HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 13:59:15

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Swack adlı üyemiz:  (Okunma Sayısı 57339 defa)
1 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Swack
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #45 : 02 Haziran 2014, 12:08:03 »

KAMER34

Biliyorsun imamı azamda haşevi fırkalarınca murcie olmakla suçlanıyor. bu çok ucuz bir savunma taktiğidir. yazdıklarım ve sorularım ortada

hz. ömer bu meselelerde böyle davranmışmıdır? biz Allah'ın bize tanıdığı kolaylıklardan neden faydalanmayalım. yoksa biz Ömer den dahamı takvayız?

burda asıl problem din algısında aslında ömerin davranışınıda karizması olmasa küfür diye niteleyeceksiniz. çünkü elinizdeki tek silah tekfir. birine karşı

kullanamadığınızda ortada kalıyorsunuz. daha öncede dedim evet tekfir bazen gereklidir ancak ölçüsünü iyi ayarlamak lazım. burdada ölçü ve örnek

hz. muhammed (a.s) dır. Yahu biraz akledermisin kimine göre tüm bu küfür sistemine ve fuhşiyata rağmen bu ülkenin %99 müslüman. ancak kimine göre bilip tanıdıkları 100-200 kişi?

her ikiside yanlış olabilirmi?

sünnet konusundaki yorumlarım ortada bak biri darimide biri ibni teymiyede biride müslimde geçen 3 tane haşa peygambere ve sahabilere atfedilen

rivayet yazmıştım bu konuda hiç bir dönüş olmadı. ya bunları peygambere atfedeceksiniz veya bu alimlerin hata yaptığını kabul edeceksiniz.

hadi bekliyorum.

slm

kamer34
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #46 : 02 Haziran 2014, 12:35:06 »

Swacck kendini niçin böyle komik durumlara düşürüyorsun.imam azamla diğer alimler arsaındaki mesel forumda konuşuldu delillerde verildi.imam azam kafirlere kafir demeyeni bile tekfir ediyor yani daha net söylemek gerekirse seni tekfir ediyor.

O zman Sen şunu kesin olarak ispat et imam azam büyük şirk büyük küfür işleyenler Müslüman hükmü vermişmi.bunu kesin kanıtla.sorulara cevap veremiyorsun hep kaçamak cevaplar veriyorsun.bir laf ortaya aıyorsun arkasına hiçbir delil sunmuyorsun.
Swack kuran ve sünnette büyük şirk büyük küfür işleyenlere ya kafir ya müşrik hükmü verilmekte bu konuda çok deliller sunuldu.
Sen şimdi büyük şirk büyük küfür işlyen ve tevbe etmeyen yani bu halinden rücu etmeyen bir tek delil göster Müslüman hükmü almış olsun

Hadi san hodri meyadn.

sen herkese şlaf yetiştiriyorsun ancak delile gelince mamafih
Swack
Aktif Üye
**
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #47 : 03 Haziran 2014, 10:41:27 »

EZ ZİYNETİ EDEB

şüphesiz Allah bize adaletli olmayı emrediyor. cevap verdiğim arkadaşın uslubunu görmüyormusun?

1-kendini komik duruma düşürüyorsun diyor
2-imamı azam seni tekfir ediyor diyor
3-hep kaçamak cevap veriyorsun diyor
4-hodri meydan diyor

ben ne dedim iki soru sordum ve dedimki hakarete gerek yok ya cevap ver veya kaç.

söylediğim hiç bir kelime senin söylediğin mahalle serseri ağzı lafından daha ağır değil. "yapmadığınız şeyi neden söylersiniz yapmadığınız şeyi söylemeniz Allah katında büyük bir günahtır"

şimdi  tek talebim birisi sorduğum şu iki soruya cevap versin

1-zemahşerinin sorduğu kaynaklardan üç tane hadis verdim bu sözleri veya eylemleri haşa peygamber veya  sahabi söyleyip yaptılar mı? yoksa bunu nakledenler mi hata yaptı?

2- imamı azam bazı haşevilerce mürcie diye itham edildimi edilmedimi?

selam hidayeti isteyenlere olsun
DARİMİ
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #48 : 03 Temmuz 2014, 15:40:05 »

SAİD

Diğer tarafta her ne hikmetse sana cevap yazamıyorum çünkü benim yazılarımı kilitlemişsiniz bu tür basit numaralara gerek yok yazmamı istemiyorsanız açık açık söyleyin. Gah

yazılarımı silerek gah bir yerlere girmemi engelleyerek yoluma taş koymanız çok etik değil. Hani doğrusu çok illi davranmanızı da beklemiyorum. Yazarkende gayem sizin gibi anit

insanlar değil olurki okuyan salim kalpler içindir.

Ortaya hiçbir delil ortaya koymadığımı söylüyorsun oysaki sana ibni kayyım el cevziden kafaları çatlatacak deliller ortaya serdim. Bunları ancak ibni kayyım el cevzi acele etmiş

diyerek cevaplıyorsun. Oysaki abni kayyım el cevzinin  mezkur eseri tüm Müslümanlarca makul ve makbul bulunmuş ve yüzyıllardır okunan bir eserdir. Sana daha nasıl delil

getireyim gökten melek bile gelse inadından vazgeçmiyorsun.

Sana sorduğum ve cevaplamaktan fellik fellik kaçtığın o üç hadisle ilgili aklın ve hissin ne diyor? Mademki geçmiş alimlerin akıl ve hisleri ilede hadisleri değerlendirdiğini

söylüyorsun senin aklın ve hissin yokmu? Eğerki akıldan ve histen yoksun olduğunu söylüyorsan bir şey diyemem.ALINTI SVACK

Svack: Konu faydalı olmaktan çıkıp laf kalabalığına dönüştüğü için tarafımdan kilitlenmiştir.
Bilgin olmayan her meselede görüş bildiriyorsun. Sorulan sorulara gerektiği gibi cevap veremediğin halde her yazında muhalifine söylemediği sözleri isnad edip farklı farklı ithamlarda bulunuyorsun.
Bu konuda çok eksik olduğun halde Aklını ön plana alıp hadislere dil uzatıyorsun.
Anlayışın çok zayıf olduğu halde 1400 yıl önceki akıl diyerek alay ediyorsun bununla 1400 yıl önceki akıl rasulullah’ı anlamadı ben anlıyorum imajı vermeye çalışıyorsun.
Senin anlayışınla meseleyi değerlendirmeyenleri ise Rasulullah’a s.a.v hakaret etmekle itham edip kötülüyorsun.
Ortak akıl diyorsun ancak aklından başka hiçbir akılda kabul etmiyorsun.
Velhasılı kelam hadis meselesini müzakere edecek bir ilme sahip değilsin.
Yoluna taş koymuş değiliz. Faydalı bilgi içeren hiçbir yazın silinmemiştir.
Konulara müdahil olan herkes anlaman için elerinden geldiği kadar konuları açıklamaya çalışıyor karşılığında ise senden hakaret görüyorlar buna rağmen yinede yazmana müsaade ediyoruz belki meseleleri anlarsın diye…
Mademki ısrar ediyorsun konuyu tekrar açıyorum ancak yaklaşımın aynen devam ederse tekrar kilitlemek zorunda kalacağım.

Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.