HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 28 Mart 2024, 23:00:58

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: Vasat Ummet  (Okunma Sayısı 8511 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Vasat Ümmet
Yönetici
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 06 Eylül 2013, 06:46:07 »

Ebu Said el-Hudri (r.a)'den Rasulullah (s.a.s)'in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir:

«Kıyamet gününde Nuh (a.s) çağrılacak. Nuh:

«Ya Rab! Davetine icabet ettim, huzuruna geldim, emirlerini yapmaya hazırım» diyecek. Allah-u Teala:

«Emirlerimi ümmetime tebliğ ettin mi?» diye soracak. Nuh da:

«Evet ettim» diyecek. Bunun üzerine Allah-u Teala Nuh'un ümmetine:

«Nuh size tebliğ etti mi?» diye soracak. Nuh'un ümmeti de:

«Bizi böyle ahiret azabından korkutan bir uyarıcı gelmedi» diyecekler. Bunun üzerine Cenab-ı Hak Nuh'a:

«Ey Nuh! Tebliğ ettiğine kim şehadet eder?» diye soracak. O da:

«Muhammed ve ümmeti» diyecek ve onlar Nuh'un ümmetine Allah'ın ahkamını tebliğ ettiğine şehadet edecekler. Rasulünüz de sizin üzerinize bir şahid olacaktır.»

«İşte böylece sizi insanlara şahitlik yapmanız için vasat bir ümmet kıldık.» (Bakara: 143) ayetini okudu.

(Buhari)

"Böylece sizi vasat bir ümmet kıldık ki, insanlara karşı Şahitler olasınız. Peygamber de sizin üzerinize şahit olsun...
// Bakara:143//
Sayfa: [1]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.