Ayet
HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Kasım 2020, 07:17:55

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 2 3 [4]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Ayet  (Okunma Sayısı 44041 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Eslemmm
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #45 : 05 Aralık 2013, 20:55:25 »

Ey Muhammed! Senden önce de hiçbir insanı ölümsüz kılmadık, sen ölürsün de onlar baki kalır mı? Senin ölmenle rahata kavuşacaklarını mı sanıyorlar? (ENBİYA/34)
Eslemmm
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #46 : 05 Aralık 2013, 20:58:36 »

Beni, yarattığım kişiyle başbaşa bırak.    Ona bol mal ve gözü önünde duran oğullar verdim.    Kendisine alabildiğine imkanlar sağladım.    Sonra da o hırsla daha da artırmamı umar.    Hayır, umduğu gibi olmayacak. Çünkü o, bizim âyetlerimize karşı inatçıdır.    Ben onu dimdik bir yokuşa sardıracağım.    Çünkü o, düşündü taşındı, ölçtü biçti.    Kahrolası nasıl da ölçtü biçti!    Yine kahrolası, nasıl ölçtü biçti!    Sonra (Kur'an hakkında) derin derin düşündü.    Sonra yüzünü ekşitti, kaşlarını çattı.    Sonra arkasını döndü ve büyüklük taslayıp şöyle dedi: "Bu ancak nakledilegelen bir sihirdir."    "Bu, ancak insan sözüdür."  Ben onu "Sekar"a (cehenneme) sokacağım.   

<<Müddessir 11-26>>
Alp
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #47 : 12 Aralık 2013, 17:43:48 »

Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.

Nahl Sûresi 90. ayet

Allah razı olsun... Bu ayet Kuran'ın Kerim'in güzel ayetlerinden biridir... Adil oldukça, iyilikte bulundukça ve yakınlarımıza yardım ettikçe dinimiz daha da yücelecektir...
eba hureyre
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #48 : 20 Aralık 2013, 20:13:32 »

kardeş öncelikle Allah razı olsun. fakat şu yazıların hepsini tek renk yapsan daha iyi olmazmı....
-Zemahşeri-
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #49 : 21 Aralık 2013, 13:37:22 »

Allah'a çağıran, salih amelde bulunan ve: "Gerçekten ben müslümanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kimdir?

İyilikle kötülük eşit olmaz. Sen, en güzel olan bir tarzda (kötülüğü) uzaklaştır; o zaman, (görürsün ki) seninle onun arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki sıcak bir dost(un) oluvermiştir.Fusilet /33/34

ebu eyyub-el ensari
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #50 : 21 Aralık 2013, 22:04:24 »

بســـم الله الرحمن الرحيم

قُلْ أَغَيْرَ اللّهِ أَبْغِي رَبًّا وَهُوَ رَبُّ كُلِّ شَيْءٍ وَلاَ تَكْسِبُ كُلُّ نَفْسٍ إِلاَّ عَلَيْهَا وَلاَ تَزِرُ وَازِرَةٌ وِزْرَ أُخْرَى ثُمَّ إِلَى رَبِّكُم مَّرْجِعُكُمْ فَيُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ فِيهِ تَخْتَلِفُونَ

De ki: “Herşeyin Rabbi O iken, Allah’tan başka rab mi arayayım? Her nefsin kazandığı, ancak kendi aleyhinedir. Hiçbir günahkar, başkasının günahını yüklenmez. Sonra dönüşünüz Rabbinizedir. İhtilaf ettiğiniz şeyleri size haber verecektir.”(enam:164)
Sayfa: 1 2 3 [4]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

.....DAVETULHAK.....HAKKA DAVET FORUMU.....

| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | İmode | Rss Haber |