HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 12:12:56

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: DOMUZ, JELATİN VE GIDA KATKILARI  (Okunma Sayısı 61097 defa)
0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 14 Aralık 2013, 23:55:49 »

Bilgi Notu 1:

Ziyaeddin el-Kudsi tarafından yazılmış Davetçinin Tefsiri kitabından her müslümanın bilmesi ve hayatına tatbik etmesi gereken şu güzel hakikati bilgi notu olarak sunmak istiyorum.

Yav keratacı sen daha Davetçinin Tefsiri'nin kime ait olduğunu bilmiyorsun, gelmişsin burada nelerden bahsediyor, insanları birşeylerle itham ediyorsun.! Sana kim dedi Davetçinin Tefsiri'ni Şeyh Ziyaeddin yazdı diye? Bırak böyle boş kalabalığı. İşin gücün fitne fesat.

karateci
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 15 Aralık 2013, 11:13:04 »

Ha Ziyaeddin el-Kudsi Ha Seyfuddin el-Muvahhid.

Kitapların aynı kişiden çıktığını kitapları inceleyen zaten anlar.

Sen sakın isimlere takılıp domuz yiyicisi olma.

Sapma noktan isimler olmasın.

Ben diyeyim Ziyaeddin sen de Seyfuddin her kimse sen onun söyledileri doğrulara bak. Gerisi teferruat.

Bulkînî
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 15 Aralık 2013, 11:25:49 »

Ha Ziyaeddin el-Kudsi Ha Seyfuddin el-Muvahhid.

Kitapların aynı kişiden çıktığını kitapları inceleyen zaten anlar.

Sen sakın isimlere takılıp domuz yiyicisi olma.

Sapma noktan isimler olmasın.

Ben diyeyim Ziyaeddin sen de Seyfuddin her kimse sen onun söyledileri doğrulara bak. Gerisi teferruat.

Hâlâ boş işler peşindesin. Ayrıca ispatlayamayacağın iddiaları ortaya atıyorsun.

Ne demek Mecmuul Fetava ha İbn Teymiyye'nin ha Muhammed b. Abdulvahhab'ın? ed-Durerus Seniye'de İmam Gazali'ye ait dimi? Böyle bir mantık mı var?  Evet isimler önemli değil, bende isimlere takılıyor değilim. Ama hak sahibine hakkını vermelisin. Üslubun aynı olması o kişilerin aynı olduğunu göstermez. Bu aynı tasavvufçuların mantığına benziyor. Muhammed b. Abdulvahhab'ın söylediği sözlerin benzeri bazı sözler söyleyen herkes onlara göre Vahhabi. Sende de tasavvufçu mantığı var, değiştir o mantığı. Davetçinin Tefsiri Şeyh Ziyaeddin'e değil, Şeyh Seyfuddin'e ait.

Diğer meselede ise muhatabın Teymullah gardaş. Bizde yazılanları takip ediyor, senden Teymullah gardaşın sorularına cevap vermeni ve iddialarını delillendirmeni bekliyoruz. Yoksa ben söyledim oldu mantığınla bir yere varamazsın. Hak sende ise seninkini alırız. Yok eğer Teymullah gardaşta ise onu alır ve diğerini reddederiz. Hakkın kimden geldiğine bakmıyoruz. Yahudi karakterli değiliz. Sen hiç merak etme.

karateci
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 15 Aralık 2013, 13:12:12 »

Tevhidci

Söylediklerimi anlayan anladı.

Herhalde sana anlatmayı ben başaramadım. Hakkını helal et. Zaten önemli de değil.

Konuşulanlar, isimler üzerinde yapılan hataya bakarak telef edilmedikçe sorun yok. Sen de öyle birşey sezdiğim için cevap verdim. Ama öyle bir şey olmadığnı görüyorum. Sevindirici olan bu.

Uyarıların için yine de teşekkür ederim. Dikkate alacağım.

Allah hepimizi bilerek yada bilmeyerek yahudi karakterli olmaktan korusun.
Ebud_Derda
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 05 Ocak 2014, 13:18:19 »

HİDAYETE TABİ OLANLARA SELAM OLSUN
Teymullah kardeş dediğingibi meseleye sonradan dahil olup tam anlamadan yazmak hatası benden sudur olmuştur.ne ise herhangi bir yanlışa sbebiyyet verdiğimiz için okurlardan ve senden özür dilerim.

Yalnız şunu hatırlatayım: soru soran bir muhataba sen kaçtane fıkıh kitabı okudun okuduğun kitaplrdardan ulemanın fetvalarını getir demek ne selefin nede halefin davranış uslubudur.Zira soruyu sorana sorulan biliyorsa cevap verir bilmiyorsa sukut eder ve muhatabı küçük düşürücü davranışlardan sakınır.Bu benim bildiğim ehli sünnetin ilim ahlakıdır.
Teymullah el-Muvahhid
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 06 Ocak 2014, 01:09:25 »

Ey Ebud Derda!

Siz bu meseleye sonradan dahil oldunuz. Ve belki meseleye daha vakıf değilsiniz. Benim merak ettiğim önemli bir husus siz kaç tane fıkıh kitabı okudunuz da alimlerin dönüşüm yoluyla başka bir maddeye dönüşen maddenin helal olmadığını söylediği kanaatine vardınız? Öncelikle bunu fıkıh alimlerinden ispat edin. Ve hadi mademki karateci bu konuda hiçbir alimin kavlini getirmedi siz getirin. Kalkıp da domuzun ve cüzlerinin haramlılığı ile ilgili bir takım ayetler ve hadisler, kendi yorumlarınızı getirirseniz bu sizin asıl mecradan ne kadar habersiz, uzak olduğunuzu ve yüzeysel yaklaştığınızı gösterir. Zira bizim meselemiz domuzun ve cüzlerinin yenilmesi (böyle bir iftiradan Allah'a sığınırız) değil, bu haram ve necis olan şeylerin temiz olan bir maddeye dönüştüğünde helal ve temiz olabileceği mevzusudur. Ve bu kaide (Necis olan maddenin temiz maddeye dönüştüğünde temiz olabileceği kaidesi) cumhurun ortaya koyduğu bir kaidedir. Biz cevabımızda bunu ispat ettik. Bizi hatayla itham eden kimselere düşen ise bizim takip ettiğimiz usulle alimlerin bu konuda ki görüşlerini ve  kaidelerini nakletmeleridir, yoksa kendi görüş ve reylerini nakletmeleri değildir.

