HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 15:18:08

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Okul ve tekfir üzerine  (Okunma Sayısı 10557 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
millet-ibrahim
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 17 Haziran 2015, 14:11:33 »

Selamun Aleykum

Ben 17 yaşındayım..
Lise 4. sınıfa geçtim..

1- 2  yıl önce ebu hanzalanın sohbetlerini getirmişti babam tevhidi konuları kendisinden  öğrenmiştim
ama kendisinin muhakeme ve temyiz konularındaki saptırmalarından dolayı kafir olduğu kanaatine vardım.

2- kendisinin cemaatiylede iletişime geçmiştim yaşadığım yerde okul okuduğum için tekfir ettiler

3- benim size sorum ve mazeretim
doğrudur okula gitmek çocuğu okula göndermek küfürdür
büyük şirkte ve aslud'din'de cehalet mazeret değildir mazeret göreninde küfründe ihtilaf yoktur
şöyle bir kanaate sahip oldum

İbrahimi tavır diyorum
İbrahim Milleti
Peki ben bu yaşa geldim tevhidi konularda bilincim oluştu okuldaki öğrencilere baktığımda her küfrü açık bir şekilde yayan islam adına konuşan küfür camialarıda var
benim şuan bu bilinçten sonra okuldaki insanlara tevhidi anlatmam doğru değilmi

4- okulda elimden geldiğince hatta Allah (subhanehu ve taala ) nın izniyle her isama aykırı görüş öne sürüldüğünde karşı çıktım

örneklendirebilirim ..

şöyle ki

a) Osman ve Umer (radiyallalahu anhum)'a hakaret girişimine dolaylı yoldan giden öğretmene
onun bu konudaki itikadı bozukluklarını sünneti red etmesinin Muhamed'un Resulullah ilkesine aykırı olduğu ayrıca Allah-Tealadan bahsetmesine rağmen Sistemi Adeta ilahıymış gbi (ki zaten öyle ) görmesinin onu islam dinin den çıkardığını yanlışlarını ifade ettim mucizeyi inkar etmesine karşın Resulullah (sallAllahu aleyhi ve sellem) 'ın elinden çeşme gibi suyun akması ve ağacın ve taşın selam vermesi örneğiyle çürüttüm

b) Kur'an'a hakaret girişiminde bulunan bir diğer kafirin üzerine yürüyüp Allah'ın kitabını inkar edip efendim " sizin kutsal kitabınızı bi kadın  yazssaydı daha adil olurdu " deyip kafirliğini açık bir şekide ifade etmesi üzerine üzerine yürüdüm ve gerek elimle gerek dilimle bu münkeri düzeltmeye çalıştım son olarakta sınıftan çıktım en son sınıfta benimle beraber sınıftan çıktı kendileride kaldıramamıştı

c) recm ayeti hususunda ve evliyken zina yapan kişinin cezasıda 80 sopadır diyen hocaya şu soruyu sordum  " ..Allah'ın resulünde Allah' a ve ahiret gününe inananlar ve Allah' a kavuşmayı umanlar için güzel örnekler vardır " ayetinden neyi anlıyorsunuz biz bu güzel örnekleri nereden bulacağız Allah burda bizi hadislere ve islam tarihi kitaplarına yönlendiriyor Haşa Allah bizi şüpheli birşeye yönlendirirmi

d) okulda her konuyu elimden geldiğince anlatıyorum 2-3 arkadaşta birz hassasiyet gösterdi

5- tabi okulda pkklı ve akp ci küfrün sınıftaki savunucuları ve sözde islamdan bahsedip islamı hakim kılmak için kafirlere itaat edebiliriz demokrasi araç olarak kullanılabilir diyen kafirlerde davetime engel olmaya çalıştı...

Sorum Şu
-Tağutu ve destekçileri ve destekçilerine gerek maddi gerek manevi destek veren kafirleri Tekfir -ediyor onlardan beraatimi ilan ediyorum..
Bunu açık bir şekilde gittiğim her yerde söylüyorum..
okul okumakla yanlışmı yapıyorum
her görüşte insan var neden tevhidi davet yapan kimse yok kanaatindeyim
dediğim gibi okul gitme ve göndermeyi küfür görüyorm
ama belirli bir seviyeye gelip tevhidden haberdar olanlar ve hassasiyet elde edenlerin davet yapması gerekmezmi..
Bismirrahman
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

قتل الانسان ما اكفره

« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2015, 14:59:58 »

Cevap: Sormuş olduğunuz soruya cevap vermeden evvel, her ne kadar size ait bir söz olmasa da yazıda geçen bir hatayı düzeltmemiz gerekir. Şöyle ki: -C- maddesinde; ‘’  recm ayeti hususunda ve evliyken zina yapan kişinin cezasıda 80 sopadır diyen hocaya şu soruyu sordum… " şeklinde bir yazı geçmektedir.

