HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 12:34:26

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: HİLAFET HAKKINDA  (Okunma Sayısı 45559 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ebu Süfyan
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #30 : 09 Nisan 2017, 01:11:51 »

AllahIN SELAMI TÜM MÜSLÜMANLARIN ÜSTÜNE OLSUN
BUNDAN SONRA ;
BELLİ BİR SÜRE ÖNCE BURAYA IŞİDİ SAVUNAN BİR ÇOK YAZI ATTIM  NEYSE Kİ AllahIN İZNİYLE KİMİN HAK KİMİN BATIL OLDUĞUNU GÖRDÜM SİZE KENDİ GÖZÜMLE GÖRDÜĞÜM VE KENDİ OKUDUĞUM KENDİ KULAKLARIMLA DUYDUĞUM KÜFÜRLERİNİ TEK TEK SAYAYIM AllahIN İZNİYLE ;

1-USAME BİN LADİNİ TEKFİR ETMİYOR CEHALETİ MAZERET GÖREN LADİNİ TEKFİR ETMİYOR VE SONRASINDA BİZ CEHALETİ MAZERET GÖRENİ TEKFİR EDİYORUZ DİYORLAR

2-ADNAN İNİN KONUŞMASI DİYOR Kİ ZAMANIMIZIN ASLİ KÜFÜRDÜR DEMEK GÜNÜMÜZ HAVARİÇLERİN BİDATIR

3-ADNANİNİN 2011 YILINDAKİ MOLLA ÖMER HAKKINDAKİ KONUŞMASI MOLLA ÖMERE ŞU SÖZLERİ SARF EDİYOR ;
"EY YÜKSEK DAĞLAR GİBİ YÜCE ŞEYHİMİZ EY DENİZLER GİBİ CÖMERT VE ŞEREFLİ LİDERİMİZ MOLLA ÖMER ANAM BABAM SANA FEDA OLSUN " DİYEREK DEVAMINDA ONA HİCRET ETMELERİNİ SÖYLEREK SÖZLERİNİ BİTİRİYOR

4-BU BİZİM AKİDEMİZ VE MENHECİMİZ ADLI BROŞÜRÜNDE 21. SIRADAKİ SÖZLERİNDE
-Bir memlekette küfrün şiarları yüceltiliyorsa ve
yönetim, İslami hükümlerin yerine küfür hükümlerine göre
yapılıyorsa, o diyar küfür diyarıdır. Bu, o diyarda
yaşayanları tekfir etmeyi gerektirmez. Aşırıların;
“İnsanlarda asıl olan mutlak küfürdür” dediği gibi
demiyoruz. Bilakis, her insan kendi haline göre hüküm alır.
Onlardan Müslüman ve kâfir olanlar vardır
DİYEREK AKİDELERİNİ BELİRTMİŞ OLDULAR

5- EBU BEKİR EL BAĞDADİ NİN TERÖR NEDİR ADLI KONUŞMASINDAKİ SÖZLERİNDE BURMADA MÜSLÜMANLARIM YAKILMASI DEMESİ FİLİSTİNDE EVLERİ YIKILAN MÜSLÜMANLARIN DEMESİ HALKLARI TEKFİR ETMEDİKLERİNİN DELİLİDİR

6-ÖMER EL HÜSEYNİ EL KUREYŞİ EL BAĞDADİ İSMİNDEKİ EBU BEKİR EL BAĞDADİDEN ÖNCEKİ IŞİD LİDERİ DE ŞU SÖZLERİ SÖYLEMEKTEDİR
"Bir memlekette küfrün şiarları yüceltiliyorsa ve
yönetim, İslami hükümlerin yerine küfür hükümlerine göre
yapılıyorsa, o diyar küfür diyarıdır. Bu, o diyarda
yaşayanları tekfir etmeyi gerektirmez. "
KENDİ SESİYLE SÖYLEYEN LİDERLERİ NET BİR ŞEKİLDE AKİDESİNİ BELİRTMİŞTİR

7-ÖNCEKİ ZAMANLARDA AKİDELERİNİ AÇIKLAYAN IŞİD 13.SIRADAKİ SÖZLERİNDE ŞUNLARI DİYOR
"SAHADA ÇALIŞAN CİHAD GRUPLARINI DİN KARDEŞİMİZ OLARAK GÖRÜYORUZ VE ONLARI KÜFÜRLE GÜNAHLA SUÇLAMIYORUZ " DİYEREK DEVAM EDİYORLAR

BUNUN GİBİ DAHA BİRÇOK AKİDE SIKINTISI BULUNAN IŞİDİN AKIDESINDE KESİNLİK YOKTUR CEHALETİ MAZERET GÖREN İLE GÖRMEYENLER AYNI CEPHE ALTINDA SAVAŞIYOR GEÇEN YAYINLADIKLARI BİR VİDEODA ORADA YAŞAYAN VE IŞİDİ TEKFİR EDEN 4 AZERİ ADAMI YAKALAYIP KONUŞTURUYORLAR SORDUKLARI SORULAR ;