Biz bu konuda sorulan sorulara cevap vereceğiz İnşeAllah. Fakat biz daha önceki cevabımızda alimlerin bu konuda ki görüşlerini naklettik. Ne yazık ki bize muhalefet eden kimsenin o kadar kelamlar sarf etmesine rağmen bu konuda alimlerden bir tane dahi söz nakledememesi ve ancak kendi görüş ve reyini nakletmesi bu kişinin kendi kafasına göre hükümler vazettiği anlaşılmaktadır. Kendisi reddiye yapacağını söylemesine rağmen ve bu konuda tüm delillerini nakledeceğini söylemesine rağmen biz halen hiçbir delil göremiyoruz. Tabi ki bazı ayet ve hadisleri nakledip, bunları kendisi yorumlaması dışında...

Şayet bu kişi veya onun söylediklerini tasdik eden kimseler ilim sahibi olduklarını ve bizi islah etmek istediklerini söylüyorlarsa, biz onların itham ve sorularına cevap verinceye kadar bizim sorduğumuz diğer soruları alimlerden nakiller yaparak cevaplasınlar. Bir hatamız olacaksa ve bize delille ispat edilecekse biz bu hatamızdan hiç çekinmeden döneriz, bu konuda siz tasalanmayın. Madem ki hatalı olduğumu iddia ediyorsanız bizim görüşte selefimiz cumhurdur ve biz onların görüşlerine dayalı olarak söylediklerimizi söylüyoruz. Siz ve sizinle birlikte bizi itham edenlerin acaba bu görüşte selefleri kimlerdir?

وَآخِرُ دَعْوَانَا أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ
Davamızın sonu;
Alemlerin rabbi olan Allah’a hamd olsun
Ebud_Derda
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 07 Ocak 2014, 02:59:49 »

Alıntı: Domuzdan elde edilen yeni maddeler farklı ve temiz maddeye dönüştüğü sürece o katkı maddeleriyle yapılan yiyeceklerin yenmesinde bir sakınca yoktur. Yeter ki dönüşme sonucu yeni oluşan madde de temiz bir madde olsun. Yediğimiz bir çok gıda maddesinde mono ve digiliseridler çokca bulunmaktadır. Ve bunlar ya hayvanlardan elde edilirler veya bitkilerden. Fakat daha ucuza gelmesi sebebiyle hayvansal katkı maddeleri daha çok tercih edilmektedir. Zamanımızdaki kesimlerin çoğu müşrikler tarafından yapıldığı düşünülecek olursa, ister domuzdan elde edilsin ister başka hayvandan elde edilsin, bunlar kesim sonrası temiz değildir. Fakat dönüşüm sonucu temiz bir maddeye dönüştürülmekte ve ortaya yeni bir madde çıkmaktadır. İşte katkı maddeleri olarak kullanılanlar bu yeni maddelerdir. Yoksa domuzun veya başka hayvanın asıl maddesi değildir. Bu sebeple bu şekilde olan katkı maddeleriyle yapılan yiyeceklerin yenmesinde bir mahsur yoktur. Ve daha önce zikrettiğimiz cumhura göre geçerli kaideye göre; jelatin her ne kadar domuzdan elde edilse bile bu istihale yoluyla başka bir temiz maddeye dönüştüğü için helaldir.   

Teymullah alimlerin fetvalarına baktığımıda yani domuzun tuz-a  dönüşmesi ,necasetin yakılarak temiz hükmünü alması,necis olan yağın sabuna dönüşmesi ile temiz hükmünü alması ve saire şimdi bu fetvalara baktığım zaman bunların hep doğal yolla ve zaman aşımıyla oluşan dönüşümler olarak görüyorum.Zira meseleye daha geniş bakarasan herşey toptak ve sudan vucuda gelmiştir dolaysı ile tekrar aslına döndüğü zaman toprak ve su hükmünü almaktadır. bu ikiside temiz ve temiz leyicidir.

Soru:Günümüzde yapılan dönüşümlerde,zaman aşımı,ve doğal dönüşüm olmadığı (yani insan eli ve makinalarla yapıldığı)için necaset olan bir madde dönüştürüldüğünde acaba aslını kaybedip temiz bir maddemi oluyor yoksa aslını muhafaza etmekle birliktemi dönüşüyor.Zira aslını muhafaza ederse bu bir dönüşüm değildir.

2:)CELATİN meselesi eğer karetecini açıkladığı gibi ise yani kemiklerin kaynatılması ile elde ediliyorsa burda dönüşüm nasıl olamaktadır.

Benden Alimlerden delil getir memi söylemizsin : Elmebsutta imam ebu hanife ,yusuf ve imam şafiye göre domuzun kemikleri necis ve deriside katkat olduğu için necis olduğunu ve bunun ne derisinden nede kemiklerinden istifade edilmeyeceği ve istifadenin haram olduğu yazmakta,sadece İmam ebu hanife o zamnın şartların da zarureten ayakkabı tamirinde kılın kullanacağına cevaz vermiştirki buda günümüz şartlarına hamledilmez.
3:) Günümüzde dönüşüm aslına uygun yapılsa bile ,bana Ali keremullahi veche nin görüşünü almak daha hoş gelir.Zira o Şöyle demektedir.Bil semki bir göl-e bir damla içki düşmüş, o- gölden asla içmem.Bu gölün haram olacağından değil zira bir damla şarap gölü necis yapmaz takva ile alakalıdır.

Teymullah kardeş bunlar kendi çabalarım ile yazdıklarımdır.Sana tavsiyyem birinin ağzınabakıp ondan yazarak kişileri küçük düşürücü usluplardan kaçınmandır.
karateci
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : 07 Ocak 2014, 12:23:22 »

Ebud_Derda,

Endüstride jelatin tencerede kemik ve derinin kaynatılması ile elde edilmiyor. Kemik deri ve bağ dokularının HCL ile kimyasal reaksiyona tabi tutulması ile elde ediliyor. Ama tencerede kemik veya deriyi kaynatıp soğumya bırakırsan. Su üstünde jelimsi esnek bir madde birikir işte bu kollojen proteinidir. Yani jelatin.

