HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 29 Mart 2024, 00:51:44

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: "Hak Yayınları" na Sorular  (Okunma Sayısı 19990 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
İmam Tahavi
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Mart 2014, 19:06:38 »

Bismillahirrahmanirrahim
Teymullah! "Hak Yayınları" tarafından basılan bazı kitapların yazarları hakkında bizi bilgilendirirmisin lütfen?
1. Abdur Rahman El Muhacir
2. Abdul Hak El Heytemi
Bu kişilerin hayatı, nerede ilim okudukları ve.s. Hakkında bilgi istiyoruz. Çünkü bazı çevrelerde adları zikr edilen kişilerin aslında bir kişi olduğu söylenilir. Yani Ziyaeddin El Kudsi.
Bu söylentiler acaba gerçek mi yoksa yalanmı? Bunu bizzat sizlerden öğrenmek istiyoruz. Bu konuda bizi bilgilendirirseniz memnun oluruz.
DARİMİ
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Mart 2014, 19:52:28 »

Bu konuyla ilgili sorularınızı hak yayınları sitesine sorarsınız, kardeşlerimiz size gereken bilgileri verirler.
İmam Tahavi
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Mart 2014, 14:04:15 »

Darimi! Bu bahs ettiğiniz hangi site? “TagutuRed” sitesimi? Ben sizin iki tane sitenizi biliyorum. Birisi şu “davetulhaq” diğeri ise “TagutuRed”. Bu iki siteden başka siteleriniz varmı?
ıbrahım garıp
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 25 Mart 2014, 15:31:21 »

tahavi darımı sana www.haqyayinlari.com‎ bu adrese sormanı yanı hak yayınlarının kendı sıtesıne sormanı soluyor
Haq Yayınları
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 28 Mart 2014, 14:51:38 »

Allah-u Teâlâ’ya hamd olsun. O'na şükreder, O'ndan yardım ister, O'nun bağışlamasını dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve kötü amellerimizden Allah’a sığınırız. Allah kime hidayet ederse onu saptıracak, kimi de saptırırsa ona hidayet edecek yoktur. Şahadet ederim ki Allah tan başka ibadete layık ilah yoktur ve yine şahadet ederim ki Muhammed (sallAllahu aleyhi ve sellem) O'nun kulu ve resulüdür.
Soru:1)
 Hak Yayınları" tarafından basılan bazı kitapların yazarları hakkında bizi bilgilendirirmisin lütfen?
1. Abdur Rahman El Muhacir
2. Abdul Hak El Heytemi
Bu kişilerin hayatı, nerede ilim okudukları ve.s. Hakkında bilgi istiyoruz. Çünkü bazı çevrelerde adları zikr edilen kişilerin aslında bir kişi olduğu söylenilir. Yani Ziyaeddin El Kudsi.
Bu söylentiler acaba gerçek mi yoksa yalanmı? Bunu bizzat sizlerden öğrenmek istiyoruz. Bu konuda bizi bilgilendirirseniz memnun oluruz.

Cevap:
Hak Yayınları olarak; Kur'an ve sünnet çizgisinden ayrılmadan, Kur’an ve sünneti sahabe anlayışıyla delil alan tevhid ehli alimlerin kitaplarını yayınlamakta ve bu anlayışla yazılmış eserleri Türkçeye tercüme ettirmekteyiz. Çünkü biz inanıyoruz ki Allah-u Teâlâ’nın razı olduğu inanç ve en doğru yol, Kur’an ve sünnetin sahabe anlayışına göre anlaşıldığı inanç ve yoldur. Bizler kınayanın kınamasından çekinmeden sırf Allah rızasını kazanmak için HAK neyse onu insanlara ulaştırmaya çalışıyor ve bunu insanlar ne der diye maddi kaygıya düşmeden yapıyoruz.