-DEVLETİ NEDEN TEKFİR EDİYORSUN ?
CEVAP VEREN AZERİ:
+ ÇÜNKÜ SİZ HALKLARI MÜSLÜMAN GÖRÜYORSUNUZ
    MÜŞRİK HALKTAN ZEKAT ALIYORSUNUZ
    SURİYE ORDUSU GİBİ GRUPLARA KARDEŞ DİYORSUNUZ
DEVLETİN BAŞKANLARINA MÜRTED HÜKMÜ VERİYORSUNUZ

DİYEN AZERİLERİ HARİCİ DİYE İNFAZ EDİYOR VE BUNA BENZER BİRÇOK KİŞİYİ ORDUDAN ATIP TOPRAKLARINDAN KOVALIYOR BUNLARIN HEPSİNİN LİNKİDE VARDIR FAKAT SİTE KURALLARI GEREĞİ YAYINLANMASI YASAKTIR
CIHADDAN ÖNCE İMAN GELİR İMAN OLMADAN CİHAD OLMAZ VE HAK BELLİ OLDUKTAN SONRA BATIL YOK OLMAYA MAHKUMDUR !
SON SÖZÜMÜZ ALEMLERİN RABBİ OLAN Allah'A HAMD OLSUN...
Allah RAZI OLSUN AYDINLATTIN KONUYU
alalhak
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #31 : 28 Nisan 2017, 15:40:25 »

İşte işid in kadısından yeni bir kaydı

LİNK VERMEK YASAKTIR

Hakk'ı arayıp tabi olma arzusunda olanlara Rabbim'den yol azığı kılmasını umut ediyorum
alalhak
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #32 : 29 Nisan 2017, 19:44:59 »

link vermiştim ama link vermenin yasak olması sebebiyle kaldırılmış, isteğim hakkı arayan insanlara bir nebze de olsa gördüğüm ve faydası olacağını düşündüğüm şeyleri paylaşmak.

arama motorlarında

——-

şeklide kopyalayıp araştılması, 31,50 dakikalık bir video bunu dinlemenizi tavsiye ederim özellikle 24.dakikada ki açıkmalamayı görmenizi arzu ediyorum
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #33 : 29 Nisan 2017, 20:26:17 »

alalhak, Ebu Ubeyde İslam devleti yokken taguta muhakeme olma hakkında ne diyor? Bu konuda bu kişinin inancını biliyor musun?
alalhak
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #34 : 05 Mayıs 2017, 10:18:29 »

Önceden nasıl düşündüğünü bilemem , (hadi diyelim önceden küfür olan bir inancı, düşüncesi vardı ama şu konuşmasıyla değerlendirildiğinde) hak yayınları ilim talebesi mi acaba diye düşündürüyor, öyle değil mi ki insan olarak sapıklık üzere iken hidayet veren Allah'tır. Rabbim ilmini ve imanını arttırsın, kalbine ve ayaklarına sebat versin
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #35 : 05 Mayıs 2017, 11:23:47 »

Önceden nasıl düşündüğünü bilemem , (hadi diyelim önceden küfür olan bir inancı, düşüncesi vardı ama şu konuşmasıyla değerlendirildiğinde) hak yayınları ilim talebesi mi acaba diye düşündürüyor, öyle değil mi ki insan olarak sapıklık üzere iken hidayet veren Allah'tır. Rabbim ilmini ve imanını arttırsın, kalbine ve ayaklarına sebat versin

Alalhak, sanırım eklediğin videoyu güzel dinlemiyorsun. Eğerki dikkatli dinlemiş olsa idin, Ebu Ubeyde'nin "biz önceden neye inanıyorsak şimdide aynı şeylere inanıyoruz" dediğini duymuş olman gerekirdi. Yani bu adam akide değiştirdiğini kabul etmiyor. Şimdi sana soruyorum, misal: Bir kişi dün tagutun temyiz mahkemesine başvurmayı caiz görmesi, şimdi ise taguta muhakeme olmak küfür demesi ve daha sonra biz akide değiştirmedik demesini nasıl değerlendirirsin? Daha düne kadar kafire kafir demeyen kafirdir kaidesinin Şeyh Malti'den delil getirerek (ki Şeyh Malti'nin sözünde bu cehalet fenerlerine delil olarak hiçbir söz yok) bid'at demesi, sonra ise bu kaidenin hak olduğunu söylemesi, yine büyük şirkte cehalet mazeret değildir demesine rağmen bu konuda cehaleti mazeret görenleri tekfir etmemesine ne dersin?

Ayrıca dedinki: "hak yayınları ilim talebesi mi acaba diye düşündürüyor" sözünle ne demek istedin anlamadım.

Şimdi sana bazı sorular soracağım bildiklerine cevap vermeni istiyorum.

1- "Zamanımızdaki insanalrın aslı küfürdür demek, sapık havariçin inancıdır" sözü hakkında ne dersin?

2- Bin Ladin'e ne hüküm veriyorsun? Tekfir ediyor isen, tekfir etmeyen bir kişiye ne hüküm verirsin?

3- Eymen ez-Zevahiri'ye ne hüküm veriyorsun? Tekfir ediyor isen, tekfir etmeyen bir kişiye ne hüküm verirsin?

4- Mısır halkının aslı Müslümandır diye bir inancın var mı? Yok ise böyle diyene ne hüküm verirsin?

5- Günümüzdeki tagutlara mürted der misin? Demez isen böyle söyleyenlere ne hüküm verirsin?

Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.