HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 16 Nisan 2024, 12:16:37

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Elektrik Faturası ve Bir Mevzu  (Okunma Sayısı 10505 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
|Mücadele|
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 10 Ocak 2014, 04:52:07 »

Selam hidâyete tabi olanların üzerine olsun.

Ben müslüman olmadan önce yeni evimiz için elektrik abonesi oldum.Abone olurkende tabiki küfür şartlar barındıran sözleşmeye imza attım.Şimdi bu aboneliği tamamen iptal etmem mümkün olmadığı için kendi aboneliğimi iptal edip aboneliği küfür sözleşme şartlarını tahrif ederek annemin üzerine geçireceğim.Fakat annemden başka birisinin üzerine geçirmem mümkün değil ve annemde yaşlı ve hasta birisi abim ise özürlü şizofren bir müşrik.

Fakat aklıma takılan bir mevzu var.Şöyleki şuan bizim eve ve benim üzerime gelen elektrik faturasının üzerinde yazan adres ile bizim evin adresi birbirinden farklı görünüyor.

Yani faturada örneğin bizim sokak no'su gerçekte 368.sokak iken faturada 370.sokak yazıyor.Fakat fatura yinede bizim eve geliyor fakat dediğim gibi faturada yazan adres doğru değil.Acaba bu durum sözleşmeyi bozmaya sebep olabilir mi ? Çünkü fatura bize gelse de adresler farklı.Bu sözleşme şartlarını bozan bir durum değil midir ?

Mümkünse acil bir cevap alabilir miyim ? Çünkü bunu hemen halletmek zorundayım.Banka kartlarımı felan hepsini iptal ettim.Sadece bu kaldı.
Vasat Ümmet
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2014, 20:14:03 »

Cevap:
 Elektrik abonesi sözleşmesinde ki adres yanlışlığı sözleşmede bulunan küfür maddeyi iptal etmez.

Sözleşmede önemli olan isim ve imzadır.

kendi şahsi isminizle ve imzanızla bu akdi yaptığınız için bu durum sizi bağlar, hemen geciktirmeden bu sözleşmeyi iptal etmeniz gerekir.

İhmal etmeden uğraşırsanız bundan dolayı kafir olmazsınız, ama ihmal ederseniz küfür içinde kalırsınız.

"Böylece sizi vasat bir ümmet kıldık ki, insanlara karşı Şahitler olasınız. Peygamber de sizin üzerinize şahit olsun...
// Bakara:143//
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.