HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 16:00:38

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Forumda yeniyim  (Okunma Sayısı 14011 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BirMümin
Ziyaretçi
« : 23 Mart 2014, 16:05:43 »

Selamın Aleyküm kardeşlerim. Benim kafam cok karışık. Secimler yaklaşıyor ya hani. Benim bazı sorularım olacak.
Benim Türkiye gibi laik bir ülkede yaşamam caiz midir? Sanırım bu sitede gördüm, bu tarz bir ülkeye mensup olp kurallarına uymak, kimliğini taşımak küfürdür yazıyoröuş (emin değilim)
eğer oy vermezsem küfürden kurtulur muyum?
bazı kişiler müslüman partiye oy verelim ki , işimiz kolaylaşsın, ezan türkçe okutulmasın, müslümanlar zulüm görmesin, sonra biz parti bizim yanımızdayken şeriatı getiririz diyorlar.
bir de tekfir meselesinde bir şey sroacağım. Bir müslüman bir müslümana kafir derse kendisi kafir olur diyorsunuz. Alparslan Kuytul, hayır diyor eğer yanlışlıkla, demişse, müslümana kafir demenin helal oldugunu görerek demişse kafir olur mesela, bir A müslümanı Bir B müslüanına kafir dedi ama B yi kafir sandıgı için (Atıyorum küfür eylem yaptıgını söylediğini  sandı, veya, onu tanıtırken bu B müslümanı böyle böyle yapıyor dediler A müslmüanına, o da bunlara aldanarak dedi vs)  isekafir olmazsmış . YANİ YANILIRSA EĞER A MÜSLÜMANI KAFİR OLMAZMIŞ; B MÜSLÜMANINA KAFİR DEMEYİ HELAL GÖRÜRSE KAFİR OLURMUŞ DEDİ.

bir de kafire kafir demeyen kafir olur meselesi hakkında cok korkuyourm. Şimdi biri var diyelim, eğer o kafirse ben ona müslüman dersem, ben kafir mi olurum? Veya biri müslümansa ben kafir dersem ben kafir mi oluum? Eğer, Allahım ben bilmiyorum sen biliyorsun diyip kenera cekilirsem kurtulur muyum?
Bir müslüman kardeşimizin , eğer skype hesabı varas oradan konuşabilir miyiz acaba? bilgili bir karadeimizin.

He bir de unutmadan: dinimizislam.com diye bir site var ibni teymiye ye reddiyeler yazıyor hatta diyor ki
İmam-ı Şarani hazretleri buyuruyor ki:
(İbni Teymiye, tasavvufu inkâr eder, evliyaya, ariflere dil uzatırdı. Kitaplarını okumaktan, yırtıcı hayvandan kaçar gibi kaçmalıdır.) [Tabakat-ül-kübra]

İmam-ı Süyuti hazretleri buyuruyor ki:
(İbni Teymiye kibirliydi. Kendini beğenirdi. Herkesten üstün görünmek, karşısındakini küçümsemek, büyüklerle alay etmek âdeti idi.) [Kam-ul Muarıd]

vs vs diyor.
Bir de tasavvuf hakkında ne diyorsunuz? Bir de atıyorum Fethullah Gülen kafirse ben ona kafir demezsem ben de mi kafir olurum?
BirMümin
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2014, 16:08:54 »

Kardeşlerim bir de bu ülke, Türkiye ,  İmam Azama göre darul harp olmuyormuş. buna ne dersiniz? Yani darul harp olması için gereken 3 şarttan 1 bile eksik olsa darul harp olmuyormuş orası. Türkiye de darul harp değilmiş diyorlar ne dersiniz?
Vasat Ümmet
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Mart 2014, 18:24:57 »

Ve Aleykum Selam

Sormuş olduğunuz sorular daha önce sorulup, cevap verilmiş sorulardır. Sitede arama yaparak istediğiniz cevaba ulaşabilirsiniz. Yönetici kardeşlerin astığı cevapların hepsini okuduğunuz takdirde, hala mutmain olamamış iseniz o zaman soru sorabilir ve yönetici kardeşler tarafından size cevap verilecektir.
Örneğin: Tasavvuf hakkındaki bilgiye şu linkten ulaşabilirsiniz :

http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=11448.0

Sitenin hakkınızda hayırlı olmasını dilerim...

"Böylece sizi vasat bir ümmet kıldık ki, insanlara karşı Şahitler olasınız. Peygamber de sizin üzerinize şahit olsun...
// Bakara:143//
BirMümin
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2014, 21:47:26 »

Ve Aleykum Selam

Sormuş olduğunuz sorular daha önce sorulup, cevap verilmiş sorulardır. Sitede arama yaparak istediğiniz cevaba ulaşabilirsiniz. Yönetici kardeşlerin astığı cevapların hepsini okuduğunuz takdirde, hala mutmain olamamış iseniz o zaman soru sorabilir ve yönetici kardeşler tarafından size cevap verilecektir.
Örneğin: Tasavvuf hakkındaki bilgiye şu linkten ulaşabilirsiniz :

http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=11448.0

Sitenin hakkınızda hayırlı olmasını dilerim...

Size göre ben kafir miyim şu an? Müslüman olmam için Türkiyeden ayrılmalı mıyım?
Vasat Ümmet
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 24 Mart 2014, 22:52:03 »

Sizin de dediğiniz gibi siz sitede yenisiniz...
Sitede arama yaparak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

"Böylece sizi vasat bir ümmet kıldık ki, insanlara karşı Şahitler olasınız. Peygamber de sizin üzerinize şahit olsun...
// Bakara:143//
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.