İslâm’a göre; Evli olduğu halde zina eden erkek ve kadına recm cezası, evli olmayıp zina eden erkek ve bayana ise yüz sopa cezası vardır.

Bu konuda delilimiz:

“Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüzer değnek vurun.” (Nur Suresi: 2)

Yine bir hadis-i Şerif’te şöyle geçmektedir:

Ubade b. Samit (r.a)'dan şöyle rivayet edilmiştir:

"Rasulullah (s.a.s)'e vahiy indiğinde bu ona zor ve ağır gelir ve yüzü değişirdi. Bir gün Allah (c.c) kendisine vahy indirdi. Bu durumundan sıyrılınca:

"Benden alın, benden alın! Allah onlara bir yol gösterdi. Bekar bekarla zina ederse yüz değnek ve bir sene sürgün, evli evliyle zina ederse yüz değnek ve taşlanarak öldürmedir."
(Müslim, Ahmed, Ebu Davud)

İslâm’ın sabit hükmüne rağmen bu hükmün aksini söyleyen ve bu şekilde insanlara aksettiren kimse, Allah’ın hükümlerine muhalefet eden bir kimsedir.

Sorunuza gelince…

Her okula giden kimse kâfir olmaz. Sizin kız veya erkek olmanız konusunda herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Fakat okula giden kız ile erkek arasında fark vardır. Önemli olan; okula gidildiği taktirde küfür veya haram işlenmemesidir. Şayet küfür veya haram işleme söz konusu değilse, okula gitmekte herhangi bir sakınca yoktur. Okula gitmesi caiz olmayan kimseler; mümeyyiz olmayan, daha aklı başında olmayıp şirki, küfrü, haramı ayırt edememek suretiyle küfre girebilen çocuklardır.

Bunların dışında büyüklerin hükmü başkadır. Şayet okula gittiğiniz taktirde kendinizi küfür ve haramdan koruyabiliyorsanız gitmenizde herhangi bir mahsur yoktur.  Aynı şekilde eğer okula İslam’ı anlatmak için gidiyorsanız bunda da bir mahsur yoktur, bilakis müstehap olan bir ameldir.

Son olarak nasihatimiz: Bu ve başka konularda İslâm’a karşı hassasiyetiniz çok güzel bir şeydir. Bu hassasiyetle beraber Tevhidi güzel bir şekilde öğrenip amel etmeniz gerekir. Bunun akabinde öğrendiğiniz ve amel ettiğiniz Tevhidi insanlara anlatmanız gerekir. Tevhidi güzel bir şekilde öğrenmeniz için Akide serimizden: ‘’ İşte Müslüman’’ ve ‘’İşte Tevhid’’ kitaplarını okumanız ve sitemizi güzel bir şekilde takip etmeniz bu konuda size faydalı olacaktır. 

İzzetli yaşamayı arzu edenler; inancı uğruna ölümü bir sevgili bilip mücâdele edenlerdir...
millet-ibrahim
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2015, 22:19:53 »

öncelikle şunu belirteyim cevabınız için teşekkürler..
dediğim gibi o kişi bunu yani zina yapan kişiye 80 sopa hususunu hz.eyyub a.s'ın uyguladığını iddiasıyla iftira atıyordu ben o -Rivayeti- görmediğimi(o zaman karşılaşmamıştım= bekarlara yüz sopa vurulması evlilerin recm edilmesinin gerektiğinin sabit olduğunu söyledim zaten bunların teferruatlar(yani daha bu konulardan önce tağutu red ilkesini yerine getirmediğinden kafir oldğunu söyledim bu konularınsa ayrı küfür ve şirkler oldğunu söyledim...) tabi ben o rivayetin aslını sonradan gördüm..(ki öyle bir rivayetin olmuş olsa dahi bizim Kitabullah'tan sorumlu olduğumuzu söyledim yani Rasulullah'tan önce gelen kavimlerin uyguladıkların islamda uygulanması için islamdaki herhangi bir hükme ters olmaması ve bize onun uygulanmasının gerekliliğinin sahih olarak gelmesi gerektiğini de ifade etmiştim kendisine )

Bu zamanda karşılaştığm problemlerin başında tevhidi anladığını söyleyip kafirleri tekfir etmeyeni müslüman görüp diğer ferdi meselelerde bocalayanlar

Ben bu zamanda bu hatayı çok önemli görüyorum büyük hata Allah için tekfir etmeyipte insanları tekfir etmek için zevk almak için tekfir ediyorlar ki bunları yapanlar dediğim gibi tevhidi anlamayan insanlar ..
Bu sözümü açayım canı sıkıldığı için daha islama girmemiş insana aha kafir oldun demeleri ne zaman müslüman olmuşlarki kafir olsunlar deyince beni haricilikle suçluyorlar..