Kitaplardaki gerçek inanç ve fikirlere sağlam dayanakları olmadığı için haklı bir reddiye yapmaktan aciz kalan bazı cahiller çaresizlikten ancak şahıslar üzerinden karalama yoluna gitmekte ya da bu doğrultuda zemin hazırlama gayretine düşmektedirler. Onlar bu tür şeylerle uğraşacaklarına gerçek tevhid akidesini öğrenme peşine düşseler kendileri için daha iyi olur. Fakat onların asıl yapmak istedikleri ; ya yayınlamış olduğumuz kitaplara  iftiralar atıp fitne çıkararak  Kur’an ve sünnetten delillerle açıkladığımız gerçek tevhid inancından insanları uzaklaştırmak ya da Allah'ın kulları için seçtiği tevhid dinini, ellerinden geldiğince insanların öğrenmesi için mücadele eden bir anlayışı karalamaktır. Fakat onların niyeti; kesinlikle hakkı öğrenmek veya hakkın ortaya çıkmasına vesile olmak değildir. Bu gibi cahiller olmamanızı temenni ederek sorunuza şöyle cevap veriyoruz:

"Biz Kur'an ve sünnetten yola çıkarak hakkı anlatan yazarların eserlerini yayınlamaktayız. Bir yazarın kim olduğundan çok yazdıkları dikkate değer değil midir? Zaten yazılanlardan yola çıkarak yazar hakkında bir kanıya sahip olabilmek de gayet mümkündür . Şu da bir gerçektir ki; insanların yazmış olduğu kitaplar, her ne kadar doğruya isabet etmiş olsalar da asla Kur'an ve sünnet gibi değildir. Önemli olan da; "Tevhid Akidesi"ni insanlara ulaştırmak olduğu için bu gayeyle yazılmış en sağlam, en güvenilir ve hakkı insanlara en güzel bir şekilde sunan eserleri okuyucuya ulaştırmaktır." 

Soru:2)
“Hak Yayınları” nın şu kitapları ne zaman çıkacak?
1. «Dar’ul Harpte Tanınmayan Kişilerin Hükmü» Ziyaeddin El Kudsi
2. «Fıkhı Ekber Şerhi» Ziyaeddin El Kudsi
3. «İslam Şeriatının Dışındaki Kanunlarla Hüküm
Veren Hakime Muhakeme Olmanın Hükmü» Ziyaeddin El Kudsi
4. «Kesilen Hayvanlar ile İlgili Hükümler» Ziyaeddin El Kudsi

Cevap:
Yayınlamayı planladığımız eserlerin hazırlığı devam etmekte olup okuyucu ile buluşması için gerekli olan gayreti göstermekteyiz.Buradan da bizi takip eden okuyucularımıza değerli yazarımız Seyfuddin el-Muvahhid'in kaleminden Davetçinin Tefsiri 9.Cildinin çıktığını duyurmak isteriz.

İmam Tahavi
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 29 Mart 2014, 12:35:36 »

"Haq Yayınları" verdiğiniz cevap (!) sorduğum sorularla hiç alakası yok. Beni bu kişilerin akidesinin ne olub olmadığı, ilgilendirmiyor. Sana falancanın hayatı ile, kimlerden ilim aldığı, hocaları, talebeleri ile ilgili bize bilgi ver diyorum sen ise cevap olarak ne yazıyorsun. Anlayasınız diye size bir misal: "Şimdi sana sorsam ki İmam Nevevi kimdir? Kimlerden ilim almış? Hocaları kimdir? Ne diye cevap vereceksin?" Size sormuştum ki bu ismi zikr edilen kişiler bir kişidir (Ziyaeddin El Kudsi) yoksa ayrı ayrı? Bazı çevrelerde bu kişilerin aslında bir kişi olduğu söylenilir. Yani Ziyaeddin El Kudsi. Siz bu haberleri tasdik mi ediyorsunuz yoksa tekzib mi ediyorsunuz? Aynıdır diyorsunuzsa konu kapanmıştır. Yok ayrı ayrı kişilerdir diyorsunuzsa o zaman bu kişiler hakkında bize bilgi verin bu kadar basit.
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 29 Mart 2014, 13:23:16 »

