailem müşrik bende öyle öğreniyorum AllahIN İZNİYLE Rabbimden hidayet istiyorum ailem  kapalı değiller ablamlar ailemden öyle baskıcı bir insan değil hiç bir konu da hep Doğru olanı istedim kendim için evin en küçüğüyüm sözüm pek geçmez aldırış etmezler bana kendi kendime kuranla öğrendim sonra bir insan vesilesiyle hak yolu buldum Allah korudu süleyman hilmi tunahanın izi diye gidiyordum ama kalben rahasızdım kuranı okur Allahım bunları yaşasam derdim meğer zaten yaşamam lazımmış ama kapanamıyorum açık saçık değilim baş ötüsü çok zayıfım ve korkuyorum hemde çok
Malik bin Enes
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2015, 01:40:08 »

Cevap: Siz, diğer üyelerimiz ve Allah nasip ederse bütün insanlar için hazırladığımız; Bir insan Allah’ı nasıl bilmeli ve tanımalıdır? Allah’a iman nasıl olur? Tam manası ile İslam nasıl olmalıdır? Bir insan nasıl Müslüman olur? Yazımızı tam manası ile okuyup ezber eder ve buna da tam manası ile kalbinizle tasdik ederek iman ederseniz eğer, tesettüre girmekte zorlanmazsınız. Eğer ki hala zorlanırsanız kalbinizde olması gereken iman tam olmamış demektir. Fakat İslam’ı tam manada bilmeden, iman etmeyen kişilerden kimileri de isteyerek kapanıyor olabilir fakat bu demek değildir ki bu kişi ne tam manası ile imanı sağlamış ve ne de Müslüman olmuştur.

Kişi, islamı tam manası ile bilip tam manası ile Allah’ı Tevhid edip ibadette Allah’a hiçbir şeyi ortak koşmadan, sadece O’na ibadet ederek hayatına devam eden bir kimse ise, Allah’ın bütün emir ve yasaklarını tam manası ile kalple tasdik eder azalarla da bunu yerine getirir. Ve Allah’ın emir ve yasaklarını yerine getirme konusunda da hiçbir kul, hiçbir canlı engel olamaz.

İman kalpte tam anlamıyla oluşursa azalara da bu yansır. Bu azalara yansımıyorsa kul kalpte imanı gerçekleştirmemiş demektir.

Sen İslam dinini tam manası ile bilip öğrenir ve buna tam manası ile iman edersen o zaman sana kapanmak zor gelen bir amel olmaktan çıkar. Çünkü sen Allah’ın sana olan emir ve yasaklarını nefsine zor gelse bile severek yapmaya başlarsın, hiç kimseden çekinmeden, korkmadan.
arşüb nsb
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2015, 10:11:38 »

Allah sizden razı olsun bir insan Allahı nasıl tanır bu kitabımı alıcaz.
arşüb nsb
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2015, 10:16:59 »

özür dilerim düzeltiyorum. Bir insan Allah'ı nasıl bilmeli ve tanımalıdır.
Malik bin Enes
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2015, 12:02:53 »

Allah'ın izniyle çok kısa bir süre sonra sitemizde yayınlayacağız.
arşüb nsb
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 18 Ağustos 2015, 14:05:16 »

Allah sizlerden razı olsun Gülümseme
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.