HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Mart 2024, 14:13:52

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Swack adlı üyemiz:  (Okunma Sayısı 57351 defa)
0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DARİMİ
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Mayıs 2014, 13:18:09 »

Swack adlı üyemiz:Üyelerimizle sizlerin arasında bir takım yazışmalar söz konusu oldu. Bizler her iki tarafında rahat bir şekilde meramını dile getirmeleri ve faydalı bir münazara olsun ümidiyle müdahil olmak istemedik. Her iki tarafında yazdıklarını alel ıtlak kabul etmiyoruz.
Mademki sitemizde yazıyorsunuz ve yazışmalarınızda akidemiz hakkında bir takım itirazlarınız var, sizleri tevhidin aslı konusunda münazaraya davet ediyoruz. Eğer kabul ederseniz, sizinle öncelikle takip edilecek münazara üslubu hakkında konuşuruz.
Yönetici kardeşlerimizden birisi veya ikisi ilim talebesi sıfatıyla sözcümüz olarak sizinle münazara edecektir. Fakat sizlerin de sizden olan ve vekil olarak sizin adınıza konuşacak olan bir kimseyi, ilmi seviyesini belirterek, tayin etmeniz gerekecektir.

Sizden isteğimiz öncelikle münazara davetimizi kabul edip etmediğinizi belirtmeniz, eğer kabul etmişseniz kimlerin temsilcisi olduğunuzu (Yani hakkında yazıların yazıldığı kimseleri –Vanlıları- temsil edip, etmediğinizi) açıkça ifade etmenizdir. Bunları açıkladıktan ve münazarayı kabul ettiğinizi beyan ettikten sonra sizinle tevhidin aslı konusunda ve münazarada takip edeceğimiz usul ve ölçü alacağımız esasları konuşabiliriz.
Swack
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 23 Mayıs 2014, 17:52:22 »

Sayın yönetici darimi

nazik davetiniz için teşekkür ederim. ben kendim dışında kimseyi temsil etmiyorum .münazara davetinizide hakkın talibi olarak kabul ediyorum

ilim olarak hiçbir titrim yok ancak müslümanın dinini öğrenmesi gerektiğine inandığım için rızkımı kazanma  dışındaki zamanımı öğrenip paylaşmayla geçiriyorum.

Atayacak bir vekilim yok kabul ederseniz ben sizin munazara davetinizi kabul ediyorum. (tanımamakla beraber bluemoon isterse benimle beraber katılabilir)

slm
kamer34
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2014, 21:11:56 »

Duamız bu münazaranın tüm müslümanlara ve Van daki bu kesime hayırlı netice ile sonuçlanmasıdır. Ancak tavsiyemiz münazara başlının Van daki bu kesime hitap edecek şekilde olmasıdır. veya Van kelimesinin geçeceği bir başlık olmasıdır. ki o zaman googldan Van ile arma yapıldığında bu bölüme rahat ulaşılabilsin.

Allahın selamı tüm müminlerin üzerine olsun.
bluemoon
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2014, 00:49:40 »

Selam hidayete tabi olana...
Değerli darimi
Olayı kapatmak erdem olmuş.  Fakat şunu sizden rica ediyorum gerek Van şehri  ve oradaki müslümanlar olaya müdahil değil başta Sami sadece zan ve yazi uzerinden yürüdü.
Öncelikle sizin yönetici olarak size ben buradayım demeyen kişilerin ismini sizin yönetici sıfatıyla silmeniz ve bizleri uyaran kimseler olmanız gerekmez mi? Bunun kul hakkı olduğu sizinde buna yönetim olarak ortak olduğunuzu hatirlatmak isterim.Oncelikle  ismi zikredilen kişilerin isminin silinmesidir. Azadi kardes bu konuda haklıdır. Ve daha si diyer konu başlıkları tarafınızdan silinmeli yeni bir başlıkla bir  sayfa açılmalıdır kanaatindeyim.
Allahın verdiği ilim ile konulara bilgim kadariyla müdahil olabilirim (Sevgili swack).lakin tartışmalar imanimizi ve bilgimizi arttırmak için olduğu sürece Allah nezdinde kabul görür ve hatalarimizi duzeltmek icin vesile olur olayı bu şekilde yonetecekseniz sevgili Darimi kardesim inşAllah engel yok.
Bu konuda bende sizden cevap bekliyorum.
Allaha emanet olunuz.
-Zemahşeri-
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 24 Mayıs 2014, 08:11:42 »

Yaratan ve yarattıkları üzerinde hükümran olan Rabbimin adıyla.