Jelatin ismi kollojen proteinin endüstrideki adıdır.

Youtube'da -"Gelatin Production" HCL- kelime öbeğini yaz ve arat. Eğer duruyorsa. Her bir aşama videoda anlatılıyor. Ben o linki veririm. Ancak silinmesinden kortkuğum için veremiyorum. Eğer video silinmediyse göreceksin. Jelatin nasıl elde ediliyor. İşlemin en sonunda pişirilmiş ekmek gibi çıkıyor fırından.
karateci
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #23 : 07 Ocak 2014, 12:42:09 »

Teymullah!

Verdiğim bilgi notlarını silmeye başladın. Bu nedenle o bilgi notlarının içerisinde vereceğim fıkıh alimleirnin sözlerini göremedin. Yani fıkıh alimlerinden bazı sözler getirmek iş değil. Sen zaten konu ile alakalı alim sözlerini ilgili linkte getirdin. Mesele o sözleri mecrasının dışına çıkarmadan anlamak.

Şimdi yine o bilgi notlarını vermeye başlayacağım. Ve zihnimizi açacak bazı sorular sormaya devam edeceğim inşaAllah. Tabi senin hışmına uğrayıp silinmezse.

Sağdan soldan bazı alim sözlerini toplayıp ardından bir hokkabaz misali şapkaya sokup sonra şapkadan domuz çıkarmamızı ve sonrasında kızılbaş aleviler gibi "bu domuzdan başka bir şey; bu domuz değil! tavşan! tavşan!; hadi hep birlikte afiyetle jelatin yiyin" demekten Allah'a sığınırız.

Teymullah sizler de böyle yapmaktan Allah'a sığının. Bazı fıkıh alimlerine ait sözlerden yaptığınız bazı iktibaslara dayanarak "domuzdan elde edilen jelatin yenebilir helaldir" demeyin.

Yukarıdaki ilk linkte istihale konusu ile ilgili bazı fıkıh alimlerinin sözlerini toplayıp getirdin. Ve o nakillerden jelatinin yenebileceği sonucunu çıkardın. Tabi iş burada bitmedi bir de bunu fetva olarak yayınladın. İnsanlara afiyetle domuz jelatini yiyebilecekleri hükmünü verdin.

Ben böyle bir fetva vermekten ateşe dayanıksız olduğum için çok ve de çok korkarım. Sen nasıl korkmuyorsun ve bu fetvayı yayınlamakta aracılık edebiliyorsun? Vücudun ateşe dayanıklı mı yaratıldı?

Getirdiğin alim sözlerinden jelatinin yenebileceği sonucu çıkmaz. Şimdi sana başka alimlerin sözlerini getirsem ne olur.

Ben sana delil olarak hadis getiriyorum. Fıkıh alimlerinin indi görüşlerinden ve sözlerinden kat be kat değerli olan hadis getiriyorum. Ayetlerle birlikte bu hadis domuzdan faydalanmanın haram olduğu sonucunu öğretiyor. Allah Rasulü (sas)'nün sözlerini getiriyorum. Para etmiyor. Sana fıkıh aliminden alıntı yapsam ne olur.  Sen zaten toplamış getirmişsin. Ama yazık ki senin çıkardığın sonuçların aksi çıkıyor o alıntılardan.

Şunu da yalancı sıfatını almaktan korkmadan söyleyebilmişsin: "Ne yazık ki bize muhalefet eden kimsenin o kadar kelamlar sarf etmesine rağmen bu konuda alimlerden bir tane dahi söz nakledememesi ". El insaf! diyorum. Son yazdığım yazıda bazı tespitler yaptım ve bazı sorular sordum. O tespitleri senin aliminin kitabından aldım. Sen senin aliminin kitabındaki sözleri alim sözü olarak kabul etmiyor musun? Doğrusu ben o sözleri doğru ve haklı sözler olarak kabul ediyorum.

Yine el insaf diyeceğim! :

ŞURA ismi ile yazan şahsın kendi yazısı imiş gibi yayınladığı googleden yaptığı alıntıda geçen; jelatinin domuzdan mı yoksa başka bir hayvandan mı elde edildiğinin kimyasal testlerle tespit edilebileceği sonucunu okumuş olmalısın (yoksa okumadın mı). (http://www.davetulhaq.com/tr/forum/index.php?topic=12979.msg34448#msg34448)

Bu bilgiden şu sonuç çıkar: şu andaki kimya bilimi domuzdan elde edilen jelatinin domuz olma vasfını kaybetmediği sonucuna varmıştır. (bunu senin için söylüyorum yoksa kimyanın şeriatte hüküm merciine oturtulamayacağı gelmiş geçmiş bütün ümmet için açık bir mesele). Yani domuzdan elde edilen jelatinin DOMUZDAN BAŞKA BİR MADDE OLDUĞU söylenemez.

Bu sonuca göre ve senin bu konu başındaki linkte belirttiğin kaide -başka bir madde olduysa yenir olmadıysa yenmez istihale kaidesi(!)- ile jelatinin yenmemesi gerektiğini hala söyleyememeni acaba hangi akıl anlayabilir? Niçin kendi koyduğun kaideye uymaktan imtina edip haramı helal yapan bir fetva yayınlıyorsun? Konunun başında verdiğim linkte senin getirdiğin delillere öz cevabımı yine bu konunun başındaki 10 maddede vermiştim. Ama daha detaylı cevabı konunun sonunda verceğim inşaAllah.

Yukarıda sorduğum soruları tekrar hatırlatarak size soruyorum.

1- Domuzdan jelatin elde etmede kullanılan kimyasal yöntemler ile insan ölüsünden elde edilen kollajen proteini (jelatin) yenir mi?

2- Size göre domuzun asılları yada cüzleri nelerdir. Bunu şer-i delillerle ortaya koyar mısınız? KİMYA VE HANGİ KİMYASAL TESTLER BU ASILLARI BELİRLEMEDE HANGİ ŞERİ NASLARA GÖRE BİR MERCİ OLABİLİR.