Akide serinizi Şeyh Abdurrahman El Muhacir'ın siyerini okudum ayrıca kitapta okuyorum..
Cinsiyetim erkek..
Şirke götürebilecek her konuda önce bizatihi elimle müdahaleye gayret ediyorum -müdahale ediyorum - ama bunun faydasız olacağını görsem önce anlatılanın Tevhid dini olan İslam'a ters oldğunu söylüyor daha sonrasında oradan ayrılıyorum..

millet-ibrahim
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2015, 13:17:05 »

sanırım 1 ayı geçti cevabınızı bekliyorum yanlış anlamayın akidevi husus olduğu için önemli Anlayışınız için Allah Sizden razı olsun..
Alkame
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Ekim 2015, 15:14:03 »

sanırım 1 ayı geçti cevabınızı bekliyorum yanlış anlamayın akidevi husus olduğu için önemli Anlayışınız için Allah Sizden razı olsun..

Yazınızda herhangi bir soruyla karşılaşmadığımız için bir cevap vermiyoruz. Tam olarak ne sorduğunuzu yazarsanız, Allah (c.c)'ın izniyle en kısa zamanda cevaplarız.

millet-ibrahim
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 12 Ekim 2015, 10:10:58 »

Kendinden Başka ortağı olmayan Allah'a Hamd olsun İbadette İnançta Onun ortağı yoktur.. şeriatın hakim kılınmasında Doğru yolu Resulullah Bildirmiştir..

* okul okuyan kız ile erkek arasında fark olduğunu söylemiştiniz...
bu konuyu belirttim ilk önce adım ibrahim...

* sorum şu şekilde ben okulda bazı şirk içeren ve susarsam itikadıma zarar vereceğine inandığım sözleri duyunca elimle müdahale
ediyorum ama okuldaki öğretmen benim dediğimi ya kulak arkası ediyor yada hak veriyormuş gibi yapıyor ama genelde kibrden dolayı
 haksız olduklarını kabul etmek istemiyorlar Tıpkı Ümeyye İbn Ebi Salt ' ın ahlakı gibi..
ben burda bu müdahalemin yetersiz kaldığını görürsem ve oradan ayrılılır

Şirke götürebilecek her konuda önce bizatihi elimle müdahaleye gayret ediyorum -müdahale ediyorum
 - ama bunun faydasız olacağını görsem önce anlatılanın Tevhid dini olan İslam'a ters oldğunu söylüyor
 daha sonrasında oradan ayrılıyorum.. peki ayrılışım ordaki şirki ve küfrü ortadan kaldırmadığım için :::BENİ SUÇLU YAPARMI::: ki ben 2 defa denedim
örnekteki gbi..