Sayın bluemoon; Senin yazdıklarından dökülen mısralara bakınca tüm eski dava arkadaşlarım gözümün önüne geliyor. Bu anlamda o eski arkadaşlarımdan kendimi soyutlayıp ayrı bir kategoriye koymuyorum çünkü onlarla birlikte iman etmiş onlarla birlikte yıllarca mücadele vermiş biri olarak onları iyi tanıyor ve onların çoğunun samimiyetlerinden zerreyi mıskal kadar şüphe içerisinde değilim.

Ancak arada geçen uzun zaman neticesinde bu arkadaşlarım imanlarına şirk ve küfür gibi imanı bozucu bir takım fikirler edinmişlerdir. Benim buradaki gayem bu arkadaşlarımın tekrardan ilk iman ettikleri gibi özlerine dönmelerine vesile olmaktır.
Israrla isimlerin silinmesini isteminize gerçekten bir anlam veremiyorum. Bugün Ebu Musa’nın talebeleri olan Ebu Ubeyde ve Ebu Hanzala ki yeni öğrendim bunlar Van’ada konuçlanmışlar evet bunlar binlerce insanın sapmasına sebep olmaktalar. O halde Seyyit Kutub’unda dediği gibi bu isimler deşifre edilmeli ve bunların arızi durumları naslar ışığında ortaya konmalıdır. Bu her Müslüman’ın yapması zorunlu olan bir görevdir. Bizim bundan rahatsız olmamamız gerekir.

Gerek burada ismi zikr edilenler olsun gerek ismi zikr edilmeyenler olsun evet bunlarının çoğunun bu yazılanlardan haberleri olduğunu biliyorum. Ancak onlar sessiz kalmayı yeğliyorlar buda bizim değil onların sorunudur.

Sami kardeşimin ortaya koyduğu ikili görüşmelerdeki meselelerin kul hakkı olduğuna hüküm edilmesi gerçekten anlaşılır bir şey değildir. Eğer hakkaniyet ölçüsü içerisinde o bölümler okunursa görülecektir ki mektup içerikliği tamamen dinle alakalı şeylerdir.

Bu ismi geçen şahıslar çıkıp bunları yalanlayabilirlerdi ancak bunu yalanlamadılar. Hadi diyelim ki sami kardeşimi yalanladılar peki beni nasıl yalanlayacaklar.? Birebir müşahade ettiklerimizden şunu gördük ki bazı kesimler Müslümanları Yahudilerin güdümünde olmak ve siyonizme hizmet etmekle itham etemket ve alimlerimizi Mason olmakla suçlanmaktadırlar. Bu sizce ne kadar hakkaniyet ölçüsü içerisindedir bunu düşünmemiz lazım. Biz Elhamdülillah Müslümanız işittik ve iman ettik demesini bilen insanlarız zanla konuşmayız ve zanla konuşanlara da itibar etmeyiz. Bu sebeple diyorum ki yazılıp çizilenler kalsın bu aşamadan sonra DARİMİ kardeşimle yapacağınız münazara daha derli toplu olacağını düşündüğümden dolayı İnşaAllah her iki kesime ve başkada okuyan okuyuculara faydalı olacaktır.

Sami kardeşimden istirhamım o son astığı yazının başlığını değiştirsin evet o başlık gerçekten hoş olmamış ve varsa başkada kendi yazdıkları içerisinde hakaret edici cümleler çıkarıp ayıklasın.

Benim kullandığım ıstılahi kelimelere gelince kafir müşrik gibi kavramları kullandığımızda bunları kendilerine yapılmış bir hakaret olarak inanan birleri varsa bu onların sorunudur. Biz Müslümanız ve bu kavramlar dinimizin kullandığı kavramlardır. Bu kavramları naslar ışığında kullanmak hakaret değil tam tersi olması gereken şeydir… İnşaAllah bu müzakere diğer ilim sahibi eski arkadaşlarımızdan birileri tarafından da katılım sağlanarak desteklenir ve hayırlı bir netice ile sonuçlanır… Amin… Vesselam.
bluemoon
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2014, 08:42:33 »

Burada dürüst olmak gerekir Zemahseri ismi zikredilen insanlardan gelip kendilerini savunmalarini istiyorsunuz ama ne hikmettir sizler ve bizler lakaplı olarak yazıyoruz adalet bu değildir siz ve biz ne zaman ismimizle  yazarsak o zaman adalet olur. Ki kanaatim sitenin gelen kuralı ve düzeninin devam etmesinden yanadır.  Allahtan  korkun.
Swack sana da tavsiyem benim dediklerimi düşün ve bu şartlar altında yönetici kardeşler bu adaletsizligi ortadan kaldırıncaya kadar yazma.
Allah adil olanları sever ....
Sevgili Darimi cevabını bekliyorum.
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 24 Mayıs 2014, 14:12:03 »

Darimi gardaş, Swack isimli üye Van'daki bahsi geçen gurubu temsil etmiyor ise, bu kişiyle böyle bir tartışmaya girmeye gerek yoktur. Swack'a tevhidi anlatmanız yeterli olacaktır. Bu tartışmayı avamdan olan birisiyle değil, Van'da bahsi geçen gurubun hocalarından veya ilim talebelerinden birisiyle yapmanız daha doğru olur. Bu tartışmadan Swack gibi avamdan olan kişilerde bu şekilde faydalanır inşeAllah.

Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 24 Mayıs 2014, 18:30:48 »

Kaldı ki, "bunların hocaları veya talebeleri yoksa Swack ile tartışalım bundan avamlar da faydalansın" yazmışsınız.

Kim yazmış bunu?

Siz liste yayınlarsınız tekfir için ve biriniz iki kişinin ismini yazmayı unuttu veya yazmadı diye onu da listenize eklersiniz. Ve bu yaptığınız yeniden güçlü bir içsel kibre sebep olur.

Tekfir listesi yapan kim? Davetulhaq veya Hak Yayınları mı?

Burada tartışmaya çağırmaktaki amaç hakkı bulmak için atılmış bir adımdır. İki tarafta İslam adına birşeyler söylüyor ve iki tarafta farklı görüşler bildiriyor. İşte bu konuda ciddi manada bir tartışma yapılırsa Allah'ın izniyle hakkı arayanlar için faydalı olacaktır. Ama bu tartışma swack veya  bluemoon gibi avamdan olan kişilerle değil, Van'daki ismi geçen gurubu temsil edecek hocaları veya ilim talebeleri arasında olması gerekir. Avamla tartışmaya girilmez.

Ayrıca yönetici kardeşlerimiz bahsi geçen konularda herhangi bir müdahalede bulunmadılar. Ama baktılarki tartışılan konu kimseye pek bir fayda sağlamıyor veya düzenli bir şekilde gitmiyor, işte bunun için kardeşlerimiz bir adım attılar. Bizlerin inancında bir sakatlık görüyorsanız buyrun bunu delilleri ile birlikte ispat edin. Uzantan uzaktan göndermeler yapmak yerine, bizzat konuşulması gereken kişilerle bu mesele tartışılsın.

Swack
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2014, 19:02:39 »

Bluemoon

sana gıyabında kardeş dedim bizim aldığımız peygamberi terbiye kardeşlerimizi satmamayı gerektirir onun için talebin olan tüm yazılar kalkmadıkça

inşaAllah yazmıyacağım.  Umarım Rabbim bu dünyada veya ahirette bizi karşılaştırır. AllahIN selamı üzerine olsun.

Tevhidçi

senin adın tüccara benziyor sanki tevhid satıyorsun çaycı- lokantacı v.s gibi

Bak  sözünü ettiğin arkadaşlar hem ilim olarak hemde edep olarak seninle aynı seviyede değiller . bende bir vefanın yerine getirilmesi adına burdayım

ancak şunu net söyleyebilirim Allahın izniyle HAŞEVİ dininizi iyi biliyorum.

onların yanından ayrıldığında onlara deki selam
islamrus
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2014, 19:05:03 »

ben bir sey sormak istiorum ilmim yoktur taguta mahkeme olmak tafsiliszi kufur oldugunun delili nedirki
bluemoon
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2014, 19:23:32 »

Swack ve azadi kardeşler anlaşılan o ki aynı talepleri istiyoruz bende size teşekkür ediyorum. Umarım Rabbim bizi doğru yola iletir ve kalplerimizi yakınlaştırır.Duanıza da Amin diyorum tüm kalbimle..  
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2014, 19:25:46 »

Swack ismimi boşver yazdıklarımla alakalı bir itirazın varsa söyle. Öyle isimlerle uğraşırsan bir santim ilerleyemezsin. Sanırım bu halde olmanın sebebide bu.
azadi
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

.
« Yanıtla #12 : 24 Mayıs 2014, 20:59:12 »

.
azadi
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

.
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2014, 21:04:50 »

.
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 24 Mayıs 2014, 21:45:48 »

Allah basiretinizi açsın. Benim yazdığım ile sizin yazdığınız bir mi? Görülen oku okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Anlamadığınız gibi birde itham ediyorsunuz.

Siz mevzuyu bile anlamamışken neye karşı çıkıyorsunuz şaşılacak iş doğrusu? Buradaki mesele kişiler değil, kişilerin İslam adına ortaya attığı iddialar. İnançları. Ne bekliyorsunuz, birileri İslam adına onca batıl iddiada bulunacak, kimsede buna ses çıkarmayacak öyle mi? Ayrıca Sami ile Zemahşeri'nin yazdıkları kendilerini bağlar.
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.