3- Jelatin elde etmek için domuzun kemik et ve bağ dokularından faydalanabilme hakkına sahip olmanız gerekir. Şeriat size bu hakkı tanıyor mu? Rasulullah'a (sas) sorulan ölü yağlarının gemi ve kandillerde kullanılması ile ilgili hadisi de açıklamanıza dahil edin.

4- Domuzun kemiklerini kaynatın. Kemik suyu üzerinde biriken madde kollajen proteini yani jelatindir. Siz bu maddeyi helal kabul edip yiyen kişiye ne hüküm verirsiniz?

5. Ölü domuz, ölü insan yada putlara adanan hayvanların etlerindeki veya cüzlerindeki manevi necaset illetinin nasıl kaldırılabileceğini şeri delillerle bize açıklayın. Bu açıklamalarınıza jelatin elde edilmesinde kullanılan kimyasal yöntemlerin, manevi necaseti temizleyici olacağı noktasındaki şeri delillerinizi de dahil edin.

Bu sorulara bir ek daha yapmak istiyorum:

6-  Fıkıhta cüz ne demektir. (Genel olarak domuz cüzü bağlamında değil)
[
Ebud_Derda
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #24 : 07 Ocak 2014, 19:50:44 »

HİDAYETE TABİ OLANLRA SELAM OLSUN
Teymullah yazdıklarını iyice tashih etmedenmi  yazıyorsun yoksa alimlerin fetvalarındaki hikmeti düşünüp öylemi yazıyorsun ?Zira ben senin ulemadn yazdığın fetvarın neticesinde celatinin yenile bileceğini ve domuzun cüzlerin yeneceğine dair fetva verdiğini görüyorum.

1:)Alim fetvaları iyice tetkik edildiğinde şunu görüyoruz. Necaset olan bir madde temiz bir maddeye dönüşürse ,Dikkat edilirse fetvaların hemen hepsinde dönüşürse ibaresi geçmekte,Alimlerin niçin dönüşürse demiş fakat dönüştürülürse lafzını kullanmamıştır.sen bu fetvaları nasıl dönüştürülürse diye anladın?Zira dönüşüm, ve dönüştürme faklı şeylerin etkisi ile olur.

2:)celatin ve diğer hayvansal ürünlerin dönüşümünde aslını muhafaza edip dönüşürse burada temiz bir maddeye dönüşüm gerçekleşmemiş olur.Sen neye istinaden bunların helal ve yenilebileceğini söylüyorsun? Zira aslı bozulmadan yapılan dönüşümde yine necaset özeelliğini muhafa etmekte ve haram olmaktadır.Sen bu dönüştürme( celatin,ve saire) bizatihi gördünmüki yenileceğine fetva veriyorsun ? Eğer görmedinse Bilmeden haram ve şüpheli bir şeyin yenileciğine nasıl fetva verirsin.
Teymullah el-Muvahhid
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #25 : 08 Ocak 2014, 12:13:12 »

Alıntı
Ey Yönetici !

Bilgi notu olarak verdiğim haleb-i kebir fıkıh kitabından yaptığım alıntıyı niye sildin.

Sen bana mı düşmansın, fıkıh alimlerine mi düşmansın, islama mı düşmansın.

Sen niçin ilmin yayılmasını engelliyorsun. Senin bu yaptığın Belamlık değil midir?

İşine gelmeyen bilgiyi kitapta parmakları ile saklayan yahudiden farkın kalır mı, böyle yaparsan?
Alıntı yaptığım bölüm İbrahim el-halebi'nin kitabından yapılmıştı. Kendisi değerli bir osmanlı alimi.

Senin düşmanlılığın yoksa ona mı?

Bir anlatta bilelim sıkıntın nedir?

Seni daha önce uyarmıştım, konuyla alakası olmayan nakiller yaparsan bunlar silinecektir. Ve sende alakası olmayan nakiller yapmaya devam ediyorsun. Burada domuzun cüzlerinin helalliği veya temizliği ile alakalı bir şey söylenmiş değildir ki sen kalkıp haramlılığına dair sözler naklediyorsun. Ve seni yine uyarıyorum bu ukala tavrını tavrını terketmez, edeb sınırlarını aşarsan bu defa üyeliğini iptal ederim.

Düşmanlığım nasları yerinden oynatarak, yahudiler gibi onları tahrif edenler ve sağdan soldan bir kaç nakil yapıp bunu heva ve hevesine göre yorumlayan cahilleredir. Nasıl ki tağutların bel'amları cahilane olarak nasları ve alimlerin sözlerini saptırıyorsa... Sen böyle olmaktan sakın!

Sitede biraz gezinirsen bizim bir şey saklamadığımızı, hak ve doğru olan ilmi olduğu gibi naklettiğimizi görürsün. Burada yaptığın nakil yanlış olduğun için silinmemiştir. Sadece konunun dağılmaması ve asıl mecrasından sapmaması için silinmiştir. Sırf yazıların silindiği için şeytani bir tavra bürünüp, böbürlenip başkalarına haksız ithamlarda bulunma, Allah'tan kork. Bizler sitenin düzenini sağlamakla görevliyiz. Ne zaman ki senin astığın nakillerin muhattabı olan domuzun cüzlerini mübah sayan bir kimse çıkarsa o zaman o nakilleri yaparsın. Fakat şimdi domuzun cüzlerini mübah sayan kimse olmadığı için senin bu tür nakiller yapman yersizdir. Şayet domuzun cüzlerinin mübah olduğunu savunan kimseler varsa biz ona Halebi'den daha değerli olan mezhep alimlerinin görüşlerini nakledebiliriz. Fakat şuan böyle bir kimse olmadığı için böyle nakillerde yapmak gereksizdir. 

Davamızın sonu;
MUHAMMED ABDULVEHHAB IMAN
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #26 : 08 Ocak 2014, 15:43:14 »

بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

✦RAHMAN VE RAHiM OLAN AllahIN İSMİYLE başlıyorum...