Boş işler müdürü İmam Tahavi! yine bütün gücünü boş işler peşinde harcıyor. Bırak bu boş soruları, sana bir soru sordum onu cevapla.

http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=13343.msg35649#msg35649

Ayrıca sen bu nakilden ne anlıyorsun yaz bakalım.
TEVHİD Ehli
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 30 Mart 2014, 13:11:24 »

"Haq Yayınları" verdiğiniz cevap (!) sorduğum sorularla hiç alakası yok. Beni bu kişilerin akidesinin ne olub olmadığı, ilgilendirmiyor. Sana falancanın hayatı ile, kimlerden ilim aldığı, hocaları, talebeleri ile ilgili bize bilgi ver diyorum sen ise cevap olarak ne yazıyorsun. Anlayasınız diye size bir misal: "Şimdi sana sorsam ki İmam Nevevi kimdir? Kimlerden ilim almış? Hocaları kimdir? Ne diye cevap vereceksin?" Size sormuştum ki bu ismi zikr edilen kişiler bir kişidir (Ziyaeddin El Kudsi) yoksa ayrı ayrı? Bazı çevrelerde bu kişilerin aslında bir kişi olduğu söylenilir. Yani Ziyaeddin El Kudsi. Siz bu haberleri tasdik mi ediyorsunuz yoksa tekzib mi ediyorsunuz? Aynıdır diyorsunuzsa konu kapanmıştır. Yok ayrı ayrı kişilerdir diyorsunuzsa o zaman bu kişiler hakkında bize bilgi verin bu kadar basit.

Siz Ziyaeddin el kutsinin yada Abdurrahman el muhacirin kitaplarını okuyormusunuz?
Okuyorsanız bu kişiler aynı kişiler ise yada farklı kişiler ise okumaktan vaz mı geçeceksiniz.
Biliyorsunuz bir kaide var "HAK NEREDEN GELİRSE GELSİN KABUL EDİLİR" Hak, hak olduğu için kabul edilir.
İmam Tahavi
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 31 Mart 2014, 12:15:10 »

TEVHİDci (!)! bey! Sen nakl ettiğim o fetvadan ne anlıyorsansa onu burada zikret. Eğer nakl edilen fetva ile alakalı bir itirazın varsa itirazını delilleri ile birlikde zikret. Sana konumuzla ilgili sadece bir soru: «Darul Harpte bulunan ölünün hükmü nedir?» Vereceğin cevabı diğer konuda yaz. Ayrıca senden diğer konuda cevap bekliyorum.
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 31 Mart 2014, 18:28:54 »

TEVHİDci (!)! bey! Sen nakl ettiğim o fetvadan ne anlıyorsansa onu burada zikret. Eğer nakl edilen fetva ile alakalı bir itirazın varsa itirazını delilleri ile birlikde zikret. Sana konumuzla ilgili sadece bir soru: «Darul Harpte bulunan ölünün hükmü nedir?» Vereceğin cevabı diğer konuda yaz. Ayrıca senden diğer konuda cevap bekliyorum.

Bırak soru sormayı, sana sorulan soruları cevapla önce. Ortaya bir iddia atıyorsun, sonra konuyla hiçbir alakası olmayan nakiller yapıyorsun. Sen ilk önce o nakilden ne anladığını yaz. Sonra soru sorarsın.
İmam Tahavi
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2014, 08:30:28 »

Sen gerçektende bu konuları tartışa bilecek birisinsense o zaman alakası olmadığını iddia ettiğin o nakli delilleri ile birlikte izat et hak ortaya çıksın. Ayrıca sorduğum soruya ve diğer konuda sana yazdığım yazıya cevap bekliyorum. İnşe Allah kimin boş boş konuştuğu yakında ortaya çıkar.
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.