Ayet
HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Kasım 2020, 00:31:03

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 2 [3] 4   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Ayet  (Okunma Sayısı 44035 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Said Kartal
Tecrübeli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #30 : 19 Kasım 2013, 20:26:20 »

İşte bu (Kur'an), önündekileri doğrulayıcı ve şehirler anası (Mekke) ile çevresindekileri uyarman için indirdiğimiz kutlu Kitaptır. Ahirete iman edenler buna inanırlar. Onlar namazlarını (özenle) koruyanlardır.   (EN'AM SURESİ / 92)
Said Kartal
Tecrübeli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #31 : 19 Kasım 2013, 20:26:46 »

De ki: "Şüphesiz benim namazım, ibadetlerim, dirimim ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah'ındır."   (EN'AM SURESİ / 162)
ebu eyyub-el ensari
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #32 : 20 Kasım 2013, 10:58:20 »

sana ve senden öncekilere inandıklarını iddia edenleri görmüyormusun reddetmeleri emrolunmuşken taÂğuta muhakeme olmak istiyorlar şeytan onları derin bir sapıklığa düşürmek istiyor (nisa:60)
ebu eyyub-el ensari
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #33 : 20 Kasım 2013, 11:00:05 »

dinde zorlama yoktur doğrusu hak batıldan ayrılmştır kim tağutu reddedip Allaha yönelirse kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa  sarılmıştır (bakara:256)
ebu eyyub-el ensari
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #34 : 20 Kasım 2013, 11:03:16 »

Allah’ın, (fethedilen) memleketlerin ahalisinden savaşılmaksızın peygamberine kazandırdığı mallar; Allah’a, peygambere, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolda kalmışlara aittir. O mallar, içinizden yalnız zenginler arasında dolaşan bir servet (ve güç) haline gelmesin diye (Allah böyle hükmetmiştir). Peygamber size ne verdiyse onu alın, neyi de size yasak ettiyse ondan vazgeçin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz, Allah’ın azabı çetindir.(HAŞR  SURESİ 7. AYET:)
Ebu Zerr el-Muvahhid
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #35 : 29 Kasım 2013, 00:57:25 »

Allah-u teala şöyle buyuruyor:

"De ki: Benim yolum budur. Ben ve bana uyanlar bilerek insanları Allah'a çağırırız. Allah'ı tenzih ederiz, ben Allah'a ortak koşanlardan değilim." (Yusuf: 108)
Ebu Zerr el-Muvahhid
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #36 : 29 Kasım 2013, 01:11:14 »

Rabbimiz! Unutmuş, yahut hata yapmışsak  bizi sorumlu tutma. Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme. Rabbimiz! Gücümüzün yetmeyeceğini bize taşıtma. Bizi affet, bizi bağışla ve bize merhamet et. Sen bizim mevlamızsın. Kafir milletlere karşı bize yardım et.
(Bakara:286)
Ebu_Katade
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #37 : 30 Kasım 2013, 09:31:15 »

"De ki: "Ey kafirler! Sizin taptığınıza tapmıyorum." (Kâfirun 1-2)
Ebu Zerr el-Muvahhid
Girişimci Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #38 : 01 Aralık 2013, 00:47:22 »

De ki: “Muhakkak ki rabbim beni dosdoğru bir yola, dimdik duran dine, İbrahim’in hanif milletine iletti. Ve O, müşriklerden değildi.

De ki: “Namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm alemlerin Rabbi, Allah içindir.