✦RAHMAN (HEM BU DÜNYADA HEMDE AHİRETTE MÜSLÜMANLARA MERHAMET EDEN VE KAFİRLERE YALNIZ DÜNYADA MERHAMET EDEN) VE RAHİM (AHİRETTE VE DÜNYADA TEK MÜMİNLERE ACIYAN) OLAN AllahIN İSMİYLE BAŞLIYORUM. NEML SURESİ AYET 30 VE ALAK SURESİ AYET 1 VE FATİHA SURESİNİN İLK AYETİDİR VE TEVBE SURESİ HARİÇ BÜTÜN SURELERİN BAŞINDA GEÇER VE RESULÜMÜZ MUHAMMED S.A.V HER YAPACAĞI İŞTE, YEMEK YERKEN, SOHBET EDERKEN, HASTAYKEN, MİLLETİ İSLAMA DAVET EDERKENİ TEBLİĞ EDERKEN, HER MEKTUBUNDA BESMELEYLE BASLARDI. BESMELESİZ BAŞLANAN HERSEY EKSİKTİR YARIMDIR VE BEREKETSİZDİR…

قال الله تعال

وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِّمَّن دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ
 الْمُسْلِمِينَ

✦Allah C.C ŞÖYLE BUYURUYOR:

✦Allah'A DAVET EDEN VE SALİH AMEL İŞLEYEN VE:''MUHAKKAKKİ BEN MÜSLÜMANLARDANIM.''DİYENDEN DAHA GÜZEL SÖZLÜ KİM VARDIR.FUSSİLET SURESİ AYET 33)

✦teymullah site yoneticileri zaten hem yazi silmede hem ban atmada hemde uyelikleri silmede diger kufur sirk sitelerinide gectiniz halen banlar kaldirilmamistir gecen yazimda yani ilk yazimda darul kufurde halklarin hukmu sanki diger site hakkindami yazdimda sildiniz ikinci yazimda diger iftiraci yalanci sahis at camuru izi kalsin misali uzerime yalan iftiralar atti elhamdulillah gordunuz yazinin bana ait olmadigini bende cevab verdim talebem filan yoktur ancak kendi yazilarim beni baglar hz ibrahim a.s gibi tek ummetim tabiki tevhid davetinden dolayida hakki gorenler varsa hidayete erenlerde varsa hesablari Allahadir teymullah insanlarin hor hakir gorerek bir yere varamazsin bana izin verin buraya gelatin ile ilgili 10 yakin video asayim bakalim iciniz alacakmi hem ekmeklerde unlarda insan at kili vardir inan dunyada gidada torer vardir evet gelatin haramdir zaten adi ustunde gelatin ister sigirda olsun ister domuzdan olsun haramdir musriklerin kestikleri haramdir musrikler sigirlari kestigi icinde haramdir domuz ise zaten haramdir buraya kitab dolusu yazi asarim yani batilligini isbat edip durma herkese tavsiyem koylulerden alin yeyin iciniz hazir gidalardan uzak durunuz sagligada zararlidir marketlerden alisveris yapmayin yuzde 70 hazir gidalarin hepsinde gelatin vardir ekmeginizi kendiniz yapiniz tum un mamullerinde insan kili at kili vardir ve bunuda herkes bilsin gelatin ve kretin yani insan at kili dis devletlerden gelmektedir maalesef tum unlu mamullerde bu pislikler vardir kendiniz koululerden aliniz hazir ekmekler almayiniz ve unlarda almayiniz cunku unlarin icine fabrikalarda konmaktadir tum pizza urunlerindede vardir dikkat edin hem omrunuz hem sagliginiz yok olur Allahu teala benide affetsin maalesef mecbur kaldigimizdan marketlerden hazir gidalardan aldik yogurt peynir her urunde vardir herkese uyarim koylulerden ciftcilerden aliniz yiyeceginizi ve ozellikle asitli gidalardanda sakinin onlarin iicinde bilen vardir hatta alkolde vardir

✦ALMANYADAKI GIDA PROFESORLER BU KONU HAKKINDA UZMANDIR SAATLERCE PROGRAMLAR YAPILMISTIR BU SITEDE LINK ASMAK YASAK OLDUGU ICIN ISBATLI ASARDIM NASIL INSAN KILINI AT HAYVANLARIN KILINI KRETIN UN HALINE GETIRIP FIRINLARDA SATIYORLAR VE BU ISBATLANMISTIR TURKIYEDEKI TUM FIRINLARDA ITAMATIKMAN UNLARI FABRIKALARDAN ALDIKLARI ICIN HEPSINDE VARDIR VE GELATININ NASIL BIR PISLIK OLDUGUNU GORSENIZ MIDENIZ BULANIR VE GELATININ URETIMI YUZDE 90 DOMUZDANDIR DIGER KALANI SIGIRDANDIR TUM ISLAM TOPRAKLARI DIYE ADLANDIRILAN DEVLETLERE GELATIN KRETIN HEM CINDEN HEM AMERIKADAN HEM RUSYADAN HEM ALMANYADAN GELMEKTEDIR HEMDE YUZLERCE TON Domuz dan elde Edilen katkı Ürünleri ve Gıdalar BuyruN ....

✦kendim bir arastırma içine girdim arastırdıkcada şok oluyoruM Yedigimiz gıdalardaki Domuz katkılı ürünlerin kodlarını paylaşacagıM Sizlerde alirken içindekiler kısmına bakarak Bunları ayırtedebilirsiniz ...Dinimizce Haram olan Domuz Soframıza katkı maddesi olarak giriyor Bizlerde bunlari rahatlıkla yiyiyoruz .Bu konuda daha duyarlı olmalıyıZ ve bu maddelerin kullanılmaması icin girisimlerde bulunmalayız diye düsünüyoruM ...

✦HARAM OLAN KATKI MADDELERİ

✦E120**

✦E441**

✦E901**

✦E904**

✦E910**

✦E920**

✦E921**

✦E966**

✦E542**

✦E544*

✦E1510**

✦** işaretleri kesin hayvan kökenli katkıları gösterir.

✦(çoğunlukla domuzdan elde edilir)

✦Kodlar ve yanlarında kodların temsil ettigi katkı maddelerin isimleri yer almaktadır

✦E120 (i) Karmin

✦E120 (ii) Kosinal ekstrakt

✦CI 75470

✦Kaynağı :

✦Doğal kırmızı gıda renklendiricisi, etli bitkilerin farklı türlerinde yaşayan Dactylopius coccus böceklerden ekstrakte edilir. E120 (i) saf renklendiriciyken E120 (ii) ham ekstraktır.