SORU 2:  benim anlattıklarımdan yola çıkarak okul okumamda bir mahsur olurmu

(AÇIKLAMA : bu son senem yani 12. sınıfı okuyorum.. ama şu sorun var bu insanların fıtratları kökten bozulmuş kalpleri mühürlenmiş ki ben okul dışında
tebliğ yapınca dışaradaki insanlara verdiğim örnekler sonucu haklı görülüyorum ama sınıftakiler sözümü bitirmeme izin vermeden taassupla yaklaşıyor
ve sonrasında onların dinlememelerine tahammül edemiyorum ... ki okuldaki bi öğrenciyle neden sınıftakilerin bu kadar pis kni ve nefretle yaklaştığını
sorduğumda seni çekemiyorlar sen biraz derin konuşuyorsun sınıftakiler islami olarak yaklaşmadığı için seni anlamıyorlar  sorun sende değil onlarda dedi
hatta yine küfrün davetçisi olan bi felsefe öğretmeni vardı ne imiş felsefe ne dinden yana nede dine karşı imiş ama dinleri eleştirdiği için tepki görüyormuş
ardından kendince kendi dini olan demokrasiyi allayıp pullayıp şöyle şöyle dedi bende demokrasinin kokuşmuş bir ideoloji olduğunu ifade ettim antik yunan
toplumundan geldiğni falan falan dediki şuanki demokrasi o demokrasi gibi değil dedimki herşeyi bir kenara bırakın şimdi biz bir veterinere inşaat teslim ede-
bilirmiyiz hayır dedi peki inşaat mühendisine gel bilgisayar üretiminde çalış diyebilirmiyiz hayır dedi bende bu Arz Allah'ın değilmi madem öyle
sen 1,5 kilo olan o aklınla nasıl bir toplumu yöneteceksin seni de dünyayıda yaratan kanun koymada hayatımıza karışmada en doğrusnu bilmezmi
 bak meclste 550 kişi yani 550 rab 550 ilah birleşiyor bir toplumu düzenlemeye ve sorunlarını çözmeye çalışıp kanun koyuyorlar sonra aradan zaman geçiyor
o kanununun tarihi geçiyor bakıyorlar artık aynı tepki verilmiyor yeni bir kanun koyuyorlar amma Allah Tealanın koyduğu kanunlar kurallar bizim için seçtiği
yaşam biçimi kıyamete kadar geçerlidir değişmez eskimez o yarattıklarını en iyi bilendir her zaman toplumun sorunlarına en iyi cevabı verendi Allah'ın kitabına
yönelin dediğimde sınıftan biri atladı bozmaya çalıştı anlattıklarımı vsvs bundan açıklamak istediğim bazı insanlar gibi oturup ben davet veya tebliğ yapıyorum
dyip tağutun küfürlerini ve teşri konusunda tağutun sözlerinden bahsedildiğinde kafamı sıraya bırakıp uyumuyorum hocaya orda dur Bu Allah'ın dinine ters diyorum
sen tarih anlatabilirsin ama inancıma ters bir görüşü yaymaya çalıştığında müsade etmem diyorum )
Bismirrahman
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

قتل الانسان ما اكفره

« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2015, 17:46:31 »

@Milleti-İbrahim'den Alıntı: Kendinden Başka ortağı olmayan Allah'a Hamd olsun İbadette İnançta Onun ortağı yoktur.. şeriatın hakim kılınmasında Doğru yolu Resulullah Bildirmiştir..

@Milleti-ibrahim isimli üyemiz… Yazınıza Allah’a hamd ile başlamanız güzel bir şeydir. Fakat bir yanlışı düzeltmemiz gerekiyor: Allah’ın ortağı olmamasını ‘’İbadette, inançta O’nun ortağı yoktur’’ şeklinde ifade etmişsiniz. Bu şekilde bir ifade yanlıştır ve sınırlandırma söz konusudur. Her ne kadar kastınız Allah’ı tenzih etmek olsa da, kullandığınız ifadeden bu mânâ çıkar. Doğru olan ifade; ‘’Allah’ın hiçbir konuda ortağı yoktur!’’ şeklinde olması gerekir.

Soru: * okul okuyan kız ile erkek arasında fark olduğunu söylemiştiniz... bu konuyu belirttim ilk önce adım ibrahim...

* sorum şu şekilde ben okulda bazı şirk içeren ve susarsam itikadıma zarar vereceğine inandığım sözleri duyunca elimle müdahale
ediyorum ama okuldaki öğretmen benim dediğimi ya kulak arkası ediyor yada hak veriyormuş gibi yapıyor ama genelde kibrden dolayı
 haksız olduklarını kabul etmek istemiyorlar Tıpkı Ümeyye İbn Ebi Salt ' ın ahlakı gibi..ben burda bu müdahalemin yetersiz kaldığını görürsem ve oradan ayrılılır
Şirke götürebilecek her konuda önce bizatihi elimle müdahaleye gayret ediyorum -müdahale ediyorum
 - ama bunun faydasız olacağını görsem önce anlatılanın Tevhid dini olan İslam'a ters oldğunu söylüyor
 daha sonrasında oradan ayrılıyorum.. peki ayrılışım ordaki şirki ve küfrü ortadan kaldırmadığım için :::BENİ SUÇLU YAPARMI::: ki ben 2 defa denedim örnekteki gibi..