O’nun hiçbir ortağı yoktur. İşte  ben, bununla emrolundum ve ben müslümanların ilkiyim.” (Enam:161-163)
ashap
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #39 : 01 Aralık 2013, 00:48:48 »

Ey müminler, içinizden kim dininden dönerse bilsin ki, yakında Al!ah öyle bir grup ortaya çıkaracak ki, Allah onları sevdiği gibi onlar da O'nu severler, bunlar müminlere karşı alçak gönüllü, kafirlere karşı onurlu davranırlar, Allah yolunda cihad ederler, hiç kimsenin yergisinden ve kınamasından çekinmezler. Bu Allah'ın bağışıdır, onu dilediğine verir. Allah'ın lütfu geniştir, O herşeyi bilir.
(MAİDE 54)
ebu eyyub-el ensari
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #40 : 03 Aralık 2013, 13:49:24 »

Onlardan ölen birinin namazını hiç bir zaman kılma, mezarı başında durma. Çünkü onlar, Allah'a ve elçisine (karşı) inkâra saptılar ve fasık kimseler olarak öldüler.   (TEVBE SURESİ : 84)
ebu eyyub-el ensari
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #41 : 03 Aralık 2013, 13:52:35 »

Oysa onlar, dini yalnızca O'na halis kılan hanifler (Allah'ı birleyenler) olarak sadece Allah'a kulluk etmek, namazı dosdoğru kılmak ve zekatı vermekten başkasıyla emrolunmadılar. İşte en doğru (dimdik ve sapasağlam) din budur.   (BEYYİNE SURESİ : 5)
Said Kartal
Tecrübeli Üye
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #42 : 04 Aralık 2013, 22:34:09 »

"Rabbimiz, gerçekten ben, çocuklarımdan bir kısmını Beyt-i Haram yanında ekini olmayan bir vadiye yerleştirdim; Rabbimiz, dosdoğru namazı kılsınlar diye (öyle yaptım), böylelikle Sen, insanların bir kısmının kalblerini onlara ilgi duyar kıl ve onları birtakım ürünlerden rızıklandır. Umulur ki şükrederler."   (İBRAHİM SURESİ / 37
ebu eyyub-el ensari
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #43 : 05 Aralık 2013, 09:42:44 »

بســـم الله الرحمن الرحيم

وَكَذَلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِّتَكُونُواْ شُهَدَاء عَلَى النَّاسِ وَيَكُونَ الرَّسُولُ عَلَيْكُمْ شَهِيدًا وَمَا جَعَلْنَا الْقِبْلَةَ الَّتِي كُنتَ عَلَيْهَا إِلاَّ لِنَعْلَمَ مَن يَتَّبِعُ الرَّسُولَ مِمَّن يَنقَلِبُ عَلَى عَقِبَيْهِ وَإِن كَانَتْ لَكَبِيرَةً إِلاَّ عَلَى الَّذِينَ هَدَى اللّهُ وَمَا كَانَ اللّهُ لِيُضِيعَ إِيمَانَكُمْ إِنَّ اللّهَ بِالنَّاسِ لَرَؤُوفٌ رَّحِيمٌ

(Ey İman edenler!) Sizlerin insanlar üzerine, bu rasulün de sizler üzerine tam bir şahit olması için, sizi vasat bir ümmet kıldık. (Ey Muhammed!) Daha önce yöneldiğin yönü (Kabe'yi), rasule uyanlarla (uymayıp) iki ökçesi üzerine dönenleri ayırdetmek için kıble yaptık. Şüphesiz ki bu, Allah'ın hidayet ettiği kimselerden başkasına ağır gelir. Allah elbette imanlarınızı zayi edecek değildir. Muhakkak ki Allah insanlara karşı Rauf'tur, Rahim'dir(bakara:143)
ebu eyyub-el ensari
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #44 : 05 Aralık 2013, 09:48:19 »

بســـم الله الرحمن الرحيم

وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّى لاَ تَكُونَ فِتْنَةٌ وَيَكُونَ الدِّينُ لِلّهِ فَإِنِ انتَهَواْ فَلاَ عُدْوَانَ إِلاَّ عَلَى الظَّالِمِينَ

Fitne (şirk) kalmayıp din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın! Eğer (savaşmaktan) vazgeçerler (ve tevbe edip müslüman olurlar)se, artık düşmanlık yalnız zalimleredir.(bakara:193)
Sayfa: 1 2 [3] 4   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

.....DAVETULHAK.....HAKKA DAVET FORUMU.....

| Sitemap | Arşiv | Wap | Wap2 | İmode | Rss Haber |