✦Fonksiyon ve Özellikleri:

✦K ırmızı gıda renklendiricisi. Suda çok çözünür.

✦Ürünler :

✦Birçok ürün.

✦Kullanımındaki sınırlamalar :

✦Böceklerden ekstrakte edildiği için, etin yanı sıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejetaryanlar, yalnızca et yemeyen vejeteryanlar ve bazı din grupları tarafından E120 tüketilmez.

✦E441 Jelâtin (% 0,6) )

✦Hayvansaldır. Domuz ve sığır gibi büyükbaş hayvanların kemiklerinden elde edilir.

✦Kullanıldıgı yerler

✦Dondurmalarda , Jöle , Pasta Yoğurt bira, hafif içecekler, kurutulmuş meyveler, meyve suyu, likör, şarap, sirke ve patates ürünleridir

✦E901 (i) beyaz balmumu

✦E901 (ii) sarı balmumu

✦E904 : Sellak

✦Foksiyon ve Özellikleri:

✦Kaplama.

✦Ürünler:

✦Şekerleme, meyveler.

✦E920 : L-Sistein

✦Kaynağı:

✦Tüm proteinlerde bulunan zorunlu amino asit (zorunlu,insan vücudu için gerekli olduğunu gösterir). Hayvan proteini ve tüyü dahil olmak üzere proteinden üretilmiştir.

✦Ekmek zenginletirici. Mayalı ekmeğin yapısını stabili ze eder..

✦Ürünler:

✦Ekmek.

✦Kullanımındaki sınırlamalar:

✦E920 domuz dahil olmak üzere hayvasal kaynaktan elde edilir. Bu nedenle Müslümanlar, Yahudiler, Hindular ve etin yanısıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejetaryanlar kullanımından kaçınır.

✦E921 : L-Sistin

✦Kaynağı:

✦Tüm proteinlerde bulunan zorunlu amino asit (zorunlu, insan vücudu için gerekli olduğunu gösterir). Hayvan proteini ve tüyü dahil olmak üzere proteinden üretilmiştir.

✦Ekmek zenginletirici. Mayalı ekmeğin yapısını stabilize eder.

✦Ürünler:

✦Ekmek.

✦E921 domuz dahil olmak üzere hayvasal kaynaktan elde edilir. Bu nedenle Müslümanlar, Yahudiler, Hindular ve etin yanısıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejetaryanlar kullanımından kaçınır

✦Kaynağı:

✦Peyniraltı suyundan (süt) elde edilen süt şekerinden (laktoz) üretilen sentetik şeker alkolü.

✦Düşük kalorili tatlandırıcı.

✦Ürünler:

✦Birçok fırın ürününde ve şekerlemelerde.

✦Alkol Tehlikesi !!!!

✦542 Yenilebilir kemik fosfat

✦Kaynağı:

✦Hayvan kemiklerinden üretilir.

✦Topaklanmayı engelleyici ajan, emülgatör ve gıda takviyelerinde fosfor kaynağı olarak kullanılır. Esas kullanımı bununla birlikte kozmetiktir. (diş macunu gibi).

✦Ürünler:

✦Kurutulmuş ürünler, şeker kamışı.

✦Yan etkleri:

✦Fosfatlar vücut için normal zorunlu tuzlardır. kalsiyum eksikliğinden korunmak için gereklidir, kullanımları sınırlıdır, kalsiyumu kolayca bağlarlar. Bunlar yan etkilere sahip değildir.

✦542 bütün din grupları, yalnızca et yemeyen vejeteryanlar ve etin yanı sıra süt ve süt ürünleri de yemeyen vejetaryanlar, Müslümanlar, Yahudiler ve Hindular tarafından tüketilmeyebilir. Ürün hayvan kemiklerinden yapılır, domuz ve sığır gibi.

✦544 : Kalsiyum polifosfat

✦Kaynağı:

✦Isıtılmış kalsiyum fosfattan üretilir.

✦Emülgatör ve stabilizör olarak kullanılır.

✦Ürünler:

✦İşlem görmüş peynir.

✦Mamullerimizin Hiç Birinde Domuz ve Katki Ürünleri Yoktur Yazarsa?

✦Artik moda cümle gida ürünlerinin Türkçe ve Arapçasi?na ?Mamulleriz hiçbirinde domuz ve domuzdan mamul katki yoktur? ve ?Mamulleriz hiçbirinde alkol ve çözeltileri yoktur? ibarelerinin yazilmasi ticari bir moda olmustur. Modadir çünkü bu ibareleri yazan firmalarin birçok ürününde ?Jelatin? katkisi vardir. Kimileri ise ?Hayvansal jelatin? seklinde yazmaktadir. Ancak bu firmalarin hiçbiri Jelatin satin aldiklari ülke yada üreticinin adini verememektedir. Bu nedenle bu moda tabir mütedeyyin Müslüman ve Yahudi tüketiciler açisindan hiçbir anlam ifade etmemektedir

✦VE SUNUDA BELIRTEYIM AMERIKANIN ISRAILIN MASONLARIN YAHUDILERIN COCA COLASINI ALAN KISI KAFIR OLMUSTUR ISBATLI BIR SEKILDE COCA COLANIN NE ANLAMA GELDIGI HAKKINDA SAYFA ACTIM LA MUHAMMED LA MEKKE HEM KUR-ANA HEM AllahA HEM HZ MUHAMMED S.A.V HAKARET ASAGILAMA VARDIR COCO COLA SATANLARDA KAFIRDIR MUSRIKTIR VE NIKE ALANDA KAFIR MUSRIK OLMUSTUR YUNAN BI KELIMEDIR AllahA HAKARET VARDIR BUNUN HAKKINDADA SAYFA VARDIR EVINDE COCA COLA BULUNDURAN ARABASINDA COCA COLA ICTIRENDE KAFIR MUSRIK OLMUSTUR EVINE NIKE AYAKKABISI BULUNDURAN TICARETINI YAPAN KAFIR MUSRIK OLMUSTUR ARABANIZA ELINDE COCA COLAYLA GELEN VEYA EVINIZE COCA COLAYLA GELEN KISIYI GORUPTE EVINE ARABASINA ALANDA KAFIR MUSRIK OLMUSTUR CUNKU KUFRE SIRKE EVET DEMISTIR KENDI ISYERLERINE EVLERINE GELEN KISILERDE BU KUFURLER VARSA YANI COCA COLA ELINDE VARSA VEYA NIKE AYAKKABASI GIYORSA ANINDA MUDAHELE EDINIZ BUDA TEVHIDDIR SIRKI BERTARAG ETMEKTIR ASLINDA BUNLAR HEPSI ISLAM DEVLETI OLMADIGI ICINDIR BU GIBI DUKKANLAR YAKILMASI LAZIMDIR NASILKI ALKOLU KUMARI DOMUZU AllahU TEALA HARAM KILMISTIR BU NIKE VE COCA COLA ACIK VE NET KUFURDUR COCA COLANIN KUFRUNDE SIRKINDE SUPHE EDENDE KAFIR MUSRIK OLMUSTUR ANLATILDIKTAN SONRA HALEN ALIP SATARSA KAFIRDIR MUSRIKTIR VE BU IKI TAGUTI URUNU ALANLAR SAVASLARA YARDIM ETMISDE SAYILIR VE 7 UP YEDIGUN PEPSIDENDE FANTA SAKININ ANLAYACAGINIZ COCA COCALA URUNLERINDEN SAKININ UZAK DURUN UYARIN BUDA CIHADDIR KUFUR SIRKI DEF ETMEKTIR HZ IBRAHIM A.S NASIL PUTLARI YIKMISTIR TUM PEYGAMBERLER SIRKI KUFRU YOK ETMISTIR SIZDE IBRAHIMI TAVIR TAKININ  

قال الله تعال

وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا مِّمَّن دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ
 الْمُسْلِمِينَ

✦Allah'A DAVET EDEN VE SALİH AMEL İŞLEYEN VE:''MUHAKKAKKİ BEN MÜSLÜMANLARDANIM.''DİYENDEN DAHA GÜZEL SÖZLÜ KİM VARDIR.FUSSİLET SURESİ AYET 33)

✦SEYH IBNI KAYYIM EL-CEVZI R.A

موتوا بغيظكم فربي عالم … بسرائر منكم وخبث جنان

✦Kininiz ile ölün, benim Rabbim sizin içinizde olanları ve pisliklerinizi bilendir

فالله ناصر دينه وكتابه … ورسوله بالعلم والسلطان

✦Allah Din’ini ve Kitabını ve Peygamberini, İlim ve Sultan ile zafere ulaştıracaktır

والحق ركن لا يقوم لهده … أحد ولو جمعت له الثقلان

✦Hak ortadadır, kimse onu deviremez. Hatta insanlar ve cinler bile birleşse onu yıkamazlar!

توبوا إلى الرحمن من تعطيلكم (إرجائكم) … فالرب يقبل توبة الندمان

✦Tövbe edin Rahman’a bu tatilinizden (Mürcieliğinizden) dolayı, Rabbimiz pişman olanın tövbesini kabul edendir

من تاب منكم فالجنان مصيره … أو مات جهميا (مرجيا) ففي النيران

✦Sizden kim tövbe ederse gideceği yer Cennet’tir. Kimde Cehmi (Mürcie) olarak ölürse de yeri Cehennem’dir

✦SEYH IBNI SEHMAN R.A

✦Zaten köpeğin sana zararı sadece havlamasıdır. O zaman kıyamete kadar havlamasını bırak! (Divan 125.s.)

✦isteğim haktır tevhiddir. Allah ın dinini yüceltmektir, gerçek İslamı anlatmaktır gayem. Tevhidin iki rüknünü şartını dünyaya duyurmaktır. Şu kaideyi tevhidin birinci rüknü şartinتكفير المشركين من أصل الدين muayyen ve umum tekfirin dinin aslından olduğunu tüm tağutları, tüm kafirleri, tüm müşrikleri, tüm mürtetleri, yüzüne tekfir etmektir ve onların isimlerini herkese duyurmaktır. Tağutu tekfir etmeyen Allaha iman edemez asla iman edemez ve en önemlisi şayet tevhidi anlattıktan sonra, yakınların, annen, baban, kardeşlerin, abilerin, ablaların, akrabaların, iş yaptıkların, arkadaşların, iman etmiyorlarsa birde sana harici, tekfirci, sen aşırıcısın, mezhepsizisin, vahhabisin, bırak bunları uğraşma kıl namazını vs diyorlarsa yüzüne tekfir etmek; sen kafirsin müşriksin demek tevhiddir, imandır, gereklidir, farzdır, Milleti İbrahim’in yoludur..

قال الله تعال

وَإِذَا سَمِعُوا اللَّغْوَ أَعْرَضُوا عَنْهُ وَقَالُوا لَنَا أَعْمَالُنَا وَلَكُمْ أَعْمَالُكُمْ سَلَامٌ عَلَيْكُمْ لَا نَبْتَغِي الْجَاهِلِينَ

✦ONLAR BOŞ SÖZÜ İŞİTTİKLERİ ZAMAN ONDAN YÜZ ÇEVİRİRLER VE BİZİM AMELLERİMİZ BİZE, SİZİN AMELLERİNİZ SİZE… SİZE SELAM OLSUN BİZ KENDİNİ BİLMEZLERİ (ARKADAŞ EDİNMEK) İSTEMEYİZ DERLER.(KASAS SURESİ ; AYET :55)

قال الله تعال

وَعِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا

✦VE RAHAMNIN KULLARI YERYÜZÜNDE VAKAR VE TEVAZUYLA YÜRÜYEN KİMSELERDİR. CAHİLLER ONLARA LAF ATTIKLARINDA SELAM DER GEÇERLER (FURKAN SURESI AYET 63)

قال الله تعال

سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِيمٍ

✦SELAM OLSUN AHİRETTE AllahIN SELAM VERDİĞİ MÜMİNLERE (YASİN SURESİ AYET 58)

قال الله تعال

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

✦HİDAYETE TABİ OLANLARA SELAM OLSUN.(TAHA SURESİ AYET 47)

✦SON DUAMIZ:

قال الله تعال

الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

✦ALEMLERİN RABBİ OLAN Allah-U TEALA-YA HAMD OLSUN (FATİHA SURESİ AYET 1)

✦MUHAMMED ABDULVEHHAB

✦HİCRİ-15-REBİUL EVVEL-1435 ✦MİLADİ-16-01-2014
karateci
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #27 : 08 Ocak 2014, 20:30:21 »

Teymullah,

İlmi olmayan sadece laf atmaya cevap vermek için yazmış olduğum ve ardından sildiğin yazılarım oldu. Sana niye bu yazıları sildin diye soran oldu mu? Allah'a şükür olmadı. Sormam da! Çünkü nefsi için mücadele vermek müslümana yakışmaz.

Öyle ise, "Sırf yazıların silindiği için şeytani bir tavra bürünüp, böbürlenip başkalarına haksız ithamlarda bulunma..." şeklindeki bu sözün ile inşaAllah Allah katında iftiracı olarak yazılırsın.

Ama ilmi bir değeri olan bir fıkıh aliminin yazısını sildiğin zaman bunun hesabını soran cümleleri elbette işiteceksin. Bu hesap sorma şeytani bir tavır, böbürlenme yada haksız ithamlarda bulunmak değildir. Bu ilmin ketmedilmesine karşı duruştur.

Biz senin sitende misafiriz. Sen de ev sahibisin. Kuralları koyan kişi sensin. Sen sitenin düzenini sağlamakla görevli isen biz de yeryüzünde birileri tarafından bilerek yada bilmeyerek hakkın çarpıtılmasına engel olmakta görevliyiz. Bu her müslümanın görevidir.

Şimdi bu sitede domuz hakkında bazı bilgi notlarını asmak ve bazı soruları sormak için seninle niye boğuşuyoruz? Çünkü sen vermiş olduğun fetva ile domuzun cüzlerinden olan kollajen proteininin yani jelatinin yenmesine fetva veriyorsun. Yani haramı fasid bir usulle helal kılıyorsun. Bu bizim iddiamız. Sen kabul etmesen de jelatin yemek domuzun cüzünü yemek ile eş değer. Zaten böyle bir iddiamız olmasa bu konu başlığını niye açalım.

Doğal olarak bu iddiamızı fıkıh alimlerinin sözlerinden dellilendirmeye çalışacağız.

Şöyle ki:

Silmiş olduğun o bilgi notunda İbrahim el-Halebi (rahmetullahi aleyh) şöyle bir cümle etmişti. : Domuzun her şeyi haramdır, "herşey". Bu konu ile ilgilenen kişileri "herşey" kelimesi hakkında düşünmeye sevk etmek için bu bilgi notunu astım. "Herşey" ne demek? Yani herşey dendiğinde domuzdan elde edilen ve faydalanmak için kullanılan herhangi bir element her hangi bir atom da bu herşeyin içine girer. Yani siz domuzun yağından karbon yada hidrojen elde ettiniz ve bu elde ettiğiniz elementler de domuzdan elde ettiğiniz için "herşey" kelimesinin kapsamına girer ve domuzun bir cüzü olarak değerlendirilir.

Astığım o bilgi notundan sen belki alındın belki gocundun belki gereksiz gördün vs. her ne ise; ancak benim için o astığım yazı iddiamı ispatlamakta bir ihtiyaç bir gereklilik. İddiamı fıkıh alimlerinin bazı ifadelerinden faydalanarak ispatlamaya çalışmam çok sıradan çok normal. Çünkü böyle yapmasam kafasına göre bazı hükümler çıkartan sıfatını almamak işten bile değil. Sen bile sizin kitaplarınızdan alim sözlerini getirmeme rağmen çok kelam ettiğimi ama fıkıh kitaplarından bir şey getirmediğimi söylemedin mi?"

Evet bizim iddiamız şu: siz domuzun cüzlerini yemeyi haram kabul etseniz de jelatini helal kabul edip yemekle domuzun cüzünü yemektesiniz. Açtığımız bu konu, edeceğimiz birçok kelam, veya fıkıh alimlerinden getireceğimiz bir çok söz hep bu durumu ifade etmek için olacak. Durum böyle iken benim anladığım sen yazdıklarımızı silmeye biz de silinmemesi için boğuşmaya devam edeceğiz.

İnşaAllah Rabbim bu boğuşmayı müslümanlar için faydalı kılar.
Teymullah el-Muvahhid
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #28 : 08 Ocak 2014, 20:45:46 »

Ey kareteci!

Siz yaptığınız hareketleri ve itirazları boğuşmak olarak vasıflandırıyorsanız, bu sizin kişiliğinizi tesbit etmede sorun yaşadığınızı gösterir. Neyse siz dediğiniz boğuşmayı yapın, ben inşeAllah en kısa zamanda ortaya attığınız iddialara, kendi çıkarımlarınıza gerekli cevabı vereceğim. Ve hakkın ne olduğu, kimin nasları tahrip, tahrif ettiği ve Yahudilerin karakterine sahip olduğunu akli selim, basiret sahibi kimseler görecektir.

Selam ancak hakkıyla iman eden mü'minleredir. 

Davamızın sonu;
karateci
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #29 : 08 Ocak 2014, 20:57:43 »

Teymullah,

İlmi değeri olan alim sözünün silinmemesi için uğraşmayı boğuşmak olarak tarif ettim. Oysa ilmi değeri olan her söz salim akla sahip kişiler için değerlidir ve değerli olan şey silinmemelidir. Silinmemesi için uğraşmaya gerek olmamalıdır.

O alim ne demişti? Ayette geçen "domuz etinin necis olduğu" ifadesinden sadece etin haram olacağı değil domuzun bütün herşeyinin yani bütün cüzlerinin haram olacağının anlaşılması gerektiğini arapça dil kaideleri ve başka ayetlerdeki ifadeler ile çok güzel bir şekilde ispatlamıştı.

Allah'ın ayetlerini açıklayan bu güzel ilimin silinmesine hiç gerek yoktu.

Allah cc. bütün müslümanları korusun.

Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.