HAKKA DAVET FORUMU

*
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. 24 Nisan 2024, 14:36:30

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: 1 [2]   Aşağı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  
Gönderen Konu: muhakeme  (Okunma Sayısı 21068 defa)
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ebu bera
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 06 Aralık 2012, 21:58:01 »

işte tevhid sayfa 148 de ikraha örnek olarak
^^Zorlama ise; ölüm tehdidi veya vücuttan herhangi bir organın kesilmesi veya kişinin üzerinde ömür boyu sakatlık bırakacak bir işkence veya müslüman bir zenginin, tüm malının gasbedilmesi halinde İslam'a ve müslümanlara çok büyük zarar gelme korkusudur.^^
  burada belli miktardaki malın gasbı ikraha girer denmiş.bunun delili nedir açıklayabilirmisiniz.
SİTE YÖNETİMİNE ÖNEMLE
ebu bera
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 07 Aralık 2012, 20:37:33 »

.
CHAT
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #17 : 26 Ekim 2014, 01:10:51 »

uzun zaman dir nete girmemistim yazilari yeni okudum ve bu zaman zarfinda ulastigim ve tekfirde aziri gittimi anladim davete icabeton kufur oldugunu soylediniz bnde israrla her icabet kufurmudur dedim konu uzerinde durulmadi nisa 60 ci ayet nuzul sebebi mu.afigin hukmu kabul etmediginden kufre girip lellesi alinmasi sabit simdi muhakeme ve mahkeme iki si ayni seymi her yazilan sorulan sorulara dirak nisa 60 ci ayete sokuyorsunuz Allahin seriatiyle hukmuyle alakali olmayan meseleler de kafirden yardim alinmazmi yusuf a.s zindandan cikmama ve ustundeki zulmu kaldirmasi icin kraldan talepde bulunmasi mahkeme deyilmi? yada bu meseleye mahkemedir diyen alimleri sizin anlatiminiza gore tekfirmi etmemiz lazim sizden istegim muhakeme olmakla ve mahkeme olmak ayni seymi bu ayrimi aciklarsaniz faydali olcak ins.selamu aleykum
ebu eyyub-el ensari
Üyeler
*
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #18 : 22 Ocak 2015, 20:42:01 »

uzun zaman dir nete girmemistim yazilari yeni okudum ve bu zaman zarfinda ulastigim ve tekfirde aziri gittimi anladim davete icabeton kufur oldugunu soylediniz bnde israrla her icabet kufurmudur dedim konu uzerinde durulmadi nisa 60 ci ayet nuzul sebebi mu.afigin hukmu kabul etmediginden kufre girip lellesi alinmasi sabit simdi muhakeme ve mahkeme iki si ayni seymi her yazilan sorulan sorulara dirak nisa 60 ci ayete sokuyorsunuz Allahin seriatiyle hukmuyle alakali olmayan meseleler de kafirden yardim alinmazmi yusuf a.s zindandan cikmama ve ustundeki zulmu kaldirmasi icin kraldan talepde bulunmasi mahkeme deyilmi? yada bu meseleye mahkemedir diyen alimleri sizin anlatiminiza gore tekfirmi etmemiz lazim sizden istegim muhakeme olmakla ve mahkeme olmak ayni seymi bu ayrimi aciklarsaniz faydali olcak ins.selamu aleykum CHAT'dan Alıntı
""yusuf a.s zindandan cikmama ve ustundeki zulmu kaldirmasi icin kraldan talepde bulunmasi mahkeme deyilmi?"" Demişsiniz.....
Sayın CHAT Bu SözünüzdenTağut'a Muhakemeyi Anlamadığınız açıkdır.
İlk Önce Bizlere Muhakemenin tanımını yaparmısınız.?Siz Muhakeme Lafı Zikredilince Ne anlıyorsunuz.? Ayrıca Muhakeme Konusundaki Görüşlerinizi Bizlerle Paylaşabilirmisiniz.?

"sorulan sorulara dirak nisa 60 ci ayete sokuyorsunuz"demişsiniz...
Ayrıca Allahın İndirdiği Ayetler Sadece Bir Şey için Delil Değildir.! Allahın Bir Ayeti Birden Çok Konu İçinde Delil Olabilir.Nasılki Nisa 60. Ayetin Birden Çok Konu İçin DEdil olması Gibi...
""Allahin seriatiyle hukmuyle alakali olmayan meseleler de kafirden yardim alinmazmı""
Elbette Allahın Hükmü İle Alakalı olmayan meselelerde Kafir olan kimselerden yardım taleb edilebilir. Misalen: Para istemek vs.. Gibi 

En Son olarakta Yusuf Aleyhi Selamın Meselesini Muhakeme olarak Gören Alimleri Bizlere Nakledebilirmisiniz?
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git

Eğer üye iseniz lütfen üye girişinden giriş yapınız.

Eğer üye değilseniz 10 saniyenizi ayırarak üye olabilirsiniz. 

Dosyaları indirebilmek ve de içerikleri görebilmek için

üye olmanız gerekmektedir.

Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Sitemiz üzerinden erişilebilen şeylerde Allah'ın razı olmadığı şeyler varsa, bunları reddediyoruz.