Cevap: Şunu bilmen gerekir ki; İslâm’a aykırı olan herhangi bir şey duyduğunda veya gördüğünde el ile karşı gelemezsen bile dil ile karşı gelirsen, her ne kadar karşıdaki kişi seni umursamaz ve dediklerini kabul etmese bile Emrî-bi’l Ma’ruf yapmış olursun ve hep bu şekilde yaptığında o meclisi terk etmek zorunda değilsin. Zîra bu şekilde bir mudahale seni şirke, küfre ve harama düşmekten kurtarır. Ayrıca her küfre ve harama karşı çıktığında, bunların doğru olmadığını herkes önünde belli etmiş olursun.

Soru2:  benim anlattıklarımdan yola çıkarak okul okumamda bir mahsur olurmu

(AÇIKLAMA : bu son senem yani 12. sınıfı okuyorum.. ama şu sorun var bu insanların fıtratları kökten bozulmuş kalpleri mühürlenmiş ki ben okul dışında tebliğ yapınca dışaradaki insanlara verdiğim örnekler sonucu haklı görülüyorum ama sınıftakiler sözümü bitirmeme izin vermeden taassupla yaklaşıyor ve sonrasında onların dinlememelerine tahammül edemiyorum ... ki okuldaki bi öğrenciyle neden sınıftakilerin bu kadar pis kni ve nefretle yaklaştığını sorduğumda seni çekemiyorlar sen biraz derin konuşuyorsun sınıftakiler islami olarak yaklaşmadığı için seni anlamıyorlar  sorun sende değil onlarda dedi
hatta yine küfrün davetçisi olan bi felsefe öğretmeni vardı ne imiş felsefe ne dinden yana nede dine karşı imiş ama dinleri eleştirdiği için tepki görüyormuş ardından kendince kendi dini olan demokrasiyi allayıp pullayıp şöyle şöyle dedi bende demokrasinin kokuşmuş bir ideoloji olduğunu ifade ettim antik yunan toplumundan geldiğni falan falan dediki şuanki demokrasi o demokrasi gibi değil dedimki herşeyi bir kenara bırakın şimdi biz bir veterinere inşaat teslim ede-
bilirmiyiz hayır dedi peki inşaat mühendisine gel bilgisayar üretiminde çalış diyebilirmiyiz hayır dedi bende bu Arz Allah'ın değilmi madem öyle sen 1,5 kilo olan o aklınla nasıl bir toplumu yöneteceksin seni de dünyayıda yaratan kanun koymada hayatımıza karışmada en doğrusnu bilmezmi bak meclste 550 kişi yani 550 rab 550 ilah birleşiyor bir toplumu düzenlemeye ve sorunlarını çözmeye çalışıp kanun koyuyorlar sonra aradan zaman geçiyor o kanununun tarihi geçiyor bakıyorlar artık aynı tepki verilmiyor yeni bir kanun koyuyorlar amma Allah Tealanın koyduğu kanunlar kurallar bizim için seçtiği
yaşam biçimi kıyamete kadar geçerlidir değişmez eskimez o yarattıklarını en iyi bilendir her zaman toplumun sorunlarına en iyi cevabı verendi Allah'ın kitabına yönelin dediğimde sınıftan biri atladı bozmaya çalıştı anlattıklarımı vsvs bundan açıklamak istediğim bazı insanlar gibi oturup ben davet veya tebliğ yapıyorum dyip tağutun küfürlerini ve teşri konusunda tağutun sözlerinden bahsedildiğinde kafamı sıraya bırakıp uyumuyorum hocaya orda dur Bu Allah'ın dinine ters diyorum sen tarih anlatabilirsin ama inancıma ters bir görüşü yaymaya çalıştığında müsade etmem diyorum )

Cevap: Bize aktarmış olduğun bilgilere göre, bu durumda senin okul okumanda bir sakınca yoktur. Çünkü sen, bulunduğun mecliste vuku bulan şirke, küfre ve harama karşı çıkıyorsun, sessiz kalmıyorsun. Yukarıda da belirttiğimiz gibi: İslâm’a aykırı bir durum söz konusu olduğunda söz ile karşı gelirsen o ortamı terk etmen gerekmez. Bilakis orada kalman daha hayırlıdır. Zîra böyle bir durumda o ortamı terk edersen, İslâm’a aykırı davranışlara karşı koyacak kimse kalmaz. Bu şartlarda okul okumana izin verirler ve sen bu tavrını bozmazsan, İslâm’a hizmet etmiş sayılırsın.  Son olarak senin için duâmız: Allah (Subhânehû ve Teâlâ) seni Tevhid üzerinde sâbit kılsın…

İzzetli yaşamayı arzu edenler; inancı uğruna ölümü bir sevgili bilip mücâdele edenlerdir